Image
5.5.2014 0 Comments

Google vraj skončí s Nexusmi, nahradí ich program Android Silver

nexus-5-35828372-6361.jpg Značkové telefóny (tablety) Googlu Nexus, ktoré mali poskytnúť najlepšie používateľské skúsenosti s Androidom, budú končiť. Nahradiť by ich mal program Android Silver, teda nový rad high-end telefónov Silver s čistým Androidom a rýchlymi aktualizáciami.

Predávať sa budú v osobitných kioskoch v obchodoch mobilných operátorov s vyškolenými pracovníkmi a extra podporou. Informáciu o tom priniesol okrem iných aj web The Information.

Google chce program spustiť na budúci rok a na jeho propagáciu medzi výrobcami plánuje minúť až miliardu dolárov. Najpravdepodobnejšími partnermi budú LG a Motorola, trochu tvrdší oriešok je Samsung, Sony a HTC. Práve posledne menovaným trom spoločnostiam už ponúkol možnosť Google Play edícií ich vlajkových lodí, čo je obdoba pripravovaného projektu Android Silver.

V rámci tejto edície začal Google minulý rok ponúkať vybrané telefóny a tablety veľkých výrobcov s vlastným softvérom bez nadstavby a poskytovať pre ne rýchle systémové aktualizácie. Android Silver k tomu pridá nadštandardnú podporu, napr. vo forme asistenčnej služby cez Google Hangouts či zapožičania nového telefónu pri reklamácii.

Program Android Silver bude v prvej fáze zameraný na Spojené štáty a ďalšie vyspelé trhy. Bude však zahŕňať len špičkové telefóny. Naskytá sa teda otázka, čím chce Google zaplátať medzeru v oblasti mid-range modelov, ktorá vznikne ukončením programu Nexus.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá