4.12.2012 0 Comments

Gratex International dosiahol ďalší veľký úspech na austrálskom trhu

Austrálska poisťovňa PetSure, líder v poskytovaní zdravotných poistných produktov pre domácich miláčikov s viac ako 90 % podielom na tomto trhu, presunula v novembri tohto roka v priebehu 48 hodín všetky svoje operácie a informačné systémy na jednu integrovanú systémovú platformu UPM (Underwriting Process Management), vytvorenú spoločnosťou Gratex International.

Úspech migrácie našich systémov a operácií na nový systém je o to významnejší, že sme migrovali kompletné transakčné dáta za 10 rokov našej činnosti na úplne novú platformu a fungujeme plynule ďalej. Je to zďaleka najúspešnejšia migrácia a implementácia projektu, na akej som sa kedy zúčastnil," povedal Gavin Kleinhans, generálny riaditeľ PetSure.

Nový systém priniesol zásadné zlepšenie vo fungovaní poisťovne a podľa vyjadrení jej predstaviteľov sú s ním mimoriadne spokojní aj zamestnanci PetSure. „Tento nový systém bude mať výrazný vplyv na produktivitu a kvalitu služieb našej spoločnosti. Umožní nám tiež ľahko sa vyrovnať s budúcim rastom, uvádzaním nových produktov na trh a požiadavkami na kontrolu, vrátane kontroly finančných ukazovateľov," povedal riaditeľ PetSure Gavin Kleinhans.

V časoch, keď množstvo IT projektov zlyháva pre nedostatočné prijatie nových riešení zamestnancami a vyčerpané firemné rozpočty, našla poisťovňa PetSure v Gratexe správneho partnera. Ako dodal riaditeľ PetSure Gavin Kleinhans: „Veľmi oceňujeme flexibilitu a ochotu tímu Gratexu, ktorému sa podarilo uskutočniť projekt načas a bez navyšovania rozpočtu".

Úspechy, dosiahnuté na austrálskom trhu, sú potvrdením správnosti nášho rozhodnutia diverzifikovať aktivity Gratexu do zahraničia a sústrediť sa na regióny s vysokým potenciálom ďalšieho rastu," uviedol v súvislosti s projektom pre PetSure výkonný riaditeľ spoločnosti Gratex International Štefan Dobák.

Úspešná implementácia systému UPM v poisťovni PetSure je už druhým významným úspechom Gratexu na austrálskom kontinente v roku 2012. Gratex International AUST Pty Ltd. (Gratex Australia), dcérska spoločnosť slovenskej spoločnosti Gratex International, a.s. Bratislava, sa v lete tohto roka stala finalistom najprestížnejšieho ocenenia v poisťovníctve na austrálskom kontinente - Ceny austrálskeho poisťovníctva 2012 v kategórii Poskytovateľ služieb pre poisťovníctvo. Líder na austrálskom trhu dopravného poistenia, spoločnosť Global Transport & Automotive Insurance (Global Transport), nominovala do súťaže Gratex Australia za úspešnú implementáciu poistného systému UPM (Underwriting Process Management), určeného pre jej aktivity v Austrálii.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá