Image
12.11.2015 0 Comments

Google zverejnil open source systém určený na vývoj inteligentnejších aplikácií

Jedného dňa v nie takej vzdialenej budúcnosti by za vás mobilné aplikácie mohli rezervovať stôl v reštaurácii alebo navrhnúť prehliadku pamiatok v novom bydlisku. Toto sa už čoskoro podľa analytikov môže stať realitou. Pomohol tomu aj Google, ktorý oznámil založenie open source systému učenia pre prístroje.

Systém nazvaný TensorFlow je múdrejší, rýchlejší a flexibilnejší ako akýkoľvek pôvodný softvér na učenie strojov od Googlu.

"Pred pár rokmi ste nemohli s aplikáciou od Googlu komunikovať pre hluk na ulici. Ani ste od nej nemohli chcieť prečítať nápis v ruštine a preložiť ho," píše generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai na webovej stránke spoločnosti. "Naše aplikácie na to jednoducho neboli dosť inteligentné. Onedlho na tom však budú oveľa, oveľa lepšie. Vďaka učeniu strojov sa tieto pokyny významne uľahčia."

TensorFlow by sa mal podľa Googlu ľahšie adaptovať novým výskumom a aplikáciám.

"Je to ľahko zdokonaliteľný učiaci systém," uviedol Pichai. "Môže bežať len na jednom smartfóne, ale aj na tisíckach rôznych počítačov v dátových centrách. TensorFlow teraz využívame na rozpoznávanie reči na šikovné odpovede v Inboxe alebo na hľadanie v Google Photos."

Technológiu Googlu teraz môžu využívať aj ostatní inžinieri a výskumníci. Google totiž svoj softvér otvoril verejnosti.

Učenie strojov spadá pod širokú oblasť umelej inteligencie. Tá má umožniť strojom vykonávať úkony, ktoré tradične spadajú pod ľudskú činnosť. Medzi tie úkony patrí napríklad rozhodovanie alebo prekladateľská činnosť.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá