Image
21.8.2015 0 Comments

Google pripravuje vlastný smerovač Wi-Fi OnHub, ovládať sa bude dať aj cez smartfón

Smerovače nepatria medzi až tak zaujímavé kusy techniky, no Google sa to snaží zmeniť. Predstavil vlastný sieťový router s názvom OnHub, ktorý sa vyznačuje tým, že sa dá ľahko nastaviť aj spravovať, ponúka vysoký výkon a je schopný spojiť rozličné inteligentné doplnky v domácnosti. Svojím valcovitým tvarom pripomína Amazon Echo, no v tomto prípade ide čisto o router, nie reproduktor. Do predaja sa má dostať 31. augusta s cenovkou 199,99 dolára.

Kľúčovým bodom OnHubu je jednoduché nastavenie. Možno ho pripojiť k smartfónu s iOS či Androidom, kde elegantná aplikácia ukáže majiteľovi, koľko zariadení je k routeru pripojených a akú rýchlosť dosahujú. Valcovitý dizajn by mal smerovaču umožniť lepší dosah v celom dome (vnútri je 13 antén, z toho 12 na signál a jedna na detekciu rušenia ostatnými sieťami).

google_onhub2.jpg

Softvér zariadenia neustále sleduje kanály a frekvencie, aby sa zabezpečilo pripojenie tým najefektívnejším spôsobom. OnHub má podporu pre 802.11ac a 5 GHz Wi-Fi. Google sľubuje, že aktualizáciami softvéru bude router získavať nové funkcie.


OnHub podporuje aj Bluetooth LE a Weave - nový jazyk Googlu pre inteligentnú domácnosť. Router má dvojjadrový 1,4 GHz procesor, 1 GB pamäte a 4 GB internej flash pamäte. Na jeho používanie je však potrebný účet Google.

Smerovač vznikol v spolupráci so spoločnosťou TP-Link. Podľa informácií webu Wired Google pracuje aj na druhom routeri, pri jeho vývoji mu je partnerom firma Asus.

Zdroj: theverge.com
wired.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá