Image
19.8.2016 0 Comments

Google uvádza novú službu Duo na videohovory. Je jednoduchá, rýchla a bezpečná

Google uviedol aplikáciu Duo na moblné videohovory pre Android aj iOS. Je určená na komunikáciu dvoch osôb (nepodporuje skupiny), ktorú má čo najviac zjednodušiť, urýchliť a zabezpečiť. Využíva end-to-end šifrovanie, takže k obsahu komunikácie nemá prístup ani Google. Umožňuje dokonca odovzdávanie hovorov medzi Wi-Fi a mobilným pripojením bez prerušenia hovoru (samozrejme, ak je kvalita signálu zlá Wi-Fi a mobilné pripojenie nie je dostupné, hovor sa odpojí) a automatickú úpravu kvality videa. Ak je šírka pásma obmedzená, Duo zníži rozlíšenie videa, aby hovor prebiehal plynulo. Manuálne možno nastaviť aj „limit na využitie mobilných dát“, čím sa zníži rozlíšenie videa, ale spotrebuje sa menej dát. Ak je kvalita siete veľmi zlá, hovor sa premení na čisto hlasový.

Ak chcete používať Duo, nepotrebujete nič iné ako telefónne číslo. Nemusíte vytvoriť osobitný účet, ba ani použiť účet Google. Veľmi jednoduché je aj používateľské rozhranie, predstavuje ho vlastne osoba, s ktorou hovoríte.

Jedinečná funkcia Duo je Knock knock. Stručne povedané, môžete vidieť živé video od volajúceho ešte skôr, než hovor prijmete. Funguje to však iba u ľudí, ktorých máte vo svojich kontaktoch.

Hoci aplikácia pracuje rovnakým spôsobom na Androide aj iOS, funkcia Knock knock sa odlišuje. Na Androide funguje aj na uzamknutej obrazovke. Používatelia iOS uvidia video pred prijatím hovoru iba v prípade, že majú aktívnu aplikáciu.

Duo využíva WebRTC, open source projekt na komunikáciu v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania, ktorý bol tiež vyvinutý spoločnosťou Google.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android v Play Store alebo pre iOS v App Store.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá