Image
20.1.2015 0 Comments

Google zastavil predaj Glass, no projekt sa vraj nekončí

Blesk_an_Google glass vstavaju z mervych.jpg Google oznámil, že zastavil výrobu svojich okuliarov v súčasnej podobe, no stále je vraj odhodlaný ponúknuť inteligentné okuliare ako spotrebiteľský produkt. Zameria sa však na „budúce verzie okuliarov". Program Explorer, ktorý sa v Spojených štátoch začal v roku 2013 a ponúkal vývojárom softvéru možnosť kúpiť si Glass za 1500 dolárov, sa ukončí. Tento týždeň sa prestanú prijímať nové objednávky, spoločnosť však bude naďalej poskytovať podporu pre firmy, ktoré Google Glass používajú.

Tím Glass sa vyčlení z divízie Google X a bude tvoriť samostatnú jednotku pod vedením jeho aktuálnej manažérky Ivy Rossovej. Tá bude podriadená Tonymu Fadellovi, riaditeľovi divízie automatizácie domácnosti Nest, ktorú Google získal pred rokom.

Spoločnosť tvrdí, že je odhodlaná pracovať na produkte aj v budúcnosti, no nespresnila časový rámec, kedy by sa mala uviesť jeho nová verzia.

Okuliare Googlu mali niekoľko pozitívnych aspektov, no jednu obrovskú nevýhodu - dizajn. Ľudia, ktorí ich nosili, vyzerali, mierne povedané, zvláštne. Preto nemali šancu osloviť širokú verejnosť. Google sa teraz bude musieť nejako vyrovnať s nespokojnou komunitou vývojárov, ktorí za zariadenie zaplatili nemalú sumu v nádeji, že sa z neho vyvinie niečo užitočné.

Pre tím Glass bude možno úľavou, že už nebude pracovať „v žiare reflektorov" a nebudú ho tlačiť termíny. Navyše jeho manažérka Ivy Rossová prišla zo sveta módy, a tak sa jej azda podarí vhodne skĺbiť funkcie a formu, aby vznikol naozaj úspešný produkt nositeľnej technológie.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá