Image
27.5.2016 0 Comments

Google nakoniec uvedie modulárny telefón Ara. Bude sa dať pripojiť napríklad glukomer či viac bateriek

Google prehodnotil svoje plány týkajúce sa modulárnych smartfónov Ara. Po novom chce uviesť menej prispôsobiteľný model, než pôvodne zamýšľal. Revidovaný telefón už nedovoľuje výmenu displeja či procesora. Nový dizajn by mohol podľa Googlu ponúknuť viac priestoru na variáciu iných častí a na pridanie neobvyklých funkcií.

Keď chcel Google vlani odštartovať projekt Ara v Portoriku, mal v úmysle ponúknuť spotrebiteľom rám a 20 až 30 vymeniteľných modulov. Propagačné video uverejnené v tom čase uvádzalo ako jednu z veľkých výhod to, že používatelia by mohli ľahko vymeniť prasknutý displej. V auguste 2015 však bol pilotný program zrušený. Moduly totiž vypadávali a boli nespoľahlivé.

Vedúci inžinier projektu Ara Rafa Camargo vysvetlil, že nový dizajn bude ponúkať „modularitu tam, kde sa to ráta“. Základná technológia bude integrovaná do rámčeka a vymeniteľné moduly budú umožňovať pridanie nových funkcií. Jeden potenciálny modul by bol napríklad glukomer pre ľudí s cukrovkou, čo je funkcia, ktorú zrejme nebudú poskytovať štandardné telefóny, určené na masový trh. Ďalšie moduly na rozšírenie by mohli byť napríklad sekundárny e-paper displej, fotoaparát s vysokým rozlíšením, reproduktory, rozšíriteľnú úložisko, stojan a pod.

Súčasný prototyp môže obsahovať šesť modulov, v budúcnosti môžu byť rámy väčšie aj menšie. Každý modul by mal umožniť „aspoň 10 000 cyklov pripojenia“. Moduly sa budú dať pripájať a odpájať za chodu bez reštartovania operačného systému a vysunutie niektorej časti by sa malo uskutočniť hlasovým príkazom.

Google chce vydať vývojársku edíciu telefónu s niekoľkými modulmi ešte koncom tohto roka, verzia pre verejnosť by mala prísť v roku 2017.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá