18.12.2012 0 Comments

Gratex International rozbieha projekt pre ruský Allianz

Spoločnosť Gratex International odštartovala 14. decembra projekt implementácie informačného systému v poisťovni OJSC IC Allianz (Ruská federácia). Poisťovňa vznikla tento rok zlúčením troch poisťovní a v súčasnosti patrí k najväčším poisťovniam na ruskom trhu. Cieľom projektu je konsolidácia, modernizácia a zefektívnenie obchodných kanálov v spoločnosti OJSC IC Allianz.

Pre nás to znamená príležitosť nasadiť systém pre deväť časových pásiem, spĺňajúci požiadavky tak európskeho, ako aj ázijského trhu a umožňujúci online uzatváranie poistiek rôznymi obchodnými kanálmi, ktorý umožní spoločnosti Allianz v Rusku ďalší dynamický rast," hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Gratex International Štefan Dobák.

Gratex International v rámci tohto projektu v spolupráci so subdodávateľom, spoločnosťou Allianz Managed Operations & Services (AMOS S.E.), implementuje informačný systém ABS (Allianz Business Solution), ktorý je v rámci skupiny Allianz vybratý ako kľúčová platforma na zjednocovanie systémov v Európe. „Projekt v Rusku znamená, že Gratex International sa v strednej a východnej Európe stáva významným dodávateľom tejto plaftormy v rámci skupiny Allianz," dodáva Štefan Dobák.

Projekt bude trvať dva roky. Obsahuje najmä implementáciu riešenia pre automatizáciu systému predaja poistiek (Sales and claims automation) a systém pre manažment provízií a obchodných služieb (Commission and sales management).

Spoločnosť Gratex International je jedným z kľúčových dodávateľov na mieru vyvinutých informačných systémov v rámci skupiny Allianz. Doposiaľ vyvinula a úspešne nasadila do produkcie v skupine Allianz informačné systémy v Allianz Slovenská poisťovňa, Allianz DSS (Slovensko), Allianz Tiriac Asigurari (Rumunsko), Global Transport & Automotive Insurance (Austrália). Spoločnosť je tiež súčasťou konzorcia na dodávku novej generácie informačného systému pre Allianz Life Korea (Kórejská republika).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá