Image
3.7.2014 0 Comments

Google verejne ukázal prototyp modulárneho telefónu Ara

ara_googleIO.jpg Jeden z experimentálnych produktov Googlu, modulárny telefón Ara, bol prvýkrát ukázaný počas druhého dňa vývojárskej konferencie I/O. Žiaľ, ostalo len pri úvodnej obrazovke.

Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, Ara je koncept telefónu zloženého spájaním vymeniteľných modulov podľa potrieb používateľa. Jednotlivé komponenty držia pokope elektropermanentné magnety. Hlavná myšlienka projektu je taká, že používatelia nebudú musieť kupovať celý nový smartfón, ale namiesto toho môžu aktualizovať jeho jednotlivé komponenty.

Vedúci projektu Paul Eremenko demonštroval funkčný prototyp. Hoci zatiaľ zápasí s technickými problémami, tímu sa ich darí postupne riešiť. Vývojári si zatiaľ mohli pozrieť aspoň spúšťaciu obrazovku. Teraz sa treba zamerať na softvérovú stránku veci, aby Android podporoval modularitu telefónu Ara.

project_ara.png

Počas prezentácie Eremenko vyzval vývojárov, ktorí majú záujem o projekt modulárneho smartfónu, aby zhotovili funkčný modul a prispeli k vytvoreniu telefónu, „aký tu ešte nebol".


Vývojár alebo vývojársky tím, ktorý vytvorí funkčný komponent pre Aru, môže získať 100 000 dolárov a preplatenú cestu na jesennú vývojársku konferenciu projektu Ara. Vlastne tým Eremenko len pripomenul súťaž o najlepší modul pre telefón Ara, vyhlásenú v apríli tohto roka. Uzávierka prihlášok bude 1. septembra a funkčný modul treba do konca septembra poslať skupine ATAP (Advanced Technology and Project), ktorá na projekte pracuje.

Smartfón vytvorený v rámci projektu Ara má byť k dispozícii v januári budúceho roka a základ, ku ktorému možno pripájať ďalšie moduly, bude stáť asi 50 dolárov.

Zdroj: hexus.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá