Image
19.8.2015 0 Comments

Google má pre súradnice GPS kratšiu náhradu – kódy OLC

Google pridal do svojich vyhľadávacích a mapových aplikácií podporu kódov OLC (Open Location Codes). Odteraz tak bude jednoduchšie nájsť miesta, ktoré nemajú presné adresy.

Spoločnosť ohlásila kódy OLC, známe aj ako plus kódy, už v apríli. Ide o krátke, zhruba desaťznakové identifikátory umiestnenia, odvodené od zemepisnej šírky a dĺžky, ktoré možno zakódovať a dekódovať v režime off-line.

Každý mapový portál s podporou OLC potom dokáže tento kód spracovať, previesť späť na dve čísla (zemepisnú šírku a dĺžku) a zobraziť na mape presné miesto.

google_plus-codes.jpg

Budete tak môcť napríklad označiť svoje obľúbené odľahlé miesto na pláži a zdieľať ho s priateľmi, aby vás ľahko našli. Ak sú vaši priatelia blízko, stačí im zaslať v správe iba posledné štyri znaky (napr. namiesto 87G8H7P8+FH len P8+FH).

A kde si môžete kódy OLC vygenerovať? Slúži na to špeciálna mapová aplikácia na adrese plus.codes. Ak na zobrazenej mape kliknete na ľubovoľné miesto, dole na stránke sa zobrazí príslušný kód OLC.

Google sa domnieva, že kódy poslúžia obyvateľom aj firmám najmä v husto osídlených oblastiach, ako aj pri záchranných prácach. Nová funkcia je dostupná v aplikáciách Google search a Maps.

Zdroj: thenextweb.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá