Image
27.5.2016 0 Comments

Google nakoniec uvedie modulárny telefón Ara. Bude sa dať pripojiť napríklad glukomer či viac bateriek

Google prehodnotil svoje plány týkajúce sa modulárnych smartfónov Ara. Po novom chce uviesť menej prispôsobiteľný model, než pôvodne zamýšľal. Revidovaný telefón už nedovoľuje výmenu displeja či procesora. Nový dizajn by mohol podľa Googlu ponúknuť viac priestoru na variáciu iných častí a na pridanie neobvyklých funkcií.

Keď chcel Google vlani odštartovať projekt Ara v Portoriku, mal v úmysle ponúknuť spotrebiteľom rám a 20 až 30 vymeniteľných modulov. Propagačné video uverejnené v tom čase uvádzalo ako jednu z veľkých výhod to, že používatelia by mohli ľahko vymeniť prasknutý displej. V auguste 2015 však bol pilotný program zrušený. Moduly totiž vypadávali a boli nespoľahlivé.

Vedúci inžinier projektu Ara Rafa Camargo vysvetlil, že nový dizajn bude ponúkať „modularitu tam, kde sa to ráta“. Základná technológia bude integrovaná do rámčeka a vymeniteľné moduly budú umožňovať pridanie nových funkcií. Jeden potenciálny modul by bol napríklad glukomer pre ľudí s cukrovkou, čo je funkcia, ktorú zrejme nebudú poskytovať štandardné telefóny, určené na masový trh. Ďalšie moduly na rozšírenie by mohli byť napríklad sekundárny e-paper displej, fotoaparát s vysokým rozlíšením, reproduktory, rozšíriteľnú úložisko, stojan a pod.

Súčasný prototyp môže obsahovať šesť modulov, v budúcnosti môžu byť rámy väčšie aj menšie. Každý modul by mal umožniť „aspoň 10 000 cyklov pripojenia“. Moduly sa budú dať pripájať a odpájať za chodu bez reštartovania operačného systému a vysunutie niektorej časti by sa malo uskutočniť hlasovým príkazom.

Google chce vydať vývojársku edíciu telefónu s niekoľkými modulmi ešte koncom tohto roka, verzia pre verejnosť by mala prísť v roku 2017.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá