6.9.2012 0 Comments

HP rozširuje ponuku konvergovaného cloudu o optimalizované riešenia pre VMware

Spoločnosť HP oznámila rozšírenie portfólia svojho konvergovaného cloudu o nové riešenia pre VMware vCloud® Suite 5.1. Ich prostredníctvom zákazníci môžu nahradiť tradičné spôsoby virtualizácie prechodom na privátne a hybridné cloudové prostredia s nižším rizikom výpadku a zložitosti.

Okrem už predtým oznámených noviniek, portfólio HP konvergovaného cloudu teraz ponúka rozšírené možnosti využitia cloudu naprieč infraštruktúrou, aplikáciami a informáciami; zákazníci tak majú k dispozícii viac konfigurácií, spoľahlivosti a integrity. HP konvergovaný cloud, prvá stratégia a produktové portfólio, založené na jedinej otvorenej architektúre, umožňuje integrovať akúkoľvek kombináciu privátneho, riadeného a verejného cloudu, rovnako ako tradičné IT infraštruktúry. Vzájomná kombinácia týchto prostredí zaisťuje možnosť prenášania záťaže a dynamické škálovanie.

HP pomohlo už viac než 1000 zákazníkom s prechodom z virtualizovaných riešení na cloudové, k čomu využilo vlastné technológie i riešenia partnerov.(1) Rozšírené portfólio HP konvergovaného cloudu, vychádzajúce z HP konvergovanej infraštruktúry a HP konvergovanej správy a zabezpečenia, je teraz optimalizované pre VMware vCloud Suite 5.1 a zahŕňa nové možnosti, ktoré zákazníkom umožňujú:

• Znížiť zložitosť a urýchliť budovanie i správu cloudu vďaka vopred pripraveným riešeniam.
• Rýchle nasadiť cloudové technológie s pokročilými funkciami zabezpečenia a vyššou spoľahlivosťou, ktoré môžu byť automaticky sprístupnené aj virtuálnym počítačom.
• Znížiť riziko straty dát vďaka ich automatickej ochrane.

„Spolu s prechodom organizácií z virtualizovaných prostredí do privátneho či hybridného cloudu sa objavujú značné problémy, súvisiace so zabezpečením, výkonom a správou najrôznejších heterogénnych výpočtových modelov," povedal Stephen DeWitt, senior viceprezident HP Enterprise Group. „Rozšírenie HP konvergovaného cloudu o nové komplexné a integrované riešenia pre VMware vCloud Suite 5.1 organizáciám umožní lepšie a bezpečnejšie využívať cloud, znížiť možné riziká a rozšíriť možnosti výberu konfigurácií."

„Vďaka VMware vCloud Suite 5.1 organizácie majú k dispozícii spoľahlivé a flexibilné cloudové riešenia, ktoré rozširujú firemné možnosti a zároveň rýchle ai efektívne vychádzajú v ústrety individuálnym požiadavkám," povedal Raghu Raghuram, výkonný viceprezident divízie VMware Cloud Infrastructure and Management. „Riešenia VMware vCloud Suite 5.1 a HP konvergovaný cloud umožňujú našim spoločným zákazníkom urýchliť prechod na cloudové technológie a ponúkajú im osvedčené funkcie podnikovej triedy pre získanie konkurenčnej výhody v prostredí neustále sa meniaceho trhu."

HP urýchľuje transformáciu cloudu a systémovej správy
Rozšírená ponuka HP konvergovaného cloudu je založená na integrácii riešení VMware vCloud Suite 5.1 a HP CloudSystem, vďaka čomu organizácie môžu rýchle presunúť virtualizované zdroje do vlastných privátnych a hybridných cloudových prostredí. Pre maximálne urýchlenie celého procesu HP ponúka zákazníkom kompletné vopred pripravené riešenia.

HP CloudSystem v kombinácii s VMware vCloud Suite 5.1 zdvojnásobuje hustotu virtuálnych počítačov, znižuje zložitosť sieťovej infraštruktúry a organizáciám poskytuje vysokú flexibilitu, potrebnú pre obsluhu akejkoľvek záťaže.

HP CloudSystem integrovaný v rámci VMware vCloud Suite 5.1 novo ponúka:
• HP CloudSystem optimalizovaný pre VMware - zaisťuje rýchlejšiu návratnosť investícií vďaka vopred pripraveným riešeniam, ktoré zahŕňajú HP konvergovanú infraštruktúru a správu cloudu od spoločností HP a VMware.

• Funkciu Auto-flexing - skracuje reakčný čas na požiadavky organizácie a zlepšuje dostupnosť služieb tým, že administrátorom VMware umožňuje využiť hardvér pre vCloud Director® na automatizáciu škálovania celej konvergovanej infraštruktúry. Vďaka tejto technológii zákazníci môžu skrátiť čas, potrebný pre pridanie nového virtuálneho zariadenia z rádu hodín na iba 15 minút.(2)

• Import virtuálnych počítačov - zjednodušuje prechod na cloudové technológie vďaka jednoduchému začleneniu už spustených virtuálnych počítačov do prostredia HP CloudSystem, bez nutnosti prerušenia ich prevádzky alebo rekonfigurácie.

• HP Cloud Maps pre VMware - urýchľujú návrh cloudových služieb a automatizujú nasadenie virtuálnych aplikácií vďaka vopred pripraveným šablónam, optimalizovaným pre HP CloudSystem.

Bezpečnostné riešenia HP pomáhajú prekonať bariéry prechodu na cloud
Rozšírené portfólio HP konvergovaného cloudu zahŕňa tiež službu HP Cloud Protection Program and Consulting Services, ktorá ponúka komplexné možnosti zabezpečenia naprieč sieťou, dátovými úložiskami a virtualizovanými servermi; toto riešenie môže byť navyše nasadené už počas len troch týždňov.(3) Nová služba prináša efektívnu kombináciu bezpečnostných funkcií HP a VMware, ktoré odstraňujú bariéry pri prechode na cloudové služby a prinášajú plnú kontrolu vďaka možnosti správy jednotlivých vrstiev cloudu, virtualizovanej siete i dátových úložísk.

Zákazníkom VMware, ktorí čelia problémom pri využití Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard (DSS) vo virtuálnom prostredí, HP ponúka unikátne konvergované riešenie PCI Compliance Security Solution Stack pre virtuálne a cloudové prostredia. Tento produkt urýchľuje proces splnenia 200 bezpečnostných PCI DSS elementov(4) a odstraňuje bezpečnostné prekážky, súvisiace so splnením PCI nárokov a prechodom na cloud.

Nová ochrana dát vo firemnej sfére rozširuje podporu virtuálneho cloudu
HP Data Protector, unikátne riešenie pre zálohovanie a obnovenie dát s podporou deduplikácie vo firemných sieťach, teraz poskytuje integrovanú ochranu pre riešenia VMware vCloud Director. Táto novinka zahŕňa deduplikačnú technológiu HP StoreOnce a poskytuje dynamickú, rýchlu ochranu pre cloudové prostredia VMware. Vďaka zmieneným možnostiam môžu zákazníci riešení vCloud a poskytovatelia služieb znížiť riziko straty aplikačných dát, a to tak pred uvedením do prevádzky, ako aj vo virtuálnom cloude.

Dostupnosť
Vybrané rozšírené riešenia HP konvergovaného cloudu sú už dostupné prostredníctvom HP a jeho obchodných partnerov po celom svete. Ostatné produkty budú dostupné koncom tohto roka. HP zároveň ponúkne všetky edície VMware vCloud Suite spoločne s riešeniami HP konvergovaného cloudu prostredníctvom svojich obchodných partnerov na konci tretieho štvrťroka tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá