Image
1.10.2015 0 Comments

Google uviedol tablet Pixel C, podobá sa na Surface od Microsoftu

Na včerajšom tlačovom podujatí Googlu predstavil Sundar Pichai popri telefónoch Nexus a zariadení Chromecast aj ďalšie nové zariadenie Pixel C. Nejde však o chromebook, ale o 10,2-palcový tablet s konektorom USB-C, na ktorom namiesto Chrome OS beží najnovší Android 6.0 Marshmallow.

Nový veľký tablet má veľa spoločných čŕt s tabletom Surface od Microsoftu, ale aj s iPadom Pro. Pod kapotou má procesor nVidia Tegra X1 so štyrmi jadrami ARM Cortex A57 s 2 MB L2 cache a ďalšími štyrmi jadrami A53 s 512 kB L2 cache, vyrobený 20 nm procesom, a 3 GB RAM, čo ho podľa vyjadrenia Googlu robí dostatočne výkonným na to, aby zvládol prácu aj zábavu.


Pokiaľ ide o ďalšie špecifikácie, tablet má 10,2" displej IPS s rozlíšením 2560 × 1800 pixelov, s jemnosťou 308 ppi, s pomerom strán 3:2 a svietivosťou zodpovedajúcou 500 nitom, ktorý pokrýva farebný gamut sRGB.

pixel_c_tablet.JPG

Na pódiu predviedol Google aj to, ako bude tablet spolupracovať s klávesnicou. Doplnok nepotrebuje stojan a uhol sklonu možno nastaviť od 100 do 135 stupňov. Pripája sa cez bluetooth, takže Google sa pochváli, že nemá nijaké „nevzhľadné" konektory. Kým Apple a Microsoft ponúkajú pre svoje tablety klávesnice s mäkkým krytom, Google sa rozhodol, aby jeho klávesnica bola z rovnakého hliníkového materiálu ako šasi tabletu. Klávesnica plnej veľkosti za 149 dolárov je užitočná pri písaní rozsiahlych textov. Tablet pripojenú klávesnicu indukčne nabíja.

google_pixel_c.JPG

Cena tabletu Pixel C sa začína na 499 dolároch za 32 GB verziu (64 GB variant bude stáť o stovku viac) a na trh by sa mal dostať v novembri.

Zdroj: theverge.com
anandtech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá