Image
13.2.2015 0 Comments

HP predstavilo nové mobilné počítače na pracoviská typické pre firmy

HP Pro Slate 12.jpg Všetky novinky - tablety a hybridné počítače s operačným systémom Microsoft Windows a tablety s operačným systémom Google Android - sú vybavené bezpečnostnými funkciami, ktoré možno prispôsobiť individuálnym požiadavkám a špecifickým potrebám rôznych firemných prostredí. K novinkám patria:

TabletyHP Pro Slate 8 a HP Pro Slate 12 založené na operačnom systéme Android, procesoroch Qualcomm Snapdragon radu 800. Prácu s firemnými dokumentmi a aplikáciami uľahčuje displej s uhlopriečkou 8", resp. 12", v pomere strán 4:3.

Oba tablety podporujú širokú škálu príslušenstva pripojiteľného prostredníctvom konektora HP Zero Force. Model Pro Slate 8 je zároveň jedným z prvých mobilných zariadení s najodolnejším krycím sklom Gorilla Glass 4 od spoločnosti Corning. K výbave oboch tabletov patrí HP Duet Pen, prvé digitálne pero pre platformu Qualcomm Snapdragon.

Hybridný počítač HP Elite x2 1011 G1 s 11,6" displejom je založený na operačnom systéme Windows 8 Pro. Ponúka dva pracovné režimy - tablet alebo ultrabook, a k tomu zvýšenú odolnosť, ktorá vyhovie aj armádnym štandardom. Nechýba široká škála príslušenstva, ako napr. možnosť bezdrôtového dokovania WiGig vyvinutého v spolupráci s Intelom, kryt s ľahkou cestovnou klávesnicou alebo voliteľné pero Wacom.

HP Elite x2 1011_2.jpg

Tablet HP Pro Tablet 408 G1 je cenovo dostupný mobilné zariadenie s 9 mm profilom, 8" displejom a s operačným systémom Windows 8 Pro. Kľúčovými parametrami jeho hardvéru sú procesory Intel Atom, až 64 GB úložnej kapacity, port micro-HDMI a 8 MPx fotoaparát s bleskom.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Healthcare bol navrhnutý predovšetkým pre používanie v zdravotníckych zariadeniach. Odolný a ľahký tablet má povrch s antibakteriálnou úpravou, možno ho ľahko čistiť a spĺňa kritériá ochrany IP 54. Pomocou 2D čítačky čiarového kódu dokáže overiť identitu zdravotníckeho personálu a pacientov, či ľahko pracovať napr. s databázou liekov.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Rugged je určený pre terénnych pracovníkov. Spĺňa certifikáciu IP 65, teda odoláva vode a je prachotesný. Vyhovel aj testom v rámci armádneho štandardu MIL-STD 810. Je vybavený 2D čítačkou čiarového kódu pre jednoduchý prístup k informáciám a na jedno nabitie dokáže pracovať 20 hodín.

Do typicky školského prostredia sú určené tablety HP Pro Tablet 10 EE s Windows a HP Pro Slate 10 EE s Androidom. Oba poháňa procesor Intel Atom. Konštrukcia odoláva vode i prachu do úrovne ochrany IP 52. Obsahujú, okrem iného, šachtu pre voliteľný stylus a možno k nim pripojiť aj káblovú klávesnicu. Školám venuje HP aj rad ďalších užitočných riešení, ako napr. balík výukových nástrojov HP School Pack a softvér HP Classroom Manager pre správu a kontrolu výukových zariadení študentov v učebniach.

Hardvérové novinky dopĺňa úplne nové puzdro HP Retail Case pre ElitePad pre obchodné prevádzky. Ide o robustné, univerzálne a mobilné POS riešenie s dvoma kolískami pre montáž platobných terminálov a možnosťou dokovania k existujúcim POS zariadeniam.

Jeho súčasťou sú aj ručné a ramenné popruhy pre pohodlnejšiu manipuláciu napr. pri práci v skladoch.Puzdro HP Retail Case pre ElitePad umožňuje aj fyzické pripojenie mobilných platobných terminálov (PED a staníc s PIN vstupom) čím sa výrazne rozširuje škála podporovaných výrobcov a platobných metód.

Ceny a dostupnosť

  • HP Pro Slate 8 je už v predaji za odporúčanú cenu od 519 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 12 je už v predaji za odporúčanú cenu od 629 eur vrátane DPH.
  • HP Elite x2 1011 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 1 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 408 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 379 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 389 eur vrátane DPH.
  • HP ElitePad 1000 G2 v edícii Healthcare Tablet, Rugged Tablet a HP Retail Case budú k dispozícii na zákazku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá