Image
6.6.2014 0 Comments

HP Pro X2 Tablet 612: Bude z neho zabijak Surface Pro 3?

hp_pro_x2_tablet612.jpg Zatiaľ čo konkurencia medzi lowendovými tabletmi pre koncových používateľov je vysoká a požiadavka na nízku cenu neprináša výrobcom veľa priestoru na inovácie, v segmente profesionálnych tabletov je to naopak.

Svoj diel koláča si tu chce odhryznúť aj firma HP s chystaným modelom Pro X2 Tablet 612, ktorý sľubuje lepšiu výbavu ako nedávno predstavený hybrid Surface Pro 3 od Microsoftu a mal by sa stať plnohodnotnou náhradou notebooku (ide o tzv. model 2 in 1). HP cieli najmä na manažérov, vedúcich firiem a na používateľov, ktorí nemajú problém priplatiť si za dobre vybavený tablet. Prvé prototypy sú vystavené na prebiehajúcom veľtrhu Computex.

V niečom lepší, v inom horší ako Surface Pro 3

Tablet s Windows 8.1 je vybavený multidotykovým displejom s uhlopriečkou 12,5" a môže byť voliteľne umiestnený do klávesnicového doku, aby bol využiteľný ako bežný notebook. Displej môže byť vo variante s rozlíšením 1366 × 768 bodov (HD) alebo 1920 × 1080 bodov (full HD). Pri Surface Pro je to však 2160 × 1440 bodov, no je otázne, či to nie je na takú malú uhlopriečku už priveľa. V predaji by HP Pro X2 Tablet 612 mal byť od septembra, cena zatiaľ nie je známa, ale dá sa predpokladať, že bude na podobnej úrovni ako pri modeloch Surface.

HP stavilo hlavne na bohatú hardvérovú výbavu, s ktorou chce osloviť náročných používateľov a profesionálov. Srdcom tabletu je procesor s architektúrou Haswell, ďalej má tri porty USB 3.0, snímač odtlačkov prstov, čítačku smartcard a podporuje pripojenie k sieťam LTE. Podľa zástupcov HP takú výbavu pri žiadnom konkurenčnom tablete či hybridnom počítači nenájdeme. K dispozícii je aj stylus, predná a zadná kamera alebo napr. duálna batéria.

Práve pre podniky, ktoré kladú dôraz na bezpečnosť a na overenie používateľov, sú také funkcie ako čítačka smartcard alebo snímač odtlačkov prstov kľúčové. Pritom Surface Pro 3 takú výbavu neponúka, hoci sa snaží cieliť na podobný segment. HP chce využiť práve tento nedostatok a Pro X2 Tablet 612 nemá znamenať kompromis, ale plnohodnotnú náhradu firemného notebooku.

Zákazníkov si Pro X2 Tablet 612 vraj nájde

V klávesnicovom doku nájdeme aj eternetový a VGA port, tak ako je to pri väčšine bežných notebookov. Odnímateľná klávesnica je na rozdiel od tej pre Surface Pro 3 hrubšia a menej flexibilná. No zástupcovia HP tvrdia, že to bol účel a že klávesnica určená na intenzívne písanie musí byť robustnejšia a pevnejšia. Vo výsledku je Pro X2 Tablet 612 so svojimi 910 gramami aj o niečo ťažší ako Surface Pro 3, ktorého hmotnosť je 800 gramov. Nie je to dané len uhlopriečkou väčšou o niekoľko desatín palca, ale aj hrubším telom prístroja. Napriek tomu je podľa zdrojov z HP stále hrúbka prijateľná a bohatšia výbava je vždy na úkor hmotnosti a rozmerov.

Výrobca je však presvedčený, že svojich zákazníkov najmä vo firemnom prostredí si tento model nájde, a analytici vidia jeho šancu najmä v tom, že tu nie je príliš silná konkurencia.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá