Image
15.1.2015 0 Comments

Google zverejnil nové informácie o projekte Ara

project-ara-1.jpg Google zverejnil nové informácie týkajúce sa jeho chystaného smartfónu s názvom Project Ara, ktorý si používatelia budú zostavovať sami podobne ako lego.

Google zverejnil informácie o e-shope pre projekt Ara, cez ktorý budú môcť používatelia nakupovať prídavné komponenty, pomocou ktorých bude možné smartfón Ara prispôsobovať podľa individuálnych preferencií. Google je pri výrobe jednotlivých častí pre telefón, ako sú antény, fotoaparáty, senzory, displeje a batérie, závislý od externých dodávateľov. Všetky tieto komponenty bude možné zakúpiť iba cez e-shop Googlu.

project-ara-2.jpg

Google sa pri projekte Ara inšpiroval populárnymi kockami lego, ktoré sú známe po celom svete. Americký gigant tak bude predávať iba základný rám telefónu a používatelia doň následne budú schopní pridávať či odoberať jednotlivé funkcie jednoducho tak, že do rámu umiestnia jednotlivé kusy zakúpeného hardvéru. Cena základného rámu telefónu od Googlu má byť iba päťdesiat dolárov. Jednotlivé moduly sa potom budú predávať zvlášť.

Vďaka projektu Ara používatelia nebudú musieť mať v telefóne funkcie, ktoré nechcú. A ak anténa či fotoaparát prestanú fungovať, môžu tieto moduly jednoducho vymeniť namiesto toho, aby menili celý smartfón. Hlavným cieľom inžinierov Googlu bolo to, aby upgradovanie telefónu bolo čo najľahšie.

project-ara-4.jpg

Projekt Ara sa začne ako pilotný projekt, počas ktorého Google bude sledovať, ako sa zariadenie používa, a zlepšovať jednotlivé procesy. Google zatiaľ vytvoril tri prototypy smartfónu pre rôzne veľkosti displejov. Ako priznáva sám Google, americký gigant bude pri projekte silne závislý od externých výrobcov hardvéru, ktorí musia prichádzať s novými funkciami. Nový e-shop bude jednak miesto, kde používatelia budú môcť kupovať moduly, ale aj jediné miesto, kde ich výrobcovia budú môcť predávať.

Nový Module Developers Kit (MDK 0.2), vydaný tento týždeň, obsahuje podrobnejšie informácie o plánovanom e-shope, minimálnych požiadavkách na moduly a delení platieb medzi výrobcov a Google. Podľa Googlu bude Ara Module Marketplace store fungovať podobne ako Google Play, v ktorom možno kupovať aplikácie, hudbu a filmy. Používatelia tu tiež budú môcť jednotlivé moduly hodnotiť.

Vývojári budú musieť jednotlivé moduly zasielať Googlu, ktorý ich bude preverovať a schvaľovať tak, aby bolo zaručené, že budú fungovať bezchybne. Google neuviedol, či bude výrobcom asistovať pri schvaľovaní modulov úradmi. Mnohí výrobcovia totiž budú len nadšenci, pre ktorých by schvaľovanie výrobku štátnymi orgánmi pred uvedením na trh bolo veľmi zložité a nákladné. Príjmy budú s výrobcami delené „pravidelne vo vopred dohodnutom intervale".


Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá