Image
20.3.2014 0 Comments

Google predstavil operačný systém Android Wear pre inteligentné hodinky, zdravotné a športové monitory

google_Android-Wear.jpg Google pripravil špeciálnu verziu svojho mobilného operačného systému pre inteligentné doplnky. Chystajú sa už prvé hodinky Moto 360 a LG G Watch.

Spoločnosť v utorok oficiálne predstavila Android Wear, verziu operačného systému na použitie v množstve miniatúrnych elektronických zariadení, ako sú inteligentné hodinky alebo inteligentné okuliare s pripojením k internetu a podobné smart doplnky.

Google súčasne predstavil prvý partnerov, ktorí budú nový variant operačného systému využívať. Ide napríklad o výrobcov zariadení LG, Asus, HTC, Motorola alebo Samsung a výrobcov procesorov Broadcom, Imagination, Intel, MediaTek a Qualcomm.

Informácie o tom, že Google chystá špeciálnu verziu systému pre inteligentné doplnky, sa už objavujú nejaký čas. Google ich teda v utorok potvrdil. Podľa neoficiálnej informácie už na nadchádzajúcej konferencii Google I/O predstaví spoločnosť LG inteligentné hodinky práve so systémom Android Wear. Táto spoločnosť by mala byť nielen prvým, ale aj najväčším partnerom využívajúcim nový operačný systém. Pôvodne sa predpokladalo, že najväčším výrobcom inteligentných doplnkov s Android Wear bude Samsung, ale táto spoločnosť zvolila vlastný operačný systém Tizen.

Možno čakať, že Android Wear sa bude podľa vzoru okuliarov Google Glass do značnej miery spoliehať na službu Google Now a hlasové ovládanie. V článku na oficiálnom blogu Googlu je uvedené, že Android Wear poskytne relevantné informácie a upozornenia zo sociálnych sietí, rýchle správy a správy z iných zdrojov a aplikácií.

Upravený OS bude takisto optimalizovaný pre všetky inteligentné zdravotné zariadenia aj pre športové monitory. Vo vyhlásení spoločnosť sa uvádza, že zatiaľ ide skôr o okrajové oblasti, ale spoločnosť dúfa, že sa bude trh v tejto oblasti rýchlo rozrastať.

V súvislosti s uvedením nového variantu operačného systému spustil Google aj web určený vývojárom aplikácií pre systém Android Wear.

Propagačné video k novému systému (po anglicky):


Podľa analytikov sa v budúcnosti bude systém Android Wear postupne zbližovať aj s domácimi spotrebičmi, čo je takisto jeden z dôvodov, prečo Google odkúpil spoločnosť Nest Labs.

Podľa analytikov Gartneru dosiahne do roku 2016 svetový trh inteligentných doplnkov hodnotu 10 miliárd dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá