Image
13.2.2015 0 Comments

HP predstavilo nové mobilné počítače na pracoviská typické pre firmy

HP Pro Slate 12.jpg Všetky novinky - tablety a hybridné počítače s operačným systémom Microsoft Windows a tablety s operačným systémom Google Android - sú vybavené bezpečnostnými funkciami, ktoré možno prispôsobiť individuálnym požiadavkám a špecifickým potrebám rôznych firemných prostredí. K novinkám patria:

TabletyHP Pro Slate 8 a HP Pro Slate 12 založené na operačnom systéme Android, procesoroch Qualcomm Snapdragon radu 800. Prácu s firemnými dokumentmi a aplikáciami uľahčuje displej s uhlopriečkou 8", resp. 12", v pomere strán 4:3.

Oba tablety podporujú širokú škálu príslušenstva pripojiteľného prostredníctvom konektora HP Zero Force. Model Pro Slate 8 je zároveň jedným z prvých mobilných zariadení s najodolnejším krycím sklom Gorilla Glass 4 od spoločnosti Corning. K výbave oboch tabletov patrí HP Duet Pen, prvé digitálne pero pre platformu Qualcomm Snapdragon.

Hybridný počítač HP Elite x2 1011 G1 s 11,6" displejom je založený na operačnom systéme Windows 8 Pro. Ponúka dva pracovné režimy - tablet alebo ultrabook, a k tomu zvýšenú odolnosť, ktorá vyhovie aj armádnym štandardom. Nechýba široká škála príslušenstva, ako napr. možnosť bezdrôtového dokovania WiGig vyvinutého v spolupráci s Intelom, kryt s ľahkou cestovnou klávesnicou alebo voliteľné pero Wacom.

HP Elite x2 1011_2.jpg

Tablet HP Pro Tablet 408 G1 je cenovo dostupný mobilné zariadenie s 9 mm profilom, 8" displejom a s operačným systémom Windows 8 Pro. Kľúčovými parametrami jeho hardvéru sú procesory Intel Atom, až 64 GB úložnej kapacity, port micro-HDMI a 8 MPx fotoaparát s bleskom.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Healthcare bol navrhnutý predovšetkým pre používanie v zdravotníckych zariadeniach. Odolný a ľahký tablet má povrch s antibakteriálnou úpravou, možno ho ľahko čistiť a spĺňa kritériá ochrany IP 54. Pomocou 2D čítačky čiarového kódu dokáže overiť identitu zdravotníckeho personálu a pacientov, či ľahko pracovať napr. s databázou liekov.

Tablet HP ElitePad 1000 G2 Rugged je určený pre terénnych pracovníkov. Spĺňa certifikáciu IP 65, teda odoláva vode a je prachotesný. Vyhovel aj testom v rámci armádneho štandardu MIL-STD 810. Je vybavený 2D čítačkou čiarového kódu pre jednoduchý prístup k informáciám a na jedno nabitie dokáže pracovať 20 hodín.

Do typicky školského prostredia sú určené tablety HP Pro Tablet 10 EE s Windows a HP Pro Slate 10 EE s Androidom. Oba poháňa procesor Intel Atom. Konštrukcia odoláva vode i prachu do úrovne ochrany IP 52. Obsahujú, okrem iného, šachtu pre voliteľný stylus a možno k nim pripojiť aj káblovú klávesnicu. Školám venuje HP aj rad ďalších užitočných riešení, ako napr. balík výukových nástrojov HP School Pack a softvér HP Classroom Manager pre správu a kontrolu výukových zariadení študentov v učebniach.

Hardvérové novinky dopĺňa úplne nové puzdro HP Retail Case pre ElitePad pre obchodné prevádzky. Ide o robustné, univerzálne a mobilné POS riešenie s dvoma kolískami pre montáž platobných terminálov a možnosťou dokovania k existujúcim POS zariadeniam.

Jeho súčasťou sú aj ručné a ramenné popruhy pre pohodlnejšiu manipuláciu napr. pri práci v skladoch.Puzdro HP Retail Case pre ElitePad umožňuje aj fyzické pripojenie mobilných platobných terminálov (PED a staníc s PIN vstupom) čím sa výrazne rozširuje škála podporovaných výrobcov a platobných metód.

Ceny a dostupnosť

  • HP Pro Slate 8 je už v predaji za odporúčanú cenu od 519 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 12 je už v predaji za odporúčanú cenu od 629 eur vrátane DPH.
  • HP Elite x2 1011 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 1 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 408 G1 je už v predaji za odporúčanú cenu od 379 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Slate 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 319 eur vrátane DPH.
  • HP Pro Tablet 10 EE je už v predaji za odporúčanú cenu od 389 eur vrátane DPH.
  • HP ElitePad 1000 G2 v edícii Healthcare Tablet, Rugged Tablet a HP Retail Case budú k dispozícii na zákazku.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá