Image
9.5.2014 0 Comments

Google odtrhne od Disku editačné funkcie a pridelí ich novým aplikáciám

Google odtrhne.jpg Cloudová služba Googlu Disk (Drive) je tu už viac ako dva roky. Okrem toho, že je konkurenciou pre Dropbox či OneDrive, prevzala na seba aj niektoré funkcie slúžiace na editovanie dokumentov. Ak ste doteraz chceli upravovať dokument vytvorený na stolovom počítači vo webovej verzii Drive na svojom smartfóne či tablete, museli ste si nainštalovať a používať aplikáciu Drive.

Teraz však spoločnosť vydala aplikácie Dokumenty Google (Google Docs) a Tabuľky Google (Google Sheets) pre Android a iOS, ktoré umožnia editáciu dokumentov a tabuliek mimo Disku na mobilných zariadeniach. Aplikácie sú kompatibilné s iPhonmi a iPadmi so systémom iOS 7 a androidovými telefónmi a tabletmi so systémom verzie 4.0 alebo novším. Podľa prísľubu by sa čoskoro mala objaviť aj aplikácia Prezentácie (Slides).

V aplikáciách Dokumenty a Tabuľky je k dispozícii v podstate rovnaká funkcionalita, aká bola doteraz dostupná v aplikácii Disku, no pribudli aj nejaké drobné zlepšenia. Po novom môžete napríklad upravovať aj súbory, ktoré máte uložené lokálne, doposiaľ sa takéto súbory dali len prehliadať. Na zariadení s iOS si môžete v nových aplikáciách zakúpiť aj ďalší priestor na Disku formou in-app nákupu (táto možnosť sa zachovala aj v aplikácii Disku). Nové možnosti by mala priniesť aj aplikácia Prezentácie. Doteraz ste si na zariadeniach s iOS a Androidom mohli len prezerať prezentácie vytvorené vo webovej verzii Disku, po novom už bude možné prezentácie aj upravovať, prípadne vytvárať nové.

Podľa vyjadrenia zástupcu spoločnosti Disk Google čoskoro stratí svoje editačné schopnosti, jeho používatelia dostanú aktualizáciu, ktorá ich vyzve na stiahnutie aplikácií Dokumenty a Tabuľky, ak chcú upravovať svoje súbory. Nová aplikácia Disk Google bude zrejme pracovať podobne ako Dropbox - bude schopná zobraziť veľa rôznych typov súborov, na pri ich úpravách sa bude spoliehať na externé aplikácie.

Editor textových dokumentov pre Android a iOS, ako aj tabuľkový kalkulátor pre Android a iOS sú dostupné na Google Play a v App Store.

Zdroj: googleblog.blogspot.com

arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá