Image
19.8.2015 0 Comments

Google má pre súradnice GPS kratšiu náhradu – kódy OLC

Google pridal do svojich vyhľadávacích a mapových aplikácií podporu kódov OLC (Open Location Codes). Odteraz tak bude jednoduchšie nájsť miesta, ktoré nemajú presné adresy.

Spoločnosť ohlásila kódy OLC, známe aj ako plus kódy, už v apríli. Ide o krátke, zhruba desaťznakové identifikátory umiestnenia, odvodené od zemepisnej šírky a dĺžky, ktoré možno zakódovať a dekódovať v režime off-line.

Každý mapový portál s podporou OLC potom dokáže tento kód spracovať, previesť späť na dve čísla (zemepisnú šírku a dĺžku) a zobraziť na mape presné miesto.

google_plus-codes.jpg

Budete tak môcť napríklad označiť svoje obľúbené odľahlé miesto na pláži a zdieľať ho s priateľmi, aby vás ľahko našli. Ak sú vaši priatelia blízko, stačí im zaslať v správe iba posledné štyri znaky (napr. namiesto 87G8H7P8+FH len P8+FH).

A kde si môžete kódy OLC vygenerovať? Slúži na to špeciálna mapová aplikácia na adrese plus.codes. Ak na zobrazenej mape kliknete na ľubovoľné miesto, dole na stránke sa zobrazí príslušný kód OLC.

Google sa domnieva, že kódy poslúžia obyvateľom aj firmám najmä v husto osídlených oblastiach, ako aj pri záchranných prácach. Nová funkcia je dostupná v aplikáciách Google search a Maps.

Zdroj: thenextweb.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá