Image
19.12.2012 0 Comments

Google prestane podporovať ActiveSync od Microsoftu

google_apps.jpg Nedávno sme informovali o tom, že služba Google Apps pre nových zákazníkov už nebude zadarmo. Teraz spoločnosť oznámila ďalšie zmeny týkajúce sa mailových služieb. V rámci „zimného upratovania" (takto sa nazýva oficiálny blogový príspevok informujúci o zmenách) ukončí napríklad podporu synchronizačného protokolu SyncML, ktorý využívajú staršie telefóny na synchronizáciu mailov.

A od januára 2013 služba Google Sync prestane podporovať pripojenie nových zariadení pomocou Gmailu alebo bezplatného účtu Google Apps. Google Sync ponúka prístup ku Gmailu, kalendáru a kontaktom cez protokol EAS (Exchange ActiveSync). Ide o protokol založený na XML, ktorý vyvinula spoločnosť Microsoft a umožňuje synchronizáciu e-mailových správ, položiek kalendára, kontaktov a ďalších dát medzi servermi a mobilnými zariadeniami.

Čo tento krok znamená pre používateľov? Ak ste používateľom služby Gmail, môžete naďalej využívať svoje existujúce zariadenie s Google Sync, ale po 30. januári už nebudete môcť na túto službu pripojiť nové zariadenie. Ak máte bezplatný účet Google Apps, takisto stratíte podporu Google Sync. Platených účtov Google Apps (biznis, školy, vláda) sa zrušenie EAS nedotkne.

Na synchronizáciu pošty bude možné použiť protokol IMAP, pre kalendár je určený CalDAV a pre kontakty CardDAV. Google cez ne bude poskytovať rovnaké služby ako doteraz cez EAS.

Zrušenie podpory pre EAS asi spôsobí bolesť hlavy používateľom operačných systémov Windows Phone a Windows 8, pretože tie na komunikáciu s účtom na Google využívali práve tento protokol.

Zdroj: http://www.zdnet.com/

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá