Image
23.3.2015 0 Comments

Google prehovoril o chybách, ktoré urobil pri high-tech okuliaroch Google Glass

google_glass.jpeg Riaditeľ výskumnej divízie GoogleX minulý týždeň na konferencii South by Southwest vôbec prvýkrát verejne prehovoril o chybách, ktoré americký gigant urobil pri vývoji svojich high-tech okuliarov Glass.

Podľa Tellera musí Google zapracovať na batérii okuliarov, problémoch s ochranou súkromia a lepšie s verejnosťou komunikovať informácie o aktuálnom stave vývoja Google Glass. Google Glass si testeri mohli po určitý čas kupovať za 1500 dolárov, produkt sa však nikdy nedostal do finálneho štádia.

Ako dodal Teller, stále ide o prototyp určený na experimentovanie. To sa však predstaviteľom Googlu v minulosti nepodarilo dostatočne jasne vysvetliť verejnosti - zavádzajúce bolo napríklad to, keď Google z času na čas zverejňoval dátum vydania Glass.

Keď Teller spätne hodnotil program Glass Explorer, uviedol, že Google urobil iba jednu správnu vec - začal s projektom - a jednu úplne zlú vec.

„Zlé bolo to, že program bol na verejnosti príliš viditeľný," povedal Teller. „Namiesto toho, aby ľudia Glass chápali ako zariadenie určené na testovanie, sa o okuliaroch začalo hovoriť ako o hotovom projekte pre koncových používateľov. Zariadenie potom bolo hodnotené v úplne inom kontexte, než sme zamýšľali."

„Zatiaľ čo my sme dúfali, že sa od používateľov dozvieme, ako produkt zlepšiť, ľudia jednoducho ihneď chceli hotové zariadenie, a preto potom niekedy boli z Glass sklamaní," dodal Teller. Aj keď si Glass kúpili tisíce ľudí, vývojári tretích strán nemali veľký záujem o vývoj aplikácií pre túto platformu a časom sa projekt dočkal skôr výsmechu tak od bežných používateľov, ako aj od odbornej verejnosti.

„Manažérom Googlu sa, samozrejme, zo začiatku zdal dobrý nápad, že namiesto toho, aby vytvorili alfa program, kde by platili ľuďom za testovanie, používatelia za testovanie zariadenia platili im," uviedol Rob Enderle zo spoločnosti Enderle Group. „A teraz sa ten produkt musí vyhrabať z diery, ktorá by vôbec neexistovala, keby na testovanie použili tradičné metódy."

Podľa Tellera toho program Explorer, ktorý bol ukončený v januári, Googlu priveľa nepriniesol. „Experimentovanie na verejnosti bolo (pre Google) veľmi bolestivé," povedal Teller. „Na druhej strane sme sa z programu Explorer poučili a tieto poznatky použijeme na budúci vývoj."

Po tom, čo Google začal na začiatku tohto roka predávať Glass, sa objavili špekulácie, že spoločnosť s projektom úplne končí. To však údajne nie je pravda.

Vývojári sa len presunuli z GoogleX a vytvorili samostatný tím, podobný napríklad tomu, ktorý pracuje na Androide. Bližšie informácie o súčasnom stave vývoja Google Glass však teraz nie sú k dispozícii a podľa vyjadrenia Tellera to vyzerá, že ešte dlho nebudú.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá