Image
5.5.2014 0 Comments

Google vraj skončí s Nexusmi, nahradí ich program Android Silver

nexus-5-35828372-6361.jpg Značkové telefóny (tablety) Googlu Nexus, ktoré mali poskytnúť najlepšie používateľské skúsenosti s Androidom, budú končiť. Nahradiť by ich mal program Android Silver, teda nový rad high-end telefónov Silver s čistým Androidom a rýchlymi aktualizáciami.

Predávať sa budú v osobitných kioskoch v obchodoch mobilných operátorov s vyškolenými pracovníkmi a extra podporou. Informáciu o tom priniesol okrem iných aj web The Information.

Google chce program spustiť na budúci rok a na jeho propagáciu medzi výrobcami plánuje minúť až miliardu dolárov. Najpravdepodobnejšími partnermi budú LG a Motorola, trochu tvrdší oriešok je Samsung, Sony a HTC. Práve posledne menovaným trom spoločnostiam už ponúkol možnosť Google Play edícií ich vlajkových lodí, čo je obdoba pripravovaného projektu Android Silver.

V rámci tejto edície začal Google minulý rok ponúkať vybrané telefóny a tablety veľkých výrobcov s vlastným softvérom bez nadstavby a poskytovať pre ne rýchle systémové aktualizácie. Android Silver k tomu pridá nadštandardnú podporu, napr. vo forme asistenčnej služby cez Google Hangouts či zapožičania nového telefónu pri reklamácii.

Program Android Silver bude v prvej fáze zameraný na Spojené štáty a ďalšie vyspelé trhy. Bude však zahŕňať len špičkové telefóny. Naskytá sa teda otázka, čím chce Google zaplátať medzeru v oblasti mid-range modelov, ktorá vznikne ukončením programu Nexus.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá