Image
12.11.2015 0 Comments

Google zverejnil open source systém určený na vývoj inteligentnejších aplikácií

Jedného dňa v nie takej vzdialenej budúcnosti by za vás mobilné aplikácie mohli rezervovať stôl v reštaurácii alebo navrhnúť prehliadku pamiatok v novom bydlisku. Toto sa už čoskoro podľa analytikov môže stať realitou. Pomohol tomu aj Google, ktorý oznámil založenie open source systému učenia pre prístroje.

Systém nazvaný TensorFlow je múdrejší, rýchlejší a flexibilnejší ako akýkoľvek pôvodný softvér na učenie strojov od Googlu.

"Pred pár rokmi ste nemohli s aplikáciou od Googlu komunikovať pre hluk na ulici. Ani ste od nej nemohli chcieť prečítať nápis v ruštine a preložiť ho," píše generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai na webovej stránke spoločnosti. "Naše aplikácie na to jednoducho neboli dosť inteligentné. Onedlho na tom však budú oveľa, oveľa lepšie. Vďaka učeniu strojov sa tieto pokyny významne uľahčia."

TensorFlow by sa mal podľa Googlu ľahšie adaptovať novým výskumom a aplikáciám.

"Je to ľahko zdokonaliteľný učiaci systém," uviedol Pichai. "Môže bežať len na jednom smartfóne, ale aj na tisíckach rôznych počítačov v dátových centrách. TensorFlow teraz využívame na rozpoznávanie reči na šikovné odpovede v Inboxe alebo na hľadanie v Google Photos."

Technológiu Googlu teraz môžu využívať aj ostatní inžinieri a výskumníci. Google totiž svoj softvér otvoril verejnosti.

Učenie strojov spadá pod širokú oblasť umelej inteligencie. Tá má umožniť strojom vykonávať úkony, ktoré tradične spadajú pod ľudskú činnosť. Medzi tie úkony patrí napríklad rozhodovanie alebo prekladateľská činnosť.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá