Image
12.11.2015 0 Comments

Google zverejnil open source systém určený na vývoj inteligentnejších aplikácií

Jedného dňa v nie takej vzdialenej budúcnosti by za vás mobilné aplikácie mohli rezervovať stôl v reštaurácii alebo navrhnúť prehliadku pamiatok v novom bydlisku. Toto sa už čoskoro podľa analytikov môže stať realitou. Pomohol tomu aj Google, ktorý oznámil založenie open source systému učenia pre prístroje.

Systém nazvaný TensorFlow je múdrejší, rýchlejší a flexibilnejší ako akýkoľvek pôvodný softvér na učenie strojov od Googlu.

"Pred pár rokmi ste nemohli s aplikáciou od Googlu komunikovať pre hluk na ulici. Ani ste od nej nemohli chcieť prečítať nápis v ruštine a preložiť ho," píše generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai na webovej stránke spoločnosti. "Naše aplikácie na to jednoducho neboli dosť inteligentné. Onedlho na tom však budú oveľa, oveľa lepšie. Vďaka učeniu strojov sa tieto pokyny významne uľahčia."

TensorFlow by sa mal podľa Googlu ľahšie adaptovať novým výskumom a aplikáciám.

"Je to ľahko zdokonaliteľný učiaci systém," uviedol Pichai. "Môže bežať len na jednom smartfóne, ale aj na tisíckach rôznych počítačov v dátových centrách. TensorFlow teraz využívame na rozpoznávanie reči na šikovné odpovede v Inboxe alebo na hľadanie v Google Photos."

Technológiu Googlu teraz môžu využívať aj ostatní inžinieri a výskumníci. Google totiž svoj softvér otvoril verejnosti.

Učenie strojov spadá pod širokú oblasť umelej inteligencie. Tá má umožniť strojom vykonávať úkony, ktoré tradične spadajú pod ľudskú činnosť. Medzi tie úkony patrí napríklad rozhodovanie alebo prekladateľská činnosť.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá