Image
20.1.2015 0 Comments

Google zastavil predaj Glass, no projekt sa vraj nekončí

Blesk_an_Google glass vstavaju z mervych.jpg Google oznámil, že zastavil výrobu svojich okuliarov v súčasnej podobe, no stále je vraj odhodlaný ponúknuť inteligentné okuliare ako spotrebiteľský produkt. Zameria sa však na „budúce verzie okuliarov". Program Explorer, ktorý sa v Spojených štátoch začal v roku 2013 a ponúkal vývojárom softvéru možnosť kúpiť si Glass za 1500 dolárov, sa ukončí. Tento týždeň sa prestanú prijímať nové objednávky, spoločnosť však bude naďalej poskytovať podporu pre firmy, ktoré Google Glass používajú.

Tím Glass sa vyčlení z divízie Google X a bude tvoriť samostatnú jednotku pod vedením jeho aktuálnej manažérky Ivy Rossovej. Tá bude podriadená Tonymu Fadellovi, riaditeľovi divízie automatizácie domácnosti Nest, ktorú Google získal pred rokom.

Spoločnosť tvrdí, že je odhodlaná pracovať na produkte aj v budúcnosti, no nespresnila časový rámec, kedy by sa mala uviesť jeho nová verzia.

Okuliare Googlu mali niekoľko pozitívnych aspektov, no jednu obrovskú nevýhodu - dizajn. Ľudia, ktorí ich nosili, vyzerali, mierne povedané, zvláštne. Preto nemali šancu osloviť širokú verejnosť. Google sa teraz bude musieť nejako vyrovnať s nespokojnou komunitou vývojárov, ktorí za zariadenie zaplatili nemalú sumu v nádeji, že sa z neho vyvinie niečo užitočné.

Pre tím Glass bude možno úľavou, že už nebude pracovať „v žiare reflektorov" a nebudú ho tlačiť termíny. Navyše jeho manažérka Ivy Rossová prišla zo sveta módy, a tak sa jej azda podarí vhodne skĺbiť funkcie a formu, aby vznikol naozaj úspešný produkt nositeľnej technológie.

Zdroj: bbc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá