Image
3.7.2014 0 Comments

Google verejne ukázal prototyp modulárneho telefónu Ara

ara_googleIO.jpg Jeden z experimentálnych produktov Googlu, modulárny telefón Ara, bol prvýkrát ukázaný počas druhého dňa vývojárskej konferencie I/O. Žiaľ, ostalo len pri úvodnej obrazovke.

Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide, Ara je koncept telefónu zloženého spájaním vymeniteľných modulov podľa potrieb používateľa. Jednotlivé komponenty držia pokope elektropermanentné magnety. Hlavná myšlienka projektu je taká, že používatelia nebudú musieť kupovať celý nový smartfón, ale namiesto toho môžu aktualizovať jeho jednotlivé komponenty.

Vedúci projektu Paul Eremenko demonštroval funkčný prototyp. Hoci zatiaľ zápasí s technickými problémami, tímu sa ich darí postupne riešiť. Vývojári si zatiaľ mohli pozrieť aspoň spúšťaciu obrazovku. Teraz sa treba zamerať na softvérovú stránku veci, aby Android podporoval modularitu telefónu Ara.

project_ara.png

Počas prezentácie Eremenko vyzval vývojárov, ktorí majú záujem o projekt modulárneho smartfónu, aby zhotovili funkčný modul a prispeli k vytvoreniu telefónu, „aký tu ešte nebol".


Vývojár alebo vývojársky tím, ktorý vytvorí funkčný komponent pre Aru, môže získať 100 000 dolárov a preplatenú cestu na jesennú vývojársku konferenciu projektu Ara. Vlastne tým Eremenko len pripomenul súťaž o najlepší modul pre telefón Ara, vyhlásenú v apríli tohto roka. Uzávierka prihlášok bude 1. septembra a funkčný modul treba do konca septembra poslať skupine ATAP (Advanced Technology and Project), ktorá na projekte pracuje.

Smartfón vytvorený v rámci projektu Ara má byť k dispozícii v januári budúceho roka a základ, ku ktorému možno pripájať ďalšie moduly, bude stáť asi 50 dolárov.

Zdroj: hexus.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá