Image
3.7.2014 0 Comments

Google verejne ukázal prototyp modulárneho telefónu Ara

ara_googleIO.jpg Jeden z experimentálnych produktov Googlu, modulárny telefón Ara, bol prvýkrát ukázaný počas druhého dňa vývojárskej konferencie I/O. Žiaľ, ostalo len pri úvodnej obrazovke.

Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, Ara je koncept telefónu zloženého spájaním vymeniteľných modulov podľa potrieb používateľa. Jednotlivé komponenty držia pokope elektropermanentné magnety. Hlavná myšlienka projektu je taká, že používatelia nebudú musieť kupovať celý nový smartfón, ale namiesto toho môžu aktualizovať jeho jednotlivé komponenty.

Vedúci projektu Paul Eremenko demonštroval funkčný prototyp. Hoci zatiaľ zápasí s technickými problémami, tímu sa ich darí postupne riešiť. Vývojári si zatiaľ mohli pozrieť aspoň spúšťaciu obrazovku. Teraz sa treba zamerať na softvérovú stránku veci, aby Android podporoval modularitu telefónu Ara.

project_ara.png

Počas prezentácie Eremenko vyzval vývojárov, ktorí majú záujem o projekt modulárneho smartfónu, aby zhotovili funkčný modul a prispeli k vytvoreniu telefónu, „aký tu ešte nebol".


Vývojár alebo vývojársky tím, ktorý vytvorí funkčný komponent pre Aru, môže získať 100 000 dolárov a preplatenú cestu na jesennú vývojársku konferenciu projektu Ara. Vlastne tým Eremenko len pripomenul súťaž o najlepší modul pre telefón Ara, vyhlásenú v apríli tohto roka. Uzávierka prihlášok bude 1. septembra a funkčný modul treba do konca septembra poslať skupine ATAP (Advanced Technology and Project), ktorá na projekte pracuje.

Smartfón vytvorený v rámci projektu Ara má byť k dispozícii v januári budúceho roka a základ, ku ktorému možno pripájať ďalšie moduly, bude stáť asi 50 dolárov.

Zdroj: hexus.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá