Image
30.4.2015 0 Comments

Google začne vykupovať rôzne patenty - napríklad aj od vás

google_patent2.jpg Google oznámil, že v snahe bojovať s tzv. patentovými škriatkami umožní nezávislým vynálezcom a podnikateľom jednoducho predávať ich patenty pomocou novej platformy. Chce tak zabrániť rôznym špekulantom obohacovať sa na nich.

Google bude v rámci nového programu s názvom Patent Purchase Promotion od budúceho mesiaca počas dvoch týždňov prijímať ponuky vlastníkov patentov na odkúpenie patentov a v niektorých prípadoch ich bude priamo vykupovať.

Ako uviedli predstavitelia Googlu, nový program bude zatiaľ iba experiment. „Bežný obchod s patentmi môže byť, žiaľ, veľmi zložitý, a to predovšetkým pre menších účastníkov, ktorí niekedy skončia spoluprácou s patentovými škriatkami," uviedol Allen Lo z Googlu s tým, že americký gigant preto plánuje vykupovať patenty sám.

Svoje ponuky budú môcť vlastníci patentov zasielať od ôsmeho do dvadsiateho druhého mája. Americký gigant prisľúbil, že ich vyhodnotí rýchlo a bude vlastníkov patentov kontaktovať do 26. júna. Výplaty by sa potom mali uskutočniť do konca augusta.

Aby bol program čo najjednoduchší, bude Google prijímať v každom podaní iba jeden patent, pričom nebude vykupovať rodiny patentov. Program sa navyše vzťahuje len na patenty udelené v Spojených štátoch.

Americký gigant si zatiaľ nie je istý, akú sumu v rámci programu vyplatí. Závisieť to bude, samozrejme, od toho, koľko vlastníkov patentov sa mu ozve, ako aj od typu patentov, ktoré mu budú chcieť ľudia predať. Zakúpené patenty Google použije ns vlastné ciele a vyhradzuje si právo licencovať ich ďalším subjektom.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá