Image
27.5.2016 0 Comments

Google nakoniec uvedie modulárny telefón Ara. Bude sa dať pripojiť napríklad glukomer či viac bateriek

Google prehodnotil svoje plány týkajúce sa modulárnych smartfónov Ara. Po novom chce uviesť menej prispôsobiteľný model, než pôvodne zamýšľal. Revidovaný telefón už nedovoľuje výmenu displeja či procesora. Nový dizajn by mohol podľa Googlu ponúknuť viac priestoru na variáciu iných častí a na pridanie neobvyklých funkcií.

Keď chcel Google vlani odštartovať projekt Ara v Portoriku, mal v úmysle ponúknuť spotrebiteľom rám a 20 až 30 vymeniteľných modulov. Propagačné video uverejnené v tom čase uvádzalo ako jednu z veľkých výhod to, že používatelia by mohli ľahko vymeniť prasknutý displej. V auguste 2015 však bol pilotný program zrušený. Moduly totiž vypadávali a boli nespoľahlivé.

Vedúci inžinier projektu Ara Rafa Camargo vysvetlil, že nový dizajn bude ponúkať „modularitu tam, kde sa to ráta“. Základná technológia bude integrovaná do rámčeka a vymeniteľné moduly budú umožňovať pridanie nových funkcií. Jeden potenciálny modul by bol napríklad glukomer pre ľudí s cukrovkou, čo je funkcia, ktorú zrejme nebudú poskytovať štandardné telefóny, určené na masový trh. Ďalšie moduly na rozšírenie by mohli byť napríklad sekundárny e-paper displej, fotoaparát s vysokým rozlíšením, reproduktory, rozšíriteľnú úložisko, stojan a pod.

Súčasný prototyp môže obsahovať šesť modulov, v budúcnosti môžu byť rámy väčšie aj menšie. Každý modul by mal umožniť „aspoň 10 000 cyklov pripojenia“. Moduly sa budú dať pripájať a odpájať za chodu bez reštartovania operačného systému a vysunutie niektorej časti by sa malo uskutočniť hlasovým príkazom.

Google chce vydať vývojársku edíciu telefónu s niekoľkými modulmi ešte koncom tohto roka, verzia pre verejnosť by mala prísť v roku 2017.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá