9.10.2012 0 Comments

HP predstavuje tablet pre firemných používateľov

Spoločnosť HP predstavila tablet HP ElitePad 900, ktorý spája elegantný dizajn s funkčnosťou a podporou s dôrazom na potreby firemných používateľov.

Tento tablet je určený na využitie v podnikaní, štátnej správe, zdravotníctve či v obchode. HP ElitePad je veľmi tenký a ľahký tablet vybavený operačným systémom Microsoft® Windows 8. Jeho parametre a funkcie splnia očakávania IT manažérov a samotní používatelia ho budú milovať pre jeho dizajn. Zariadenie ponúka plnú servisnú podporu a rozšírené možnosti zabezpečenia a správy rovnako, ako ostatné produkty radu HP Elite.

Tablet HP Elitepad absolvoval viac ako 115 tisíc hodín testovacej prevádzky a diagnostiky pre overenie výkonu a spoľahlivosti.

„Mnoho organizácií je nútených obetovať pri nákupe počítačovej techniky dizajn v záujme funkčnosti," hovorí Gerwald van der Gijp, riaditeľ pre segment komerčných produktov divízie osobných počítačov spoločnosti HP pre región EMEA. „V HP ElitePad sa spojí štýl a používateľský komfort, ktorý firemný používateľ očakáva, s funkčnosťou, ktorú vyžaduje jeho IT oddelenie. Zákazník tak skutočne môže mať všetko v jednom produkte."

Tablet navrhnutý pre firmy
Vďaka ergonomickému tvaru, displeju s uhlopriečkou 25,7 cm (10,1"), váhou iba 0,68 kg a hrúbkou len 9,2 mm, sadne HP ElitePad ľahko do ruky. Jeho pomer strán 16:10 je ideálny pre prácu s firemnými aplikáciami. Perfektné spracovanie a vynikajúca povrchová úprava sú samozrejmosťou. Na výrobu HP ElitePad boli použité štýlové a luxusné materiály, ako je napríklad frézovaný hliník a Corning® Gorilla® Glass 2.

Tablet je osadený mobilnými procesormi Intel® novej generácie, vďaka ktorým HP ElitePad používateľom v teréne ponúka produktivitu ekvivalentnej stolovej počítačovej zostave a kompatibilitu Intel x86 pre podporu existujúcich podnikových aplikácií. Je optimalizovaný pre operačný systém Windows 8 a podporuje vkladanie dát dotykom prstov, elektronickým perom či hlasom. HP ElitePad je aj veľmi energeticky úsporný a ponúka pohodlie podobné smartfónu a výkon, ktorý zvládne priebeh aplikácií v prostredí Windows. Jeho integrácia do existujúcich systémov informačných technológií je ľahká.

K tabletu je možné dokúpiť inovatívne puzdro HP Smart Jacket, ktoré ponúka široké možnosti konektivity, zvyšuje životnosť batérie a pridáva ďalšie funkcie. Vďaka nim je možné tablet prispôsobiť pre rôzne špecializované účely a urobiť z HP ElitePad naozaj komplexné riešenie pre firemných používateľov:

• HP ElitePad Productivity Jacket - so zabudovanou klávesnicou, portami pre konektivitu, čítačkou SD kariet a nastaviteľnými uhlami sledovania displeja - vytvára dokonalý pocit z práce s týmto tabletom.
• HP ElitePad Expansion Jacket - pridáva možnosti konektivity cez USB, HDMI a ďalšie funkcie pre univerzálnejšie využitie v teréne a na cestách. Predĺžená životnosť batérie s doplnkovým príslušenstvom HP ElitePad Jacket.
• HP ElitePad Rugged Jacket - zaisťuje zvýšenú ochranu
• Dokovacia stanica HP ElitePad - takto vybavený tablet vie všetko, čo očakávate od svojho desktopu. Možnosť pripojenia klávesnice a monitoru spoločne so súčasným dobíjaním tabletu a pripojením k pevnému Ethernetu. Tablet môže byť využitý aj ako pomocný monitor pre súčasnú prácu na dvoch monitoroch.
• HP Executive Tablet Pen - umožňuje používateľovi zapisovať odkazy a poznámky vlastným rukopisom priamo na displej. Ručne písaný text je možné uložiť alebo konvertovať na typový text pre využitie v ďalších aplikáciách.

Tablet nabitý nástrojmi pre mobilnú prácu a zábavu
Predná kamera s rozlíšením 1080p a fotoaparát s 8 MP na zadnom diele vybavený LED bleskom, spolu s programom CyberLink YouCam, ktorý sa distribuuje spolu s tabletom, dáva používateľom možnosť jednoduchej osobnej komunikácie, videozáznamu v HD kvalite pre publikáciu na internete alebo napríklad pre výrobu inštruktážnych filmov bez vysokých produkčných nákladov.

HP PageLift, technológia od HP Labs, centrálneho výskumného laboratória HP, je nová aplikácia, ktorá dokáže automaticky orezať, správne nasvietiť a orientovať obrázok, vytlačiť zmluvy alebo iné dokumenty, takže je ich možné okamžite zdieľať bez nutnosti manuálnej editácie.

Pokiaľ je tlačiareň vybavená funkciou HP ePrint alebo ide o sieťovú tlačiareň, môžu používatelia HP ElitePad zo svojho prístroja tlačiť ľahko a bez nutnosti sťahovať ovládače. Software HP ePrint umožňuje vzdialenú tlač vo viac ako 24 tisícoch verejných lokalít - napríklad v hoteloch a u poskytovateľov služieb. S HP ElitePad je možné ľahko vytvárať malé pracovné skupiny prostredníctvom HP Wireless Hotspot, teda aplikácie, ktorá umožňuje používateľom zdieľať internetové pripojenie a sieťové pásmo.

Medzi ďalšie používateľské programy, ktorými je tablet vybavený, patrí aplikácia CyberLink Media. S ňou môžu používatelia riadiť a vytvárať audio a video obsah rovnako ľahko ako v používateľskom rozhraní ostatných počítačov HP pre firemné využitie. Vďaka stereo mikrofónu a jacku pre slúchadlá môžu používatelia aj nahrávať a počúvať audio v kvalite SRS Audio.

Práca s informáciami je ľahká vďaka funkcii Evernote, s ktorou sú vstup, ukladanie a synchronizácia dát naprieč zariadeniami a rýchle vyhľadávanie v nich, skutočne jednoduché. Program Skitch zase uľahčuje kolaboratívne projekty vďaka možnosti označovať obrázky či popisky.

Ovládateľnosť, nasadenie a bezpečnosť v IT prostredí
Tablet HP ElitePad ponúka dlhú životnosť, stabilný obraz, trojročnú obmedzenú záruku a podporu s programom HP Global Series Support. Teda všetko, čo IT manažéri od firemného tabletu očakávajú. HP ElitePad je plne servisovateľný, s možnosťou prikúpiť unikátne servisné nástroje. Tieto používateľovi umožňujú prístup k panelu, batérii, základnej doske a šasi za účelom údržby, čím sa minimalizuje čas, kedy je laptop mimo služby. Citlivé dáta a prístroje pritom nemusia opúšťať firmu.

Firemní zákazníci určite ocenia aj funkciu HP Client Security, vrátane HP BIOS Protection, Security Manager a šifrovacieho nástroja HP Drive Encryption S nimi sú firemné dáta, prístroje a identity v bezpečí. Medzi ďalšie funkcie zabezpečenia patrí Device Access Manager, Computrace a Sparekey.

Nasadenie, priebežná podpora a údržba sú ľahké vďaka kompatibilite x86 a riešeniu HP Client Management. LANDesk Management Suite zvyšuje bezpečnosť a uľahčuje riadenie vďaka svojim nástrojom pre lokalizáciu a ochranu dát pri strate prístroja. Funkcia je schopná stiahnuť dáta zo SIM karty pre masovú aktiváciu WWAN(13) a je schopná aplikovať geograficky dané pravidlá pre diaľkové vyhľadávanie, plné alebo riadené vymazanie dát z pamäte zariadenia.

Dostupnosť
Uvedenie HP ElitePad 900 do predaja je naplánované na január 2013.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá