18.12.2012 0 Comments

Gratex International rozbieha projekt pre ruský Allianz

Spoločnosť Gratex International odštartovala 14. decembra projekt implementácie informačného systému v poisťovni OJSC IC Allianz (Ruská federácia). Poisťovňa vznikla tento rok zlúčením troch poisťovní a v súčasnosti patrí k najväčším poisťovniam na ruskom trhu. Cieľom projektu je konsolidácia, modernizácia a zefektívnenie obchodných kanálov v spoločnosti OJSC IC Allianz.

Pre nás to znamená príležitosť nasadiť systém pre deväť časových pásiem, spĺňajúci požiadavky tak európskeho, ako aj ázijského trhu a umožňujúci online uzatváranie poistiek rôznymi obchodnými kanálmi, ktorý umožní spoločnosti Allianz v Rusku ďalší dynamický rast," hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Gratex International Štefan Dobák.

Gratex International v rámci tohto projektu v spolupráci so subdodávateľom, spoločnosťou Allianz Managed Operations & Services (AMOS S.E.), implementuje informačný systém ABS (Allianz Business Solution), ktorý je v rámci skupiny Allianz vybratý ako kľúčová platforma na zjednocovanie systémov v Európe. „Projekt v Rusku znamená, že Gratex International sa v strednej a východnej Európe stáva významným dodávateľom tejto plaftormy v rámci skupiny Allianz," dodáva Štefan Dobák.

Projekt bude trvať dva roky. Obsahuje najmä implementáciu riešenia pre automatizáciu systému predaja poistiek (Sales and claims automation) a systém pre manažment provízií a obchodných služieb (Commission and sales management).

Spoločnosť Gratex International je jedným z kľúčových dodávateľov na mieru vyvinutých informačných systémov v rámci skupiny Allianz. Doposiaľ vyvinula a úspešne nasadila do produkcie v skupine Allianz informačné systémy v Allianz Slovenská poisťovňa, Allianz DSS (Slovensko), Allianz Tiriac Asigurari (Rumunsko), Global Transport & Automotive Insurance (Austrália). Spoločnosť je tiež súčasťou konzorcia na dodávku novej generácie informačného systému pre Allianz Life Korea (Kórejská republika).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 4

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá