Image
2.3.2016 0 Comments

Google pozýva slovenské firmy do Exportného akcelerátora

Google prináša slovenským firmám pilotný projekt Exportný akcelerátor, ktorého cieľom je pomôcť im pri expanzii na zahraničné trhy pomocou digitálneho marketingu. Do akcelerátora, ktorý bude spustený v apríli, sa môžu slovenské firmy hlásiť od dnešného dňa do 20. marca 2016 na webovej stránke exportnyakcelerator.sk.  

Exportný akcelerátor je séria bezplatných školení a workshopov. Je určený firmám všetkých veľkostí, ktoré zvažujú vstúpiť na prvý zahraničný trh alebo už v cudzine predávajú a chcú ďalej expandovať. Hlavnou náplňou programu je intenzívne školenie v digitálnom marketingu so zameraním na export vedený významnými osobnosťami českej a slovenskej marketingovej scény.

Firmy, ktoré zvažujú expanziu do zahraničia, sa môžu až do 20. marca 2016 registrovať na stránke exportnyakcelerator.sk v sekcii Registrácia. Do programu sa potom dostanú tie zaregistrované firmy, ktoré najlepšie vyhovujú dvom základným kritériám. Hlavné kritérium na prijatie do programu bude exportný potenciál produktov alebo služieb prihlásených firiem. Dôležitá je takisto ambícia zvýšiť tempo rastu na zahraničných trhoch s využitím digitálneho marketingu.

Projekt je založený na skúsenostiach Exportného akcelerátora, ktorý po prvýkrát prebehol minulý rok v Českej republike. Projekt absolvovalo 12 firiem, prevažne z oblasti IT/technológií. Firmy, ktoré sa do projektu zapojili, odvtedy vstúpili na desiatky nových trhov, úspešne uviedli na trh nové produkty alebo si našli nových investorov.

Google sa v spolupráci s partnermi plánuje dotknúť aj ďalších tém kľúčových pre exportérov – okrem digitálneho marketingu to bude napríklad aj distribúcia, cenotvorba alebo právne otázky. Na workshopoch budú prednášať experti z Googlu, zástupcovia popredných digitálnych agentúr a úspešní digitálni exportéri.

Exportný akcelerátor tvorí súčasť celoročného programu Pomáhame Slovensku rásť, ktorý spustil slovenský Google pred niekoľkými dňami. Jeho cieľom je posilnenie digitálnych zručností potrebných na podnikanie alebo rozvoj kariéry. Prvým krokom v tejto snahe bolo spustenie bezplatnej on-line vzdelávacej platformy Digitálna garáž, určenej širokému spektru používateľov bez rozdielu vzdelania či veku.

Autor: TS Google

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá