Image
19.12.2012 0 Comments

Google prestane podporovať ActiveSync od Microsoftu

google_apps.jpg Nedávno sme informovali o tom, že služba Google Apps pre nových zákazníkov už nebude zadarmo. Teraz spoločnosť oznámila ďalšie zmeny týkajúce sa mailových služieb. V rámci „zimného upratovania" (takto sa nazýva oficiálny blogový príspevok informujúci o zmenách) ukončí napríklad podporu synchronizačného protokolu SyncML, ktorý využívajú staršie telefóny na synchronizáciu mailov.

A od januára 2013 služba Google Sync prestane podporovať pripojenie nových zariadení pomocou Gmailu alebo bezplatného účtu Google Apps. Google Sync ponúka prístup ku Gmailu, kalendáru a kontaktom cez protokol EAS (Exchange ActiveSync). Ide o protokol založený na XML, ktorý vyvinula spoločnosť Microsoft a umožňuje synchronizáciu e-mailových správ, položiek kalendára, kontaktov a ďalších dát medzi servermi a mobilnými zariadeniami.

Čo tento krok znamená pre používateľov? Ak ste používateľom služby Gmail, môžete naďalej využívať svoje existujúce zariadenie s Google Sync, ale po 30. januári už nebudete môcť na túto službu pripojiť nové zariadenie. Ak máte bezplatný účet Google Apps, takisto stratíte podporu Google Sync. Platených účtov Google Apps (biznis, školy, vláda) sa zrušenie EAS nedotkne.

Na synchronizáciu pošty bude možné použiť protokol IMAP, pre kalendár je určený CalDAV a pre kontakty CardDAV. Google cez ne bude poskytovať rovnaké služby ako doteraz cez EAS.

Zrušenie podpory pre EAS asi spôsobí bolesť hlavy používateľom operačných systémov Windows Phone a Windows 8, pretože tie na komunikáciu s účtom na Google využívali práve tento protokol.

Zdroj: http://www.zdnet.com/

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá