Image
9.4.2014 0 Comments

HP posilňuje svoj rad tabletov pre biznis

slate-8-pro.jpg Spoločnosť HP vidí svoju príležitosť v mobilných prístrojoch určených pre podnikových užívateľov. Uvádza preto podnikovú verziu modelu tabletu Slate 8 Pro, ktorá má priezvisko Business. Ponúkne OS Android 4.4 KitKat, displej s uhlopriečkou 8" a je postavený na výkonnej platforme nVidia Tegra 4. Nasleduje viac ako rok po tom, čo HP uviedlo svoj ​​prvý model Slate 7 s OS Android.

Pôvodný tablet HP Slate 8 Pro sa vyznačoval veľmi vysokým rozlíšením displeja (1600 × 1200) a vysokým výkonom, avšak bol ešte vybavený starším Androidom 4.2 Jelly Bean. Business edícia vychádza z predchádzajúceho modelu, ale ponúkne práve novší Android 4.4, ďalej potom zabudovanú technológiu NFC a cenu vyššiu o 20 dolárov (asi 14,60 eur). Na prvý pohľad ide teda o minimálne rozdiely, vzhľadom na to, že ostatné parametre sú prakticky rovnaké - 1 GB RAM, úložný priestor 16 GB, procesor Tegra 4 A15 a integrované reproduktory Beats.

Avšak práve pre firemných zákazníkov môže byť vybavenosť najnovším Androidom kľúčová, pričom HP by pri business modeli malo ponúknuť aj dlhšiu podporu a nenechať ho teda na holičkách v prípade, že by ho bolo potrebné aktualizovať. Príplatok je teda skôr za budúcu podporu, ako za existujúce funkcie.

HP skúša šťastie u korporátnych zákazníkov

Podobnú stratégiu zvolilo HP aj u ďalších svojich výrobkov, kedy ponúka variant pre firmy, ktorý je veľmi podobný modelu určenému pre bežných zákazníkov, pozri napríklad experimenty s all-in-one PC Slate 21, ktoré je vo verzii pre firmy ponúkané pod názvom Slate Pre AiO. Avšak firmy by v mnohých prípadoch ocenili väčšie rozdiely, ako napríklad v predinštalovaní softvéru, tak aj vo funkcionalite a je teda otázkou, či ich tieto biznis modely oslovia. HP vsádza na to, že uspeje relatívne nízkou cenou, ale konkurencia je aj v tomto prípade silná a s tabletami pre biznis útočia ako silní a renomovaní hráči, ako napríklad Lenovo (ktoré zaujalo hlavne komfortnými prídavnými klávesnicami), tak aj menšie firmy, ako napríklad Prestigio.

HP sa v oblasti tabletov snaží opakovane uspieť, ale jeho trhový podiel zostáva skôr zanedbateľný. Podobne ako ďalší "tradiční výrobcovia", ktorými sú napríklad Dell či Acer, nemá spoločnosť HP s novými typmi prístrojov taký úspech, aký by si predstavoval a podľa analytikov ich ponuka zatiaľ neobsahuje modely, ktoré by mohli prilákať široké vrstvy zákazníkov. A to ako zo strany koncových užívateľov, tak i firiem.

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá