Image
30.4.2015 0 Comments

Google začne vykupovať rôzne patenty - napríklad aj od vás

google_patent2.jpg Google oznámil, že v snahe bojovať s tzv. patentovými škriatkami umožní nezávislým vynálezcom a podnikateľom jednoducho predávať ich patenty pomocou novej platformy. Chce tak zabrániť rôznym špekulantom obohacovať sa na nich.

Google bude v rámci nového programu s názvom Patent Purchase Promotion od budúceho mesiaca počas dvoch týždňov prijímať ponuky vlastníkov patentov na odkúpenie patentov a v niektorých prípadoch ich bude priamo vykupovať.

Ako uviedli predstavitelia Googlu, nový program bude zatiaľ iba experiment. „Bežný obchod s patentmi môže byť, žiaľ, veľmi zložitý, a to predovšetkým pre menších účastníkov, ktorí niekedy skončia spoluprácou s patentovými škriatkami," uviedol Allen Lo z Googlu s tým, že americký gigant preto plánuje vykupovať patenty sám.

Svoje ponuky budú môcť vlastníci patentov zasielať od ôsmeho do dvadsiateho druhého mája. Americký gigant prisľúbil, že ich vyhodnotí rýchlo a bude vlastníkov patentov kontaktovať do 26. júna. Výplaty by sa potom mali uskutočniť do konca augusta.

Aby bol program čo najjednoduchší, bude Google prijímať v každom podaní iba jeden patent, pričom nebude vykupovať rodiny patentov. Program sa navyše vzťahuje len na patenty udelené v Spojených štátoch.

Americký gigant si zatiaľ nie je istý, akú sumu v rámci programu vyplatí. Závisieť to bude, samozrejme, od toho, koľko vlastníkov patentov sa mu ozve, ako aj od typu patentov, ktoré mu budú chcieť ľudia predať. Zakúpené patenty Google použije ns vlastné ciele a vyhradzuje si právo licencovať ich ďalším subjektom.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá