Image
16.3.2015 0 Comments

Google uviedol chromebook Pixel 2 s dvoma portmi USB-C za „ľudovú“ cenu

pixel2.jpg Nová vlajková loď medzi chromebookmi Pixel 2 je tu. Rovnako ako pri prvom modeli sa pri nej kladie väčší dôraz na dizajn a výkon než na cenu. Tá je síce vysoká, ale odôvodnená.

Pixel 2 je podobne ako nový MacBook od Applu vybavený konektorom USB typu C, ktorým možno notebook nabíjať, ale aj pripájať periférie, externú pamäť flash alebo hoci 4K displej. A ďalšia spoločná črta oboch zariadení je poriadne mastná cena. Tá sa pri MacBooku začína na 1299 dolároch, pri modeli Pixel 2 síce už od 999 dolárov, no aj tak je to o 600 eur viac v porovnaní s cenou druhého najdrahšieho chromebooku v poradí. No Google k týmto zariadeniam aspoň pridáva 1 TB úložného priestoru na Google Drive po dobu troch rokov.

Na rozdiel od MacBooku Pixel 2 nemá len jeden port USB-C, ale hneď dva - po jednom na oboch stranách. To však nie je všetko, sú tu aj dva porty USB 3.0 plnej veľkosti, slot na kartu SD a konektor na slúchadlá. Jeden port USB-C teda možno použiť na nabíjanie a k druhému pripojiť externé zariadenie. Možnosti sa ešte rozšíria, ak do jedného zo štandardných portov USB 3.0 pripojíte rozbočovač USB. Ak sa teda o novom MacBooku hovorí ako o notebooku budúcnosti, Pixel 2 je úplne pripravený na požiadavky dneška.

Pokiaľ ide o dizajn, ten je prakticky rovnaký ako pri prvom modeli Pixel. Hliníkové telo má hrúbku 15,2 mm a hmotnosť je 1,5 kg. Dotykový displej má uhlopriečku 12,9 palca, rozlíšenie 2560 × 1700 pixelov a jas 400 nitov. V porovnaní s prvm Pixelom sa však zlepšili farby, ktoré sú o niečo realistickejšie. K dispozícii je aj širokouhlá 720p webová kamera.

Vzhľadom na to, že nízka cena nebola prioritou pri tomto notebooku, Google pridal na veko aj „vychytávku" - pásik farebných LED diód vo farbách Googlu, ktoré fungujú ako indikátor stavu batérie.

V notebooku je osadený procesor Intel Core i5, má 8 GB RAM a 32 GB úložiska. Ponúkať sa však bude aj vyššia verzia Pixel 2 LS s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM a 64 GB úložného priestoru. No je otázne, či bude používateľ také úložisko potrebovať na chromebooku, kde sa všetko ukladá do cloudu.

Pokiaľ ide o životnosť batérie, Google sľubuje 12 hodín výdrže. Samozrejme, závisí to od typu aktivity. No batéria sa nabíja rýchlo, na dve hodiny práce ju stačí nabíjať 15 minút.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá