Image
13.2.2015 0 Comments

HP predstavilo nové mobilné počítače na pracoviská typické pre firmy

HP Pro Slate 12.jpg Všetky novinky - tablety a hybridné počítače s operačným systémom Microsoft Windows a tablety s operačným systémom Google Android - sú vybavené bezpečnostnými funkciami, ktoré možno prispôsobiť individuálnym požiadavkám a špecifickým potrebám rôznych firemných prostredí. K novinkám patria:

TabletyHP Pro Slate 8 a HP Pro Slate 12 založené na operačnom systéme Android, procesoroch Qualcomm Snapdragon radu 800. Prácu s firemnými dokumentmi a aplikáciami uľahčuje displej s uhlopriečkou 8", resp. 12", v pomere strán 4:3.

Oba tablety podporujú širokú škálu príslušenstva pripojiteľného prostredníctvom konektora HP Zero Force. Model Pro Slate 8 je zároveň jedným z prvých mobilných zariadení s najodolnejším krycím sklom Gorilla Glass 4 od spoločnosti Corning. K výbave oboch tabletov patrí HP Duet Pen, prvé digitálne pero pre platformu Qualcomm Snapdragon.

Hybridný počítač HP Elite x2 1011 G1 s 11,6" displejom je založený na operačnom systéme Windows 8 Pro. Ponúka dva pracovné režimy - tablet alebo ultrabook, a k tomu zvýšenú odolnosť, ktorá vyhovie aj armádnym štandardom. Nechýba široká škála príslušenstva, ako napr. možnosť bezdrôtového dokovania WiGig vyvinutého v spolupráci s Intelom, kryt s ľahkou cestovnou klávesnicou alebo voliteľné pero Wacom.

HP Elite x2 1011_2.jpg

Tablet HP Pro Tablet 408 G1 je cenovo dostupný mobilné zariadenie s 9 mm profilom, 8" displejom a s operačným systémom Windows 8 Pro. Kľúčovými parametrami jeho hardvéru sú procesory Intel Atom, až 64 GB úložnej kapacity, port micro-HDMI a 8 MPx fotoaparát s bleskom.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Healthcare bol navrhnutý predovšetkým pre používanie v zdravotníckych zariadeniach. Odolný a ľahký tablet má povrch s antibakteriálnou úpravou, možno ho ľahko čistiť a spĺňa kritériá ochrany IP 54. Pomocou 2D čítačky čiarového kódu dokáže overiť identitu zdravotníckeho personálu a pacientov, či ľahko pracovať napr. s databázou liekov.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Rugged je určený pre terénnych pracovníkov. Spĺňa certifikáciu IP 65, teda odoláva vode a je prachotesný. Vyhovel aj testom v rámci armádneho štandardu MIL-STD 810. Je vybavený 2D čítačkou čiarového kódu pre jednoduchý prístup k informáciám a na jedno nabitie dokáže pracovať 20 hodín.

Do typicky školského prostredia sú určené tablety HP Pro Tablet 10 EE s Windows a HP Pro Slate 10 EE s Androidom. Oba poháňa procesor Intel Atom. Konštrukcia odoláva vode i prachu do úrovne ochrany IP 52. Obsahujú, okrem iného, šachtu pre voliteľný stylus a možno k nim pripojiť aj káblovú klávesnicu. Školám venuje HP aj rad ďalších užitočných riešení, ako napr. balík výukových nástrojov HP School Pack a softvér HP Classroom Manager pre správu a kontrolu výukových zariadení študentov v učebniach.

Hardvérové novinky dopĺňa úplne nové puzdro HP Retail Case pre ElitePad pre obchodné prevádzky. Ide o robustné, univerzálne a mobilné POS riešenie s dvoma kolískami pre montáž platobných terminálov a možnosťou dokovania k existujúcim POS zariadeniam.

Jeho súčasťou sú aj ručné a ramenné popruhy pre pohodlnejšiu manipuláciu napr. pri práci v skladoch.Puzdro HP Retail Case pre ElitePad umožňuje aj fyzické pripojenie mobilných platobných terminálov (PED a staníc s PIN vstupom) čím sa výrazne rozširuje škála podporovaných výrobcov a platobných metód.

Ceny a dostupnosť

  • HP Pro Slate 8 je už v predaji za odporúčanú cenu od 519 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 12 je už v predaji za odporúčanú cenu od 629 eur vrátane DPH.
  • HP Elite x2 1011 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 1 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 408 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 379 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 389 eur vrátane DPH.
  • HP ElitePad 1000 G2 v edícii Healthcare Tablet, Rugged Tablet a HP Retail Case budú k dispozícii na zákazku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá