Image
29.9.2016 0 Comments

HP predstavilo novinky: Modulárne PC, herné monštrum aj najmenšiu multifunkciu

Spoločnosť HP predstavila niekoľko noviniek. Prvá z nich je najmenšia multifunkčná stolová tlačiareň HP DeskJet 3720. Napriek práci s formátom A4 má takmer polovičnú veľkosť oproti iným atramentovým zariadeniam. Okrem plnofarebnej tlače je zariadenie vybavené aj prechodovým skenerom, takže umožňuje tlač, skenovanie aj kopírovanie. Vo výbave nájdete aj pripojenie Wi-Fi, takže môžete tlačiť priamo z mobilných zariadení a vďaka bezplatnej aplikácii HP Social Media Snapshot aj zo sociálnych sietí Facebook, Instagram alebo Flickr.

Tlačiareň HP DeskJet 3720

Tlačiareň má byť dostupná začiatkom októbra. Z trochu iného súdka je nový herný počítač OMEN X. V efektnej podsvietenej skrini v tvare hracej kocky, ktorá pomocou špeciálneho stojana stojí na hrane, môže byť osadený ten najvýkonnejší hardvér, ako je najnovšia generácia procesorov Intel i3/i5 alebo i7, až dvojica grafických kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 spolupracujúcich cez SLI, ktoré umožnia bezchybné zobrazenie aj v prostredí virtuálnej reality, a niekoľko pevných diskov v ľahko dostupných pozíciách. Chladenie tohto monštra je kvapalinové, skriňa umožňuje osadenie trojice radiátorov. Zostava bude dostupná koncom septembra s cenou od 2949 eur.

HP OMEN X

Ďalšia novinka je kompaktný PC HP Pavilion Wave, navrhnutý v priestorovo úspornom 360° dizajne ako malá vežička s trojuholníkovým prierezom a so strieškou reproduktora s 360° vyžarovaním na vrchnej strane. Zvukovodný tunel slúži zároveň na odvod teplého vzduchu z útrob PC. Trojuholníkový tvar ukrýva tri priestory na komponenty: základnú dosku, pevný disk a chladenie. Zariadenie je osadené procesorom Intel Core i5 (6. generácie), 8 GB DDR4 RAM, 128 GB SSD a 1 TB HDD. Voliteľne môže obsahovať dedikovanú grafickú kartu AMD Radeon R9 M470. Umožňuje pripojenie až dvojice 4K monitorov. Na trhu má byť dostupný už v septembri s cenou od 839 eur.

HP Pavilion Wave

Posledná z noviniek je modulárny PC HP Elite Slice, určený prioritne do podnikového prostredia. Systém má miniatúrne rozmery v matne čiernom vyhotovení s prvkami leštenej medi. Umožňuje pripojenie dvojice modulov, jeden nesie optickú mechaniku, druhý audiosystém vyrábaný v spolupráci s Bang & Olufsen. Ten obsahuje 360° technológiu reproduktora a dvojicu mikrofónov so systémom potlačenia šumu. Systém je vďaka tomu využiteľný na vedenie konferenčných hovorov. Vrchný kryt je vymeniteľný a môže obsahovať takzvaný Collaboration Cover s ovládacími prvkami na konferenčné hovory alebo Wireless Charging Cover s bezdrôtovým nabíjaním pre mobilné zariadenia.

HP Elite Slice

Jednotlivé moduly sa do seba zacvaknú a tvoria tak kompaktný celok. Prepojené sú konektormi USB-C. Zostava je napájaná externým zdrojom, ale podľa informácií má byť onedlho dostupný nový monitor s konektorom USB-C štandardu USB-3.1, ktorý umožní pripojenie aj napájanie celej zostavy. HP Elite Slice bude dostupný od októbra za cenu od 729 eur. Okrem toho spoločnosť HP predstavila aj nový batoh na prepravu až 17" notebookov so vstavaným powerbankom s kapacitou 22 400 mAh. Ten umožňuje počas prepravy súčasné nabíjanie až dvoch zariadení. Je vybavený aj kontrolou teploty proti prehriatiu nabíjaných zariadení. Má byť dostupný za cenu 129 eur.

Batoh so zabudovaným powerbankom

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá