Image
15.7.2014 0 Comments

Google vloží do európskych startupov 100 miliónov dolárov

Google chce prostredníctvom fondu Google Ventures investovať 100 miliónov dolárov do európskych začínajúcich technologických firiem. „Veríme, že startupová scéna v Európe má obrovský potenciál," napísal vo svojom blogu Bill Maris, partner Google Ventures.

„Zaznamenali sme pôsobivé nové spoločnosti, ktoré sa objavili v Londýne, Paríži, Berlíne, Nórsku, ale aj inde - SoundCloud, Spotify, Supercell a mnoho ďalších," dodáva Maris.

Nový fond bude vetvou amerického fondu Google Ventures a jeho kancelária bude v londýnskej štvrti Silicon Roundabout, kde sídlia stovky technologických spoločností. Maris nespomína, ktoré spoločnosti budú partnermi európskeho projektu, ale podľa zdrojov Financial Times má ísť o päť hlavných partnerov a bude medzi nimi aj Eze Vidra, ktorý zriadil v londýnskej technologickej štvrti Google Campus, inkubátor pre technologické startupy.

Google neuviedol, akým typom startupov budú udelené finančné prostriedky v Európe, ale možno predpokladať, že pôjde o spoločnosti zamerané na technológie a prírodné vedy. Okrem kapitálu im podľa Marisa ponúkne aj technickú podporu, návrhy a posudky, poradenstvo pri nábore, v oblasti marketingu a produktového manažmentu.

Zdroj: bbc.com
zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá