Image
2.3.2016 0 Comments

Google pozýva slovenské firmy do Exportného akcelerátora

Google prináša slovenským firmám pilotný projekt Exportný akcelerátor, ktorého cieľom je pomôcť im pri expanzii na zahraničné trhy pomocou digitálneho marketingu. Do akcelerátora, ktorý bude spustený v apríli, sa môžu slovenské firmy hlásiť od dnešného dňa do 20. marca 2016 na webovej stránke exportnyakcelerator.sk.  

Exportný akcelerátor je séria bezplatných školení a workshopov. Je určený firmám všetkých veľkostí, ktoré zvažujú vstúpiť na prvý zahraničný trh alebo už v cudzine predávajú a chcú ďalej expandovať. Hlavnou náplňou programu je intenzívne školenie v digitálnom marketingu so zameraním na export vedený významnými osobnosťami českej a slovenskej marketingovej scény.

Firmy, ktoré zvažujú expanziu do zahraničia, sa môžu až do 20. marca 2016 registrovať na stránke exportnyakcelerator.sk v sekcii Registrácia. Do programu sa potom dostanú tie zaregistrované firmy, ktoré najlepšie vyhovujú dvom základným kritériám. Hlavné kritérium na prijatie do programu bude exportný potenciál produktov alebo služieb prihlásených firiem. Dôležitá je takisto ambícia zvýšiť tempo rastu na zahraničných trhoch s využitím digitálneho marketingu.

Projekt je založený na skúsenostiach Exportného akcelerátora, ktorý po prvýkrát prebehol minulý rok v Českej republike. Projekt absolvovalo 12 firiem, prevažne z oblasti IT/technológií. Firmy, ktoré sa do projektu zapojili, odvtedy vstúpili na desiatky nových trhov, úspešne uviedli na trh nové produkty alebo si našli nových investorov.

Google sa v spolupráci s partnermi plánuje dotknúť aj ďalších tém kľúčových pre exportérov – okrem digitálneho marketingu to bude napríklad aj distribúcia, cenotvorba alebo právne otázky. Na workshopoch budú prednášať experti z Googlu, zástupcovia popredných digitálnych agentúr a úspešní digitálni exportéri.

Exportný akcelerátor tvorí súčasť celoročného programu Pomáhame Slovensku rásť, ktorý spustil slovenský Google pred niekoľkými dňami. Jeho cieľom je posilnenie digitálnych zručností potrebných na podnikanie alebo rozvoj kariéry. Prvým krokom v tejto snahe bolo spustenie bezplatnej on-line vzdelávacej platformy Digitálna garáž, určenej širokému spektru používateľov bez rozdielu vzdelania či veku.

Autor: TS Google

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá