Image
20.3.2014 0 Comments

Google predstavil operačný systém Android Wear pre inteligentné hodinky, zdravotné a športové monitory

google_Android-Wear.jpg Google pripravil špeciálnu verziu svojho mobilného operačného systému pre inteligentné doplnky. Chystajú sa už prvé hodinky Moto 360 a LG G Watch.

Spoločnosť v utorok oficiálne predstavila Android Wear, verziu operačného systému na použitie v množstve miniatúrnych elektronických zariadení, ako sú inteligentné hodinky alebo inteligentné okuliare s pripojením k internetu a podobné smart doplnky.

Google súčasne predstavil prvý partnerov, ktorí budú nový variant operačného systému využívať. Ide napríklad o výrobcov zariadení LG, Asus, HTC, Motorola alebo Samsung a výrobcov procesorov Broadcom, Imagination, Intel, MediaTek a Qualcomm.

Informácie o tom, že Google chystá špeciálnu verziu systému pre inteligentné doplnky, sa už objavujú nejaký čas. Google ich teda v utorok potvrdil. Podľa neoficiálnej informácie už na nadchádzajúcej konferencii Google I/O predstaví spoločnosť LG inteligentné hodinky práve so systémom Android Wear. Táto spoločnosť by mala byť nielen prvým, ale aj najväčším partnerom využívajúcim nový operačný systém. Pôvodne sa predpokladalo, že najväčším výrobcom inteligentných doplnkov s Android Wear bude Samsung, ale táto spoločnosť zvolila vlastný operačný systém Tizen.

Možno čakať, že Android Wear sa bude podľa vzoru okuliarov Google Glass do značnej miery spoliehať na službu Google Now a hlasové ovládanie. V článku na oficiálnom blogu Googlu je uvedené, že Android Wear poskytne relevantné informácie a upozornenia zo sociálnych sietí, rýchle správy a správy z iných zdrojov a aplikácií.

Upravený OS bude takisto optimalizovaný pre všetky inteligentné zdravotné zariadenia aj pre športové monitory. Vo vyhlásení spoločnosť sa uvádza, že zatiaľ ide skôr o okrajové oblasti, ale spoločnosť dúfa, že sa bude trh v tejto oblasti rýchlo rozrastať.

V súvislosti s uvedením nového variantu operačného systému spustil Google aj web určený vývojárom aplikácií pre systém Android Wear.

Propagačné video k novému systému (po anglicky):


Podľa analytikov sa v budúcnosti bude systém Android Wear postupne zbližovať aj s domácimi spotrebičmi, čo je takisto jeden z dôvodov, prečo Google odkúpil spoločnosť Nest Labs.

Podľa analytikov Gartneru dosiahne do roku 2016 svetový trh inteligentných doplnkov hodnotu 10 miliárd dolárov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá