Image
8.4.2014 0 Comments

Google vyvíja set-top box Android TV, nechce zopakovať fiasko s Google TV

android_tv_74.jpg Google sa v minulosti snažil dostať do televízorov viacerými spôsobmi. So službou Google TV chcel spraviť revolúciu a zmeniť podstatu televíznej obrazovky. Na neúspech zareagoval jednoduchým HDMI kľúčom Chromecast. Ten dokáže prehrávať obsah na veľkej obrazovke, ktorý pošlú používatelia z telefónu, tabletu alebo počítača. Teraz vyvíja Android TV – plnohodnotnú konkurenciu pre Apple TV alebo nedávno predstavený Fire TV od Amazonu.

Android TV bude set-top box, ktorý nie je novou platformou, ale rozhraním na konzumáciu multimediálneho obsahu. Tak definuje novú, dosiaľ nepredstavenú škatuľku, interný dokument Googlu. Cez Android TV budú môcť používatelia pristupovať k aplikáciám, hrám, hudbe, filmom a ďalšiemu obsahu, ktorý je dostupný v obchode Google Play.

Zariadenie sa bude ovládať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača so štvorsmerovým krížom a tlačidlami Enter, Home a Back. K dispozícii budú aj herné ovládače – Android TV bude fungovať aj ako herná konzola. Zariadenie by malo podporovať aj hlasové ovládanie a zobrazovanie notifikácií.

Google chce aby Android TV je, neustále poskytoval návrhy pre používateľov. Používateľ by nemal spustiť aplikáciu a následne sa rozhodovať, čo bude pozerať. Hneď po spustení zariadenia by mal mať pripravený výber, vrátane možnosti pokračovať v sledovaní obsahu z telefónu alebo tabletu. 

android_tv_1.jpg

Hoci Android TV nepriamo konkuruje Chromecastu, Google chce mať na trhu oba svoje produkty. Zatiaľ čo Chromecast slúži na prehrávanie multimédií z ostatných zariadení, Android TV je definovaný ako plnohodnotný „Android, ktorý je prispôsobený pre televíznu obrazovku.“ Očakávame, že produkt oficiálne oznámi počas konferencie Google I/O koncom júna.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá