Image
31.1.2013 0 Comments

HP chystá uvedenie Chromebooku

Podľa uniknutého dokumentu začne spoločnosť HP predávať Chromebooky počas budúceho mesiaca.

hp-chromebook-il.jpg

Keď sa prvýkrát objavil koncept Chromebooku čiže notebooku, v ktorom funguje len prehliadač, mnohým ľuďom sa taká myšlienka zdala smiešna a koncept veľa ľudí nepresvedčil. Ale Google sa nenechal zastrašiť a za svojím nápadom si stál. Koncom roka 2010, krátko pred začatím oficiálneho predaja (ktorý sa začal v polovici roku 2011), rozdal niekoľko modelov Chromebookov CR-48. Na začiatku bol po Chromebookoch veľký dopyt, ale nadšenie čoskoro pohaslo a predaje klesli. Istý čas bolo ťažké vôbec nejaký Chromebook nájsť.
Google však na svojom operačnom systéme Chrome po celý čas pracoval. Teraz už je podobný skôr „naozajstnému" OS ako len webovému prehliadaču. Od výroby sa nedali odradiť ani spoločnosti Acer a Samsung. Prvé Chromebooky, ktoré sa na trhu objavili, boli vzhľadom na svoje funkcie predražené. Acer však začal vyrábať Chromebook C7, ktorý je v predaji za 199 dolárov (3800 korún), čo už je cena, ktorá by ku Chromebookom mohla pritiahnuť pozornosť.

Na rozdiel od tabletov, ktoré sú určené skôr na konzumáciu obsahu, Chromebooky slúžia skôr na jeho tvorenie - hodia sa predovšetkým na písanie, hoci svojou veľkosťou a menšou klávesnicu pripomínajú skôr netbook ako veľký notebook.
Internetový magazín Slashgear.com uverejnil dokument PDF spoločnosti HP, ktorý pravdepodobne unikol pre chybu v on-line obchode spoločnosti HP. Z neho vyplýva, že by sme sa nového Chromebooku od HP mohli dočkať už budúci mesiac.
Nové zariadenie by malo mať podľa uniknutého dokumentu displej s uhlopriečkou 14 palcov a rozlíšenie 1366 × 768 pixelov. Procesor by mal byť rovnaký ako v modeli Acer S7, teda Intel Celeron 867 s taktom 1,1 GHz. Cena by sa teda mohla pohybovať okolo 199 dolárov. Pavillion Chromebook by mal mať podľa dokumentu takisto väčšiu klávesnicu, ale video v plnom rozlíšení HD 1080p sa na ňom stále nebude dať prehrať. Výdrž batérie by mala byť asi štyri a pol hodiny. Viac informácií by sa malo objaviť v priebehu nasledujúcich týždňov, teda v čase oficiálneho uvedenia do predaja.

Zdroj: http://computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá