Image
20.1.2015 0 Comments

Google zastavil predaj Glass, no projekt sa vraj nekončí

Blesk_an_Google glass vstavaju z mervych.jpg Google oznámil, že zastavil výrobu svojich okuliarov v súčasnej podobe, no stále je vraj odhodlaný ponúknuť inteligentné okuliare ako spotrebiteľský produkt. Zameria sa však na „budúce verzie okuliarov". Program Explorer, ktorý sa v Spojených štátoch začal v roku 2013 a ponúkal vývojárom softvéru možnosť kúpiť si Glass za 1500 dolárov, sa ukončí. Tento týždeň sa prestanú prijímať nové objednávky, spoločnosť však bude naďalej poskytovať podporu pre firmy, ktoré Google Glass používajú.

Tím Glass sa vyčlení z divízie Google X a bude tvoriť samostatnú jednotku pod vedením jeho aktuálnej manažérky Ivy Rossovej. Tá bude podriadená Tonymu Fadellovi, riaditeľovi divízie automatizácie domácnosti Nest, ktorú Google získal pred rokom.

Spoločnosť tvrdí, že je odhodlaná pracovať na produkte aj v budúcnosti, no nespresnila časový rámec, kedy by sa mala uviesť jeho nová verzia.

Okuliare Googlu mali niekoľko pozitívnych aspektov, no jednu obrovskú nevýhodu - dizajn. Ľudia, ktorí ich nosili, vyzerali, mierne povedané, zvláštne. Preto nemali šancu osloviť širokú verejnosť. Google sa teraz bude musieť nejako vyrovnať s nespokojnou komunitou vývojárov, ktorí za zariadenie zaplatili nemalú sumu v nádeji, že sa z neho vyvinie niečo užitočné.

Pre tím Glass bude možno úľavou, že už nebude pracovať „v žiare reflektorov" a nebudú ho tlačiť termíny. Navyše jeho manažérka Ivy Rossová prišla zo sveta módy, a tak sa jej azda podarí vhodne skĺbiť funkcie a formu, aby vznikol naozaj úspešný produkt nositeľnej technológie.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá