Image
16.3.2015 0 Comments

Google uviedol chromebook Pixel 2 s dvoma portmi USB-C za „ľudovú“ cenu

pixel2.jpg Nová vlajková loď medzi chromebookmi Pixel 2 je tu. Rovnako ako pri prvom modeli sa pri nej kladie väčší dôraz na dizajn a výkon než na cenu. Tá je síce vysoká, ale odôvodnená.

Pixel 2 je podobne ako nový MacBook od Applu vybavený konektorom USB typu C, ktorým možno notebook nabíjať, ale aj pripájať periférie, externú pamäť flash alebo hoci 4K displej. A ďalšia spoločná črta oboch zariadení je poriadne mastná cena. Tá sa pri MacBooku začína na 1299 dolároch, pri modeli Pixel 2 síce už od 999 dolárov, no aj tak je to o 600 eur viac v porovnaní s cenou druhého najdrahšieho chromebooku v poradí. No Google k týmto zariadeniam aspoň pridáva 1 TB úložného priestoru na Google Drive po dobu troch rokov.

Na rozdiel od MacBooku Pixel 2 nemá len jeden port USB-C, ale hneď dva - po jednom na oboch stranách. To však nie je všetko, sú tu aj dva porty USB 3.0 plnej veľkosti, slot na kartu SD a konektor na slúchadlá. Jeden port USB-C teda možno použiť na nabíjanie a k druhému pripojiť externé zariadenie. Možnosti sa ešte rozšíria, ak do jedného zo štandardných portov USB 3.0 pripojíte rozbočovač USB. Ak sa teda o novom MacBooku hovorí ako o notebooku budúcnosti, Pixel 2 je úplne pripravený na požiadavky dneška.

Pokiaľ ide o dizajn, ten je prakticky rovnaký ako pri prvom modeli Pixel. Hliníkové telo má hrúbku 15,2 mm a hmotnosť je 1,5 kg. Dotykový displej má uhlopriečku 12,9 palca, rozlíšenie 2560 × 1700 pixelov a jas 400 nitov. V porovnaní s prvm Pixelom sa však zlepšili farby, ktoré sú o niečo realistickejšie. K dispozícii je aj širokouhlá 720p webová kamera.

Vzhľadom na to, že nízka cena nebola prioritou pri tomto notebooku, Google pridal na veko aj „vychytávku" - pásik farebných LED diód vo farbách Googlu, ktoré fungujú ako indikátor stavu batérie.

V notebooku je osadený procesor Intel Core i5, má 8 GB RAM a 32 GB úložiska. Ponúkať sa však bude aj vyššia verzia Pixel 2 LS s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM a 64 GB úložného priestoru. No je otázne, či bude používateľ také úložisko potrebovať na chromebooku, kde sa všetko ukladá do cloudu.

Pokiaľ ide o životnosť batérie, Google sľubuje 12 hodín výdrže. Samozrejme, závisí to od typu aktivity. No batéria sa nabíja rýchlo, na dve hodiny práce ju stačí nabíjať 15 minút.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá