Image
22.8.2016 0 Comments

HD riešenia spoločnosti Ericsson umožňujú potešiť milióny divákov počas letných olympijských hier v Rio de Janeiro

NBC Olympics, divízia spoločnosti NBC Sports Group (NBC = National Broadcasting Company), si zvolila spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) za hlavného poskytovateľa pre spracovanie video záznamov a ich distribúciu na letných olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiro v Brazílii.

Ericsson zaistil širokú škálu svojich riešení pre spracovanie videí a používa pokročilé modulárne riešenia, vďaka ktorým televízna sieť NBC Olympics poskytuje vysoko kvalitné a spoľahlivé HD vysielanie pre milióny divákov. Inžinieri zo spoločnosti Ericsson tiež poskytujú celodennú podporu počas nakrúcania priamo na mieste konania hier v Brazílii, a rovnako pomáhajú s nastavením a riadením celého systému.

Elisabetta Romano, viceprezidentka pre televízne vysielanie a médiá v spoločnosti Ericsson, v rámci spolupráce uviedla: Olympijské hry sledujú fanúšikovia po celom svete, ľudia ich milujú a my sme hrdí, že môžeme byť spolu s NBC Olympics súčasťou poskytovaného vysielania. Naše overené riešenie poskytuje nástroje pre tvorbu, sprostredkovanie i distribúciu obsahu, a tak zaisťuje, že americkí fanúšikovia sú svedkami každého napínavého športového momentu v najlepšej možnej kvalite.

Opäť vkladáme dôveru do flexibilných a spoľahlivých produktov od Ericssonu, ktorý sa stará o MPEG kompresiu našich videoformátov. Keď potrebujeme vyvážiť pomer medzí šírkou pásma a vysokou kvalitou obrazu, vieme, že Ericsson nám vždy poskytne tú najlepšiu kvalitu obrazu v rámci dostupnej dátovej kapacity,“ komentuje David Mazza, viceprezident pre technické odbory zo spoločnosti NBC Olympics.

Naša aktuálna spolupráca s NBC Olympics je zároveň dôkazom kvality našich kompresných riešení a služieb, ktoré spotrebiteľom poskytujú skutočne  bezproblémové a ohromujúce zážitky na všetkých možných zariadeniach, dodává Elisabetta.

Spoločnosť Ericsson je už takmer 25 rokov priekopníkom na poli vývoja a rozvoja pokročilej technológie kompresie videa a spotrebiteľom prináša novú úroveň televíznych zážitkov. Riešenie od Ericssonu už NBC Olympics využila v roku 2014 počas Zimných olympijských hier v Soči. Partneri spolupracovali aj počas LOH v Londýne v roku 2012, ZOH vo Vancouveri 2010, LOH v Pekingu 2008 a ZOH v talianskom Turíne v roku 2006.

Ericsson sa neangažoval iba v brazílskom Riu. Naposledy sa podieľala na zvýšení zážitku 4G na tohtoročných Majstrovstvách Európy vo futbale. Tie sa tento rok  uskutočnili od 10. júna do 10. júla v desiatich francúzskych mestách, kde sa na jednotlivé štadióny zmestilo 33 000 až 81 000 futbalových fanúšikov. Na každom štadióne boli tisícky fanúšikov, ktorí zdieľali futbalový zážitok a emócie futbalistov i divákov na živých zápasoch.

 

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá