Image
5.5.2014 0 Comments

Google vraj skončí s Nexusmi, nahradí ich program Android Silver

nexus-5-35828372-6361.jpg Značkové telefóny (tablety) Googlu Nexus, ktoré mali poskytnúť najlepšie používateľské skúsenosti s Androidom, budú končiť. Nahradiť by ich mal program Android Silver, teda nový rad high-end telefónov Silver s čistým Androidom a rýchlymi aktualizáciami.

Predávať sa budú v osobitných kioskoch v obchodoch mobilných operátorov s vyškolenými pracovníkmi a extra podporou. Informáciu o tom priniesol okrem iných aj web The Information.

Google chce program spustiť na budúci rok a na jeho propagáciu medzi výrobcami plánuje minúť až miliardu dolárov. Najpravdepodobnejšími partnermi budú LG a Motorola, trochu tvrdší oriešok je Samsung, Sony a HTC. Práve posledne menovaným trom spoločnostiam už ponúkol možnosť Google Play edícií ich vlajkových lodí, čo je obdoba pripravovaného projektu Android Silver.

V rámci tejto edície začal Google minulý rok ponúkať vybrané telefóny a tablety veľkých výrobcov s vlastným softvérom bez nadstavby a poskytovať pre ne rýchle systémové aktualizácie. Android Silver k tomu pridá nadštandardnú podporu, napr. vo forme asistenčnej služby cez Google Hangouts či zapožičania nového telefónu pri reklamácii.

Program Android Silver bude v prvej fáze zameraný na Spojené štáty a ďalšie vyspelé trhy. Bude však zahŕňať len špičkové telefóny. Naskytá sa teda otázka, čím chce Google zaplátať medzeru v oblasti mid-range modelov, ktorá vznikne ukončením programu Nexus.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá