17.1.2016 0 Comments

HP Inc. predstavuje štýlový najtenší a najľahší notebook pre moderných profesionálov

HP EliteBook Folio ponúka úžasný displej s rozlíšením 4K v notebooku, ktorý nahradí aj konferenčný telefón.

Spoločnosť HP splnila svoj sľub malej revolúcie vo svete PC. Prémiový spotrebiteľský dizajn spojila so sférou profesionálnych notebookov. Výsledkom je model HP EliteBook Folio, najtenší a najľahší notebook, ktorý spoločnosť HP doteraz vyrobila. Je o 21 percent tenší a o 15 percent ľahší než oceňovaný HP EliteBook 1020 a ide o vôbec najtenší biznis notebook všetkých čias: je hrubý len 12,4 mm - čo je menej ako batéria typu AA - a váži menej než jeden kilogram.

„To, že niekto používa pri práci PC, ešte neznamená, že sa musí vzdať túžby po elegantnom, útlom a ľahkom pracovnom nástroji," hovorí Erika Lindauerová, generálna riaditeľka HP Inc. Slovakia, „aj preto sme navrhli HP EliteBook Folio - najtenší a najľahší notebook biznis triedy , ktorý ponúka to najlepšie z oboch svetov: prémiový dizajn, ktorý spotrebitelia vyžadujú, silné zabezpečenie na biznis úrovni a zároveň možnosti profesionálnej správy."

Nová úroveň prémiového dizajnu a výkonu

EliteBook Folio je notebook s uhlopriečkou 12,5 palca (31,75 cm), ktorý sa vyznačuje skvelým spracovaním. Obsahuje hliníkové šasi opracované diamantovým CNC strojom. Výsledkom je veľmi tenký a zároveň vysoko odolný notebook. Rovnako ako celá rodina zariadení Elite je i EliteBook Folio navrhnutý tak, aby prešiel testami MILD-STD, v ktorých podstúpil celkom 120 000 hodín testovania.

Moderný človek pracuje počas dňa na rôznych miestach, takže zorný uhol 145 stupňov, ktorý ponúkajú tradičné notebooky, môže byť z hľadiska produktivity značne reštriktívny. Aj preto ponúka EliteBook Folio kĺb s rotáciou180 stupňov, vďaka čomu sa dá notebook plne otvoriť. Používatelia tak získajú väčšiu flexibilitu - môžu sa ľahšie podeliť o obsah, a lepšie tak spolupracovať s ľuďmi okolo seba. Počítač je vybavený plnohodnotnou klávesnicou HP Premium Keyboard, clickpadom, ktorý podporuje ovládanie gestami z Windows 10 a dvomi USB-C™ portami so štandardom Thunderbolt™ 3. Voliteľný HP USB-C™ Travel Dock umožňuje zbaviť sa káblov.

Bezrámčekový sklenený displej modelu EliteBook Folio možno objednať vo voliteľných variantoch s rozlíšením Ultra HD (UHD) 4 s neuveriteľne detailným prepracovaním a ohromnou hustotou 352 pixlov na palec. UHD panel dokáže zobraziť 95 percent z Adobe RGB škály, vďaka čomu sú obrázky a fotografie podstatne živšie a realistickejšie.

Pre tých, čo vyžadujú celodennú produktivitu a výkon, sa spoločnosť HP počas vývoja spojila s Microsoftom a Intelom, aby optimalizovali výkon a životnosť batérie. Počítač je vybavený operačným systémom Windows 10 Pro a je postavený na šiestej generácii procesoru Intel® Core™ M vPro™, optimalizovanom pre vysoký výkon a efektivitu. EliteBook Folio je ideálnou kombináciou krásneho vzhľadu, výkonu, prevádzky bez ventilátora a až 10 hodín životnosti batérie . Dizajn a materiály umožnili maximalizovať priestor pre batériu HP Long Life, ktorá bola zhotovená tak, aby vydržala viac ako tri roky.

Pre spojenie s ostatnými

Ľudia dnes stále častejšie používajú notebooky k tomu, aby sa spojili s kolegami, priateľmi a rodinou. Používanie notebookov pre telefonické hovory a videokonferencie doteraz nebolo bezproblémové. A preto HP vytvorila prvý notebook, ktorý je vyslovene určený pre spoluprácu.

Spoločnosť HP v spolupráci s akustickými inžiniermi od Bang & Olufsen vyladila audio výkon pre čo najpresnejší zvuk pre osobné i pracovné využitie. Kvalita komponentov a dôraz na priestorové riešenie notebooku umožnili dosiahnuť štyridsaťpercentný nárast hlasitosti oproti predchádzajúcim HP zariadeniam, vďaka čomu sa Folio dá použiť ako skupinový reproduktor. Štyri reproduktory sú optimalizované pre ľudské slovo, ale rovnako skvelo fungujú pri počúvaní hudby či sledovaní videa.

Prepínanie medzi oknami pre ukončenie alebo stlmenie hovoru už nie je potrebné vďaka novým špecializovaným klávesom, ktoré umožňujú ľahšie spravovať hovory; špeciálny kláves pre kalendár umožňuje prejsť do kalendára priamo namiesto cesty cez plochu.

Prémiové zabezpečenie a možnosť správy

IT už nemusí robiť kompromisy vo funkčnosti či ohrozovať firemné prostredie rizikami. Nové notebooky, desktopy i tablety rodiny HP Elite, vrátane nového EliteBook Folio, sú výrazne bezpečnejšie a dajú sa spravovať lepšie než zariadenia predchádzajúcich generácií. Boli navrhnuté tak, že určite potešia odborníkov na IT, ktorí majú za úlohu spravovať a zabezpečiť zariadenia firmy. Ponúkajú totiž integrované riešenia HP Client Security Software Suite, certifikované TPM, vyššiu ochranu na úrovni BIOSu s HP Sure Start a dynamickou ochranou, navyše možno pridať dokonalejšiu čítačku otlačkov prstov.

Pre lepšiu správu zariadenia ponúka HP aj ďalšie voliteľné nástroje ako HP Touchpoint Manager, HP Image Assistant alebo voliteľný procesor Intel® Core™ vPro™, vďaka ktorému môže IT vzdialene spravovať zariadenie po káblových i bezdrôtových sieťach. HP Touchpoint Manager je teraz vybavený softvérovým inventárom a inštaláciou, patch managementom a podporou pre BYOD zariadenia, čo rozširuje schopnosť IT administrátorov zabezpečiť a optimalizovať zariadenia z jediného ovládacieho panelu. A nový HP Image Assistant je vôbec prvým diagnostickým nástrojom pre komerčné PC so samoobslužným ovládacím panelom, ktorý pomôže firmám znížiť náklady na IT a ochrániť citlivé dáta.

Cena a dostupnosť

• HP EliteBook Folio bude v regióne EMEA dostupný od marca, s cenou od €999.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá