Image
27.2.2013 0 Comments

HP predstavuje nový tablet Slate7 so systémom Android

HP Slate.jpg Spoločnosť HP predstavila nový cenovo dostupný tablet HP Slate7 s operačným systémom Android Jelly Bean, ktorý používateľom ponúka pripojenie k všetkým obľúbeným mobilným službám Googlu.

Vďaka 17,78cm (7") uhlopriečke a hmotnosti len 368 g je model HP Slate7 ideálnym, vysoko spoľahlivým osobným elektronickým „spoločníkom". Jeho telo, ktoré tím vývojárov vyfarbil kombináciou čiernej farby so sivým alebo červeným odtieňom na chrbte, je vyrobené z vysoko odolnej nehrdzavejúcej ocele. HP Slate7 je tiež prvým tabletom na trhu, ponúkajúcim špičkovú technológiu Beats Audio pre prehrávanie zvuku v doposiaľ najvyššej kvalite, akú súčasné tablety dokážu poskytnúť.

HP Slate 2.jpg Tablet HP Slate7 prináša najobľúbenejšie mobilné služby spoločnosti Google, napríklad Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive, či Google+ Hangouts pre video komunikáciu s viacerými používateľmi súčasne, rovnako ako prístup k aplikáciám a digitálnemu obsahu, dostupnému prostredníctvom služby Google Play.

„Aby sme dokázali maximálne flexibilne reagovať na rastúci záujem o tablety zo strany koncových používateľov i podnikovej sféry, budeme ponúkať rad nových modelov, odlišujúcich sa fyzickým vzhľadom a použitým operačným systémom," povedal Alberto Torres, senior viceprezident obchodnej jednotky HP Global Mobility Business Unit. „Náš nový model HP Slate7, založený na operačnom systéme Android, predstavuje atraktívny vstupný bod medzi tabletmi pre koncových používateľov, zatiaľ čo revolučné podnikové modely HP ElitePad s operačným systémom Windows® 8 ideálne poslúžia firmám, organizáciám, či štátnej správe. Obidva rady tabletov, samozrejme, poskytujú špičkové služby a podporu, na aké sú používatelia produktov HP dlhodobo zvyknutí."

Model HP Slate7 je po nedávno predstavenom počítači HP Chromebook druhým členom nového modelového radu produktov, ktorých cieľom je ponúknuť používateľom pohodlný prístup k všetkým službám spoločnosti Google.

Tablet HP Slate7 patrí do produktového portfólia novej obchodnej jednotky HP Global Mobility Business Unit, založenej v septembri 2012 pri príchode Alberta Torresa. Tento významný manažér prešiel do HP zo spoločnosti Nokia, kde zastával funkciu výkonného viceprezidenta a dozeral na vývoj produktov a platformy MeeGo.

Rýchle pripojenie a jednoduché používanie
Srdce tabletu tvorí procesor ARM Dual Core Cortex-A9 s frekvenciou 1,6 GHz, vďaka ktorému je tablet Slate7 veľmi rýchly, výkonný a bleskovo reagujúci. Podpora bezdrôtových sietí umožňuje používateľom okamžitý prístup k e-mailu, internetu a ďalším kľúčovým aplikáciám, zatiaľ čo vysoko kontrastný HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) displej ponúka široké pozorovacie uhly pre pohodlné prezeranie dokumentov, fotografií, videa, či hranie hier, ktoré si možno bez straty čitateľnosti vychutnať aj vo vonkajších svetelných podmienkach.

Súčasťou výbavy tabletu je aj 3Mpix fotoaparát na jeho zadnej strane a VGA fotoaparát na prednej strane pre pohodlné využívanie multimediálnej komunikácie, natáčanie videa a fotografovanie.

Používatelia modelu HP Slate7 môžu využívať aplikáciu HP ePrint na pohodlnú tlač bez ohľadu na to, či sa práve nachádzajú doma alebo na cestách; unikátne natívne funkcie navyše umožňujú priamu tlač z väčšiny aplikácií. Pre jednoduchý prenos súborov je pripravený port MicroUSB. Tablet obsahuje starostlivo vybraný balík rôznorodých aplikácií od HP - od exkluzívnych hier až po nástroje na zvýšenie produktivity práce a komfortu používateľov.

HP bude ponúkať rad jednoduchých a ľahko prístupných podporných nástrojov a zdrojov, ktoré používateľom pomôžu naplno využiť všetky funkcie tabletu Slate7. Okrem rozsiahlych služieb telefonickej a online podpory, ktorá je štandardnou súčasťou zákazníckeho servisu, zákazníci majú možnosť rozšíriť a predĺžiť štandardnú dvojročnú záruku prostredníctvom služieb HP Care Pack. Používatelia, ktorí si zakúpia model HP Slate7, môžu využiť výhody voliteľnej rozšírenej záruky počas ďalších dvoch rokov, a to buď v rámci služby HP CarePack za 29 eur, alebo služby HP CarePack, zahŕňajúcej tiež ochranu proti náhodnému poškodeniu (Accidental Damage Protection, ADP) za 49 eur.

Ceny a dostupnosť
Tablet HP Slate7 bude na slovenskom trhu dostupný počas júla tohto roka. Cena by sa mala začínať od 169 eur.

Ďalšie informácie o tablete HP Slate7 sú k dispozícii na webe www.hp.com/slate.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá