25.2.2013 0 Comments

HP posilňuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti konvergovanej infraštruktúry

Spoločnosť HP predstavila ďalšie inovácie, ktoré rozširujú jej portfólio riešení HP konvergovanej infraštruktúry.

Počas tohto ročníka svojej konferencie Global Partner Conference, ktorá sa každoročne koná v Las Vegas, HP predstavilo nové produkty pre platformu BladeSystem, konvergované úložiská a sieťové riešenia. HP rozšírilo aj ponuku služieb divízie HP Services, ktoré urýchľujú návratnosť investícií do IT infraštruktúry a organizáciám umožňujú využiť väčšiu časť IT rozpočtu na podporu inovácií pri súčasnej optimalizácii bežných prevádzkových nákladov.

Súčasný priemysel IT je svedkom významných zmien a rozvoja revolučných technológií, ako napríklad cloudu, spravovania veľkých objemov neštruktúrovaných dát, sociálnych médií, či mobility. Tieto zmeny stavajú riaditeľov IT pred nové výzvy pri napĺňaní potrieb zákazníkov, partnerov či zamestnancov a zároveň zlaďovania IT s podnikovými cieľmi v rámci obmedzeného financovania.

Portfólio HP konvergovanej infraštruktúry predstavuje odpoveď spoločnosti HP na tieto stále náročnejšie výzvy a organizáciám ukazuje cestu v oblasti zavádzania a správy rozsiahlych infraštruktúr. HP je dodávateľom viac než 8 miliónov portov virtuálneho pripojenia, zákazníkom poskytlo vyše 7 miliónov licencií softvéru HP Insight Management, 40 petabajtov serverových blade úložísk, prepínače s 50 miliónmi portov a vykazuje dynamický rast platformy HP CloudSystem, ktorú využíva takmer deväťsto podnikových zákazníkov.

HP je tiež už 24 po sebe idúcich štvrťrokov celosvetovou jednotkou v tržbách a predajoch blade serverov.

Výlučne konvergovaná infraštruktúra spoločnosti HP zákazníkom ponúka:

• Otvorený, na štandardoch založený heterogénny prístup, ktorý integruje servery, dátové úložiská, siete a softvér pre správu IT infraštruktúry.

• Osvedčené skúsenosti s implementáciou riešení z oblasti konvergovanej infraštruktúry u zákazníkov z celého sveta - vrátane úzkej spolupráce so 4500 členmi programu HP AllianceOne a partnermi, vyvíjajúcimi riešenia, založené na HP konvergovanej infraštruktúre.

• Komplexnú technickú podporu a konzultačné služby, poskytované HP a jeho certifikovanými partnermi, ktoré zjednodušujú správu IT infraštruktúry, zlepšujú návratnosť investícií (return on investment, ROI ) prostredníctvom optimalizácie investícií do IT a zaručujú dosiahnutie vynikajúcich skúseností zákazníkov.

„HP je priekopníkom koncepcie konvergovanej infraštruktúry a ako prví sme ju tiež začali dodávať na trh," povedal David Donatelli, výkonný viceprezident a generálny riaditeľ HP Enterprise Group. „Nezaspávame však na vavrínoch - neustále inovujeme a rozširujeme portfólio HP konvergovanej infraštruktúry, aby sme dokázali naplniť očakávania našich zákazníkov z radov podnikov a v oblasti štátnej správy."

Nový HP BladeSystem prináša prevratné úspory v dátových centrách

Virtualizácia podnikom ponúka významné výhody. Podľa agentúry Gartner bude v roku 2016 prebiehať spracúvanie 82 % serverových úloh vo virtuálnych prostrediach, čo prispeje k výraznému zvýšeniu zložitosti správy a prevádzkových nákladov.

Nový systém HP BladeSystem c7000 Platinum, kľúčové riešenie v rámci špičkového portfólia HP ProLiant, významným spôsobom zvyšuje výkon, efektivitu a dostupnosť zdrojov vo virtualizovaných a cloudových prostrediach. Vďaka tomu organizácie môžu dosiahnuť úspory vo výške až 68 % nákladov na prevádzku dátových centier. Tato prevratná hospodárnosť prevádzky dátových centier je výsledkom použitia technológií novej generácie, ktoré zabezpečujú dlhodobú ochranu investícií a poskytujú škálovatelnosť, podporujúcu ďalší rast organizácií.

Systém HP BladeSystem c7000 Platinum s novým ethernetovým prepínačom SX1018HP, ktorý zaisťuje najnižšiu latenciu portov zo všetkých blade switchov, je viac ako štyrikrát rýchlejší, než predchádzajúce modely. HP tiež ako prvý výrobca ponúka 40GB downlinky pre každý blade server, zabezpečujúci vykonávanie úloh takmer v reálnom čase. Ide tak o ideálne sieťové rozhranie pre vysokovýkonné clustre, či aplikácie v oblasti finančných služieb.

HP takisto predstavilo nový blade server HP ProLiant WS460c Generation 8 (Gen8) - jedinú blade infraštruktúru, podporujúcu riešenie virtualizácie klientov s vysokovýkonnou 3D grafikou a ôsmimi grafickými procesormi (graphic processing unit, GPU) na jeden blade server. Vďaka podpore štvornásobného počtu používateľov na hostiteľský blade server, model HP WS460c znižuje náklady na používateľa až o 60 % v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami a zaisťuje tak jednoduchú mobilitu pre všetkých zamestnancov.

Inovácie HP urýchľujú prechod k modernej architektúre dátových úložísk

Neočakávaný rast objemov dát a požiadaviek na výkon núti zákazníkov modernizovať zastarané architektúry dátových úložísk. Tento prechod - od zastaraných infraštruktúr k moderným, škálovateľným architektúram dátových úložísk - predstavuje pre obchodných partnerov HP mnohomiliardový potenciál.
Dátové úložisko HP StoreVirtual Storage ponúka priekopnícky softvérovo definovaný systém, ktorý sa dodáva buď vo forme softvérového virtuálneho dátového úložiska (virtual storage appliance, VSA), alebo konvergovaného dátového úložiska (converged storage appliance, CSA), postaveného na hardvéri HP ProLiant. Spoločnosť HP poskytuje VSA riešenie už dlhšie ako sedem rokov a celosvetovo zákazníkom dodala viac než 150 000 VSA úložísk.

V rámci kapitalizácie a podpory prechodu na softvérovo definované dátové úložiská HP predstavilo dva nové modely úložísk HP StoreVirtual Storage, postavené na technológiách HP ProLiant Gen8. Systémy HP StoreVirtual Storage prinášajú podnikom, zavádzajúcim virtualizačné technológie, výrazné zvýšenie produktivity i efektivity - v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi tieto systémy poskytujú takmer dvojnásobný výpočtový výkon a hustotu úložnej kapacity.

Nový HP StoreSystem, riešenie pre dátové úložiská strednej triedy, dostupné iba prostredníctvom partnerských distribučných kanálov, kombinuje systémy HP 3PAR StoreServ Storage a HP StoreOnce Backup, ktoré sa dodávajú predkonfigurované a umožňujú tak rýchle nasadenie. HP StoreSystem ponúka primárne blokové i súborové dátové úložiská s ochranou dát v rámci jediného systému, ktorý teraz zahŕňa všetky platformy HP 3PAR a softvérové balíčky VMware, a maximalizuje prínos pre zákazníkov v oblasti efektivity a schopnosti reakcie.

Služby HP TS zjednodušujú, integrujú a automatizujú konvergované infraštruktúry

So službami divízie HP Technology Services organizácie môžu zjednodušiť, integrovať a automatizovať svoje IT prostredia, rýchle reagovať na organizačné zmeny a skrátiť čas, potrebný na dosahovanie zisku.

Súčasťou ponuky HP Technology Services sú teraz aj služby HP Proactive Insight experience, ktoré zákazníkom umožňujú vykonávať proaktívne opatrenia, rovnako ako automatizovať a spravovať úlohy, čo vedie k prevencii problémov a zvýšeniu produktivity v priemernej hodnote 32 000 dolárov na 100 používateľov.

Ponuka HP Proactive Insight experience začína so službou HP Proactive Care, ktorá zákazníkom umožňuje proaktívne predchádzať problémom a poskytuje im priamy prístup k pokročilým technologickým znalostiam. Táto služba stavia na inovatívnych technológiách technickej podpory a správy, vrátane najkomplexnejšieho portálu pre správu cloudu HP Insight Online a nástroja HP Insight Remote Support, ktorý zaisťuje vzdialený monitoring serverov, dátových úložísk a sietí. Vďaka využitiu služieb HP Proactive Insight experience zákazníci môžu zvýšiť používateľskú produktivitu a dosiahnuť návratnosť svojich investícií do služieb do 30 dní, alebo menej.

Inovácia HP prináša jediné komplexné BYOD riešenie sieťovej infraštruktúry na trhu

V roku 2016 bude 60 % pracovnej sily vlastniť chytré telefóny a 40 % pracovnej sily bude mobilnej. Zatiaľ však súčasná zastaraná infraštruktúra vyžaduje pre podporu drôtovej a bezdrôtovej konektivity dve oddelené siete, čo so sebou nesie zložitosť prevádzky a problematické zabezpečenie.

HP teraz predstavilo jediné kompletné riešenie na trhu, ktoré podporuje rastúci trend využívania vlastných zariadení v zamestnaní (bring-your-own-device, BOYD). Toto riešenie zabezpečuje jednotnú správu drôtových a bezdrôtových sietí a zahŕňa prechodové platformy, ktoré vytvárajú jedinú sieť pre drôtovú i bezdrôtovú konektivitu.

K inováciám HP v oblasti sieťových technológií patrí tiež jednoduché pripájanie nových zariadení zamestnancov do podnikovej siete, zaisťovanie rôznorodých funkcionalít prostredníctvom jedinej aplikácie pre ich správu, automatizované zabezpečenie pomocou technológie softvérovo definovaných sietí (software-defined networks, SDN), či služby pre mobilnú konektivitu, ktoré zákazníkom prinášajú ďalšie výhody, plynúce z architektúry HP FlexNetwork.

Nový rad prepínačov HP 2920 s podporou technológie OpenFlow zrýchľuje prenos dát až o 45 % a zároveň zvyšuje výkon až o 100 % - umožňuje tak zdvojnásobiť škálovateľnosť sietí, postavených na zastaranej infraštruktúre. Nový prepínač HP 830 Unified/WLAN Switch navyše znižuje potrebu obstarania tradičných zariadení pre prístup do siete, vrátane samostatných prepínačov a radičov, až o 50 % a zároveň podporuje pripojenie až 1000 bezdrôtových zariadení.

V rámci pomoci zákazníkom s vybudovaním optimalizovanej, škálovateľnej drôtovej a bezdrôtovej sieťovej infraštruktúry HP ponúka služby HP FlexNetwork Design and Validation a HP Wireless LAN Lifecycle Services. Tieto služby zahŕňajú overené a interoperabilné návrhy infraštruktúry a konfigurácie zariadení na vysokej úrovni, založené na osvedčených referenčných architektúrach HP FlexNetwork.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá