Image
9.5.2014 0 Comments

Google odtrhne od Disku editačné funkcie a pridelí ich novým aplikáciám

Google odtrhne.jpg Cloudová služba Googlu Disk (Drive) je tu už viac ako dva roky. Okrem toho, že je konkurenciou pre Dropbox či OneDrive, prevzala na seba aj niektoré funkcie slúžiace na editovanie dokumentov. Ak ste doteraz chceli upravovať dokument vytvorený na stolovom počítači vo webovej verzii Drive na svojom smartfóne či tablete, museli ste si nainštalovať a používať aplikáciu Drive.

Teraz však spoločnosť vydala aplikácie Dokumenty Google (Google Docs) a Tabuľky Google (Google Sheets) pre Android a iOS, ktoré umožnia editáciu dokumentov a tabuliek mimo Disku na mobilných zariadeniach. Aplikácie sú kompatibilné s iPhonmi a iPadmi so systémom iOS 7 a androidovými telefónmi a tabletmi so systémom verzie 4.0 alebo novším. Podľa prísľubu by sa čoskoro mala objaviť aj aplikácia Prezentácie (Slides).

V aplikáciách Dokumenty a Tabuľky je k dispozícii v podstate rovnaká funkcionalita, aká bola doteraz dostupná v aplikácii Disku, no pribudli aj nejaké drobné zlepšenia. Po novom môžete napríklad upravovať aj súbory, ktoré máte uložené lokálne, doposiaľ sa takéto súbory dali len prehliadať. Na zariadení s iOS si môžete v nových aplikáciách zakúpiť aj ďalší priestor na Disku formou in-app nákupu (táto možnosť sa zachovala aj v aplikácii Disku). Nové možnosti by mala priniesť aj aplikácia Prezentácie. Doteraz ste si na zariadeniach s iOS a Androidom mohli len prezerať prezentácie vytvorené vo webovej verzii Disku, po novom už bude možné prezentácie aj upravovať, prípadne vytvárať nové.

Podľa vyjadrenia zástupcu spoločnosti Disk Google čoskoro stratí svoje editačné schopnosti, jeho používatelia dostanú aktualizáciu, ktorá ich vyzve na stiahnutie aplikácií Dokumenty a Tabuľky, ak chcú upravovať svoje súbory. Nová aplikácia Disk Google bude zrejme pracovať podobne ako Dropbox - bude schopná zobraziť veľa rôznych typov súborov, na pri ich úpravách sa bude spoliehať na externé aplikácie.

Editor textových dokumentov pre Android a iOS, ako aj tabuľkový kalkulátor pre Android a iOS sú dostupné na Google Play a v App Store.

Zdroj: googleblog.blogspot.com

arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá