1.3.2013 0 Comments

HP menovalo Martina Kubalu riaditeľom pre región južnej a východnej

Novým generálnym riaditeľom a súčasne obchodným riaditeľom divízie Eneterprise Group v regióne južnej a východnej Európy sa stane od 1. mája Martin Kubala, doterajší riaditeľ HP Slovakia.

Spoločnosť HP dnes zverejnila meno nového generálneho riaditeľa a obchodného riaditela pre Enterprise Group v regióne južnej a východnej Európy (SEE). Od 1. mája 2013 sa ním stane Martin Kubala.

Región južnej a východnej Európy tvorí trinásť krajín (Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Kosovo, Malta, Moldavsko, Macedónsko, Čierna Hora, Srbsko, Slovinsko, Rumunsko, Maďarsko) a zohráva dôležitú úlohu v celkovej stratégii rozvoja spoločnosti.

Martin Kubala bude zodpovedný za dohľad nad hardvérovými a softvérovými produktami , portfóliom služieb a za rozvoj a udržiavanie vysokej úrovne spokojnosti zákazníkov.

Bude sa priamo zodpovedať Herbertovi Rastbichlerovi, viceprezidentovi a generálnemu riaditeľovi pre strednú a východnú Európu (CEE) a jeho sídlom bude naďalej Bratislava.

Martin Kubala, pochádzajúci zo Slovenska, má 22-ročné skúsenosti s HP. Ako výkonný riaditeľ HP Slovensko spoločne so svojim tímom vyše troch rokov riadili kľúčové projekty, ktoré zrýchlili rast spoločnosti a v rámci HP podávali vynikajúci výkon.

„Toto je ďalším dôkazom, že stratégiou HP je vyberať ľudí na vedúce pozície spomedzi zamestnancov spoločnosti. Sme radi, že v tomto prípade ide o taký významný talent, ako je Martin," povedal Rastbichler. „Južný a východný región Európy je čoraz významnejšou skupinou na trhoch v rámci strednej a východnej Európy a veríme, že Martinove skúsenosti a vedenie prinesú veľkú hodnotu."

Martin Kubala nastupuje na miesto Josefa Ehrenhoefera, ktorý zastával túto funkciu posledné štyri roky a nedávno bol povýšený na riaditeľa pre Enterprise Service Business v regióne strednej a východnej Európy. Kubala bude pokračovať vo svojej funkcii výkonného riaditeľa pre Slovensko, až kým nebude vymenovaný jeho nástupca.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá