Image
21.8.2015 0 Comments

Google pripravuje vlastný smerovač Wi-Fi OnHub, ovládať sa bude dať aj cez smartfón

Smerovače nepatria medzi až tak zaujímavé kusy techniky, no Google sa to snaží zmeniť. Predstavil vlastný sieťový router s názvom OnHub, ktorý sa vyznačuje tým, že sa dá ľahko nastaviť aj spravovať, ponúka vysoký výkon a je schopný spojiť rozličné inteligentné doplnky v domácnosti. Svojím valcovitým tvarom pripomína Amazon Echo, no v tomto prípade ide čisto o router, nie reproduktor. Do predaja sa má dostať 31. augusta s cenovkou 199,99 dolára.

Kľúčovým bodom OnHubu je jednoduché nastavenie. Možno ho pripojiť k smartfónu s iOS či Androidom, kde elegantná aplikácia ukáže majiteľovi, koľko zariadení je k routeru pripojených a akú rýchlosť dosahujú. Valcovitý dizajn by mal smerovaču umožniť lepší dosah v celom dome (vnútri je 13 antén, z toho 12 na signál a jedna na detekciu rušenia ostatnými sieťami).

google_onhub2.jpg

Softvér zariadenia neustále sleduje kanály a frekvencie, aby sa zabezpečilo pripojenie tým najefektívnejším spôsobom. OnHub má podporu pre 802.11ac a 5 GHz Wi-Fi. Google sľubuje, že aktualizáciami softvéru bude router získavať nové funkcie.


OnHub podporuje aj Bluetooth LE a Weave - nový jazyk Googlu pre inteligentnú domácnosť. Router má dvojjadrový 1,4 GHz procesor, 1 GB pamäte a 4 GB internej flash pamäte. Na jeho používanie je však potrebný účet Google.

Smerovač vznikol v spolupráci so spoločnosťou TP-Link. Podľa informácií webu Wired Google pracuje aj na druhom routeri, pri jeho vývoji mu je partnerom firma Asus.

Zdroj: theverge.com
wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá