Image
8.4.2014 0 Comments

Google vyvíja set-top box Android TV, nechce zopakovať fiasko s Google TV

android_tv_74.jpg Google sa v minulosti snažil dostať do televízorov viacerými spôsobmi. So službou Google TV chcel spraviť revolúciu a zmeniť podstatu televíznej obrazovky. Na neúspech zareagoval jednoduchým HDMI kľúčom Chromecast. Ten dokáže prehrávať obsah na veľkej obrazovke, ktorý pošlú používatelia z telefónu, tabletu alebo počítača. Teraz vyvíja Android TV – plnohodnotnú konkurenciu pre Apple TV alebo nedávno predstavený Fire TV od Amazonu.

Android TV bude set-top box, ktorý nie je novou platformou, ale rozhraním na konzumáciu multimediálneho obsahu. Tak definuje novú, dosiaľ nepredstavenú škatuľku, interný dokument Googlu. Cez Android TV budú môcť používatelia pristupovať k aplikáciám, hrám, hudbe, filmom a ďalšiemu obsahu, ktorý je dostupný v obchode Google Play.

Zariadenie sa bude ovládať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača so štvorsmerovým krížom a tlačidlami Enter, Home a Back. K dispozícii budú aj herné ovládače – Android TV bude fungovať aj ako herná konzola. Zariadenie by malo podporovať aj hlasové ovládanie a zobrazovanie notifikácií.

Google chce aby Android TV je, neustále poskytoval návrhy pre používateľov. Používateľ by nemal spustiť aplikáciu a následne sa rozhodovať, čo bude pozerať. Hneď po spustení zariadenia by mal mať pripravený výber, vrátane možnosti pokračovať v sledovaní obsahu z telefónu alebo tabletu. 

android_tv_1.jpg

Hoci Android TV nepriamo konkuruje Chromecastu, Google chce mať na trhu oba svoje produkty. Zatiaľ čo Chromecast slúži na prehrávanie multimédií z ostatných zariadení, Android TV je definovaný ako plnohodnotný „Android, ktorý je prispôsobený pre televíznu obrazovku.“ Očakávame, že produkt oficiálne oznámi počas konferencie Google I/O koncom júna.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá