18.12.2012 0 Comments

Gratex International rozbieha projekt pre ruský Allianz

Spoločnosť Gratex International odštartovala 14. decembra projekt implementácie informačného systému v poisťovni OJSC IC Allianz (Ruská federácia). Poisťovňa vznikla tento rok zlúčením troch poisťovní a v súčasnosti patrí k najväčším poisťovniam na ruskom trhu. Cieľom projektu je konsolidácia, modernizácia a zefektívnenie obchodných kanálov v spoločnosti OJSC IC Allianz.

Pre nás to znamená príležitosť nasadiť systém pre deväť časových pásiem, spĺňajúci požiadavky tak európskeho, ako aj ázijského trhu a umožňujúci online uzatváranie poistiek rôznymi obchodnými kanálmi, ktorý umožní spoločnosti Allianz v Rusku ďalší dynamický rast," hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Gratex International Štefan Dobák.

Gratex International v rámci tohto projektu v spolupráci so subdodávateľom, spoločnosťou Allianz Managed Operations & Services (AMOS S.E.), implementuje informačný systém ABS (Allianz Business Solution), ktorý je v rámci skupiny Allianz vybratý ako kľúčová platforma na zjednocovanie systémov v Európe. „Projekt v Rusku znamená, že Gratex International sa v strednej a východnej Európe stáva významným dodávateľom tejto plaftormy v rámci skupiny Allianz," dodáva Štefan Dobák.

Projekt bude trvať dva roky. Obsahuje najmä implementáciu riešenia pre automatizáciu systému predaja poistiek (Sales and claims automation) a systém pre manažment provízií a obchodných služieb (Commission and sales management).

Spoločnosť Gratex International je jedným z kľúčových dodávateľov na mieru vyvinutých informačných systémov v rámci skupiny Allianz. Doposiaľ vyvinula a úspešne nasadila do produkcie v skupine Allianz informačné systémy v Allianz Slovenská poisťovňa, Allianz DSS (Slovensko), Allianz Tiriac Asigurari (Rumunsko), Global Transport & Automotive Insurance (Austrália). Spoločnosť je tiež súčasťou konzorcia na dodávku novej generácie informačného systému pre Allianz Life Korea (Kórejská republika).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá