Image
19.8.2015 0 Comments

Google má pre súradnice GPS kratšiu náhradu – kódy OLC

Google pridal do svojich vyhľadávacích a mapových aplikácií podporu kódov OLC (Open Location Codes). Odteraz tak bude jednoduchšie nájsť miesta, ktoré nemajú presné adresy.

Spoločnosť ohlásila kódy OLC, známe aj ako plus kódy, už v apríli. Ide o krátke, zhruba desaťznakové identifikátory umiestnenia, odvodené od zemepisnej šírky a dĺžky, ktoré možno zakódovať a dekódovať v režime off-line.

Každý mapový portál s podporou OLC potom dokáže tento kód spracovať, previesť späť na dve čísla (zemepisnú šírku a dĺžku) a zobraziť na mape presné miesto.

google_plus-codes.jpg

Budete tak môcť napríklad označiť svoje obľúbené odľahlé miesto na pláži a zdieľať ho s priateľmi, aby vás ľahko našli. Ak sú vaši priatelia blízko, stačí im zaslať v správe iba posledné štyri znaky (napr. namiesto 87G8H7P8+FH len P8+FH).

A kde si môžete kódy OLC vygenerovať? Slúži na to špeciálna mapová aplikácia na adrese plus.codes. Ak na zobrazenej mape kliknete na ľubovoľné miesto, dole na stránke sa zobrazí príslušný kód OLC.

Google sa domnieva, že kódy poslúžia obyvateľom aj firmám najmä v husto osídlených oblastiach, ako aj pri záchranných prácach. Nová funkcia je dostupná v aplikáciách Google search a Maps.

Zdroj: thenextweb.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá