Image
19.8.2016 0 Comments

Google uvádza novú službu Duo na videohovory. Je jednoduchá, rýchla a bezpečná

Google uviedol aplikáciu Duo na moblné videohovory pre Android aj iOS. Je určená na komunikáciu dvoch osôb (nepodporuje skupiny), ktorú má čo najviac zjednodušiť, urýchliť a zabezpečiť. Využíva end-to-end šifrovanie, takže k obsahu komunikácie nemá prístup ani Google. Umožňuje dokonca odovzdávanie hovorov medzi Wi-Fi a mobilným pripojením bez prerušenia hovoru (samozrejme, ak je kvalita signálu zlá Wi-Fi a mobilné pripojenie nie je dostupné, hovor sa odpojí) a automatickú úpravu kvality videa. Ak je šírka pásma obmedzená, Duo zníži rozlíšenie videa, aby hovor prebiehal plynulo. Manuálne možno nastaviť aj „limit na využitie mobilných dát“, čím sa zníži rozlíšenie videa, ale spotrebuje sa menej dát. Ak je kvalita siete veľmi zlá, hovor sa premení na čisto hlasový.

Ak chcete používať Duo, nepotrebujete nič iné ako telefónne číslo. Nemusíte vytvoriť osobitný účet, ba ani použiť účet Google. Veľmi jednoduché je aj používateľské rozhranie, predstavuje ho vlastne osoba, s ktorou hovoríte.

Jedinečná funkcia Duo je Knock knock. Stručne povedané, môžete vidieť živé video od volajúceho ešte skôr, než hovor prijmete. Funguje to však iba u ľudí, ktorých máte vo svojich kontaktoch.

Hoci aplikácia pracuje rovnakým spôsobom na Androide aj iOS, funkcia Knock knock sa odlišuje. Na Androide funguje aj na uzamknutej obrazovke. Používatelia iOS uvidia video pred prijatím hovoru iba v prípade, že majú aktívnu aplikáciu.

Duo využíva WebRTC, open source projekt na komunikáciu v reálnom čase prostredníctvom webového rozhrania, ktorý bol tiež vyvinutý spoločnosťou Google.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android v Play Store alebo pre iOS v App Store.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá