Image
21.8.2015 0 Comments

Google pripravuje vlastný smerovač Wi-Fi OnHub, ovládať sa bude dať aj cez smartfón

Smerovače nepatria medzi až tak zaujímavé kusy techniky, no Google sa to snaží zmeniť. Predstavil vlastný sieťový router s názvom OnHub, ktorý sa vyznačuje tým, že sa dá ľahko nastaviť aj spravovať, ponúka vysoký výkon a je schopný spojiť rozličné inteligentné doplnky v domácnosti. Svojím valcovitým tvarom pripomína Amazon Echo, no v tomto prípade ide čisto o router, nie reproduktor. Do predaja sa má dostať 31. augusta s cenovkou 199,99 dolára.

Kľúčovým bodom OnHubu je jednoduché nastavenie. Možno ho pripojiť k smartfónu s iOS či Androidom, kde elegantná aplikácia ukáže majiteľovi, koľko zariadení je k routeru pripojených a akú rýchlosť dosahujú. Valcovitý dizajn by mal smerovaču umožniť lepší dosah v celom dome (vnútri je 13 antén, z toho 12 na signál a jedna na detekciu rušenia ostatnými sieťami).

google_onhub2.jpg

Softvér zariadenia neustále sleduje kanály a frekvencie, aby sa zabezpečilo pripojenie tým najefektívnejším spôsobom. OnHub má podporu pre 802.11ac a 5 GHz Wi-Fi. Google sľubuje, že aktualizáciami softvéru bude router získavať nové funkcie.


OnHub podporuje aj Bluetooth LE a Weave - nový jazyk Googlu pre inteligentnú domácnosť. Router má dvojjadrový 1,4 GHz procesor, 1 GB pamäte a 4 GB internej flash pamäte. Na jeho používanie je však potrebný účet Google.

Smerovač vznikol v spolupráci so spoločnosťou TP-Link. Podľa informácií webu Wired Google pracuje aj na druhom routeri, pri jeho vývoji mu je partnerom firma Asus.

Zdroj: theverge.com
wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá