1.3.2013 0 Comments

HP menovalo Martina Kubalu riaditeľom pre región južnej a východnej

Novým generálnym riaditeľom a súčasne obchodným riaditeľom divízie Eneterprise Group v regióne južnej a východnej Európy sa stane od 1. mája Martin Kubala, doterajší riaditeľ HP Slovakia.

Spoločnosť HP dnes zverejnila meno nového generálneho riaditeľa a obchodného riaditela pre Enterprise Group v regióne južnej a východnej Európy (SEE). Od 1. mája 2013 sa ním stane Martin Kubala.

Región južnej a východnej Európy tvorí trinásť krajín (Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Kosovo, Malta, Moldavsko, Macedónsko, Čierna Hora, Srbsko, Slovinsko, Rumunsko, Maďarsko) a zohráva dôležitú úlohu v celkovej stratégii rozvoja spoločnosti.

Martin Kubala bude zodpovedný za dohľad nad hardvérovými a softvérovými produktami , portfóliom služieb a za rozvoj a udržiavanie vysokej úrovne spokojnosti zákazníkov.

Bude sa priamo zodpovedať Herbertovi Rastbichlerovi, viceprezidentovi a generálnemu riaditeľovi pre strednú a východnú Európu (CEE) a jeho sídlom bude naďalej Bratislava.

Martin Kubala, pochádzajúci zo Slovenska, má 22-ročné skúsenosti s HP. Ako výkonný riaditeľ HP Slovensko spoločne so svojim tímom vyše troch rokov riadili kľúčové projekty, ktoré zrýchlili rast spoločnosti a v rámci HP podávali vynikajúci výkon.

„Toto je ďalším dôkazom, že stratégiou HP je vyberať ľudí na vedúce pozície spomedzi zamestnancov spoločnosti. Sme radi, že v tomto prípade ide o taký významný talent, ako je Martin," povedal Rastbichler. „Južný a východný región Európy je čoraz významnejšou skupinou na trhoch v rámci strednej a východnej Európy a veríme, že Martinove skúsenosti a vedenie prinesú veľkú hodnotu."

Martin Kubala nastupuje na miesto Josefa Ehrenhoefera, ktorý zastával túto funkciu posledné štyri roky a nedávno bol povýšený na riaditeľa pre Enterprise Service Business v regióne strednej a východnej Európy. Kubala bude pokračovať vo svojej funkcii výkonného riaditeľa pre Slovensko, až kým nebude vymenovaný jeho nástupca.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá