Image
19.8.2016 0 Comments

Google uvádza novú službu Duo na videohovory. Je jednoduchá, rýchla a bezpečná

Google uviedol aplikáciu Duo na moblné videohovory pre Android aj iOS. Je určená na komunikáciu dvoch osôb (nepodporuje skupiny), ktorú má čo najviac zjednodušiť, urýchliť a zabezpečiť. Využíva end-to-end šifrovanie, takže k obsahu komunikácie nemá prístup ani Google. Umožňuje dokonca odovzdávanie hovorov medzi Wi-Fi a mobilným pripojením bez prerušenia hovoru (samozrejme, ak je kvalita signálu zlá Wi-Fi a mobilné pripojenie nie je dostupné, hovor sa odpojí) a automatickú úpravu kvality videa. Ak je šírka pásma obmedzená, Duo zníži rozlíšenie videa, aby hovor prebiehal plynulo. Manuálne možno nastaviť aj „limit na využitie mobilných dát“, čím sa zníži rozlíšenie videa, ale spotrebuje sa menej dát. Ak je kvalita siete veľmi zlá, hovor sa premení na čisto hlasový.

Ak chcete používať Duo, nepotrebujete nič iné ako telefónne číslo. Nemusíte vytvoriť osobitný účet, ba ani použiť účet Google. Veľmi jednoduché je aj používateľské rozhranie, predstavuje ho vlastne osoba, s ktorou hovoríte.

Jedinečná funkcia Duo je Knock knock. Stručne povedané, môžete vidieť živé video od volajúceho ešte skôr, než hovor prijmete. Funguje to však iba u ľudí, ktorých máte vo svojich kontaktoch.

Hoci aplikácia pracuje rovnakým spôsobom na Androide aj iOS, funkcia Knock knock sa odlišuje. Na Androide funguje aj na uzamknutej obrazovke. Používatelia iOS uvidia video pred prijatím hovoru iba v prípade, že majú aktívnu aplikáciu.

Duo využíva WebRTC, open source projekt na komunikáciu v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania, ktorý bol tiež vyvinutý spoločnosťou Google.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android v Play Store alebo pre iOS v App Store.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá