Image
30.4.2015 0 Comments

Google začne vykupovať rôzne patenty - napríklad aj od vás

google_patent2.jpg Google oznámil, že v snahe bojovať s tzv. patentovými škriatkami umožní nezávislým vynálezcom a podnikateľom jednoducho predávať ich patenty pomocou novej platformy. Chce tak zabrániť rôznym špekulantom obohacovať sa na nich.

Google bude v rámci nového programu s názvom Patent Purchase Promotion od budúceho mesiaca počas dvoch týždňov prijímať ponuky vlastníkov patentov na odkúpenie patentov a v niektorých prípadoch ich bude priamo vykupovať.

Ako uviedli predstavitelia Googlu, nový program bude zatiaľ iba experiment. „Bežný obchod s patentmi môže byť, žiaľ, veľmi zložitý, a to predovšetkým pre menších účastníkov, ktorí niekedy skončia spoluprácou s patentovými škriatkami," uviedol Allen Lo z Googlu s tým, že americký gigant preto plánuje vykupovať patenty sám.

Svoje ponuky budú môcť vlastníci patentov zasielať od ôsmeho do dvadsiateho druhého mája. Americký gigant prisľúbil, že ich vyhodnotí rýchlo a bude vlastníkov patentov kontaktovať do 26. júna. Výplaty by sa potom mali uskutočniť do konca augusta.

Aby bol program čo najjednoduchší, bude Google prijímať v každom podaní iba jeden patent, pričom nebude vykupovať rodiny patentov. Program sa navyše vzťahuje len na patenty udelené v Spojených štátoch.

Americký gigant si zatiaľ nie je istý, akú sumu v rámci programu vyplatí. Závisieť to bude, samozrejme, od toho, koľko vlastníkov patentov sa mu ozve, ako aj od typu patentov, ktoré mu budú chcieť ľudia predať. Zakúpené patenty Google použije ns vlastné ciele a vyhradzuje si právo licencovať ich ďalším subjektom.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá