Image
15.7.2014 0 Comments

Google vloží do európskych startupov 100 miliónov dolárov

Google chce prostredníctvom fondu Google Ventures investovať 100 miliónov dolárov do európskych začínajúcich technologických firiem. „Veríme, že startupová scéna v Európe má obrovský potenciál," napísal vo svojom blogu Bill Maris, partner Google Ventures.

„Zaznamenali sme pôsobivé nové spoločnosti, ktoré sa objavili v Londýne, Paríži, Berlíne, Nórsku, ale aj inde - SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho ďalších," dodáva Maris.

Nový fond bude vetvou amerického fondu Google Ventures a jeho kancelária bude v londýnskej štvrti Silicon Roundabout, kde sídlia stovky technologických spoločností. Maris nespomína, ktoré spoločnosti budú partnermi európskeho projektu, ale podľa zdrojov Financial Times má ísť o päť hlavných partnerov a bude medzi nimi aj Eze Vidra, ktorý zriadil v londýnskej technologickej štvrti Google Campus, inkubátor pre technologické startupy.

Google neuviedol, akým typom startupov budú udelené finančné prostriedky v Európe, ale možno predpokladať, že pôjde o spoločnosti zamerané na technológie a prírodné vedy. Okrem kapitálu im podľa Marisa ponúkne aj technickú podporu, návrhy a posudky, poradenstvo pri nábore, v oblasti marketingu a produktového manažmentu.

Zdroj: bbc.com
zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá