Image
2.8.2012 0 Comments

Google kupuje spoločnosť Wildfire, o ktorú sa zaujímal aj Facebook

google+wildfire.png Vo svete internetového biznisu sa uskutočnila ďalšia veľká akvizícia. Spoločnosť Google kúpila startup Wildfire Interactive. Firma bola založená pred 4 rokmi a ponúka cloudové aplikácie umožňujúce správu a monitorovanie marketingových a reklamných kampaní na sociálnych sieťach, ako je Facebook,Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Foursquare či YouTube. Zamestnáva okolo 400 ľudí a doteraz si získala približne 16 000 zákazníkov. Google tak nadobudne pokročilý softvér umožňujúci spravovať príspevky, videá, monitorovať aktivity, prevádzkovať súťaže a hry, vytvárať štatistiky.

Wildfire doteraz úzko spolupracoval s Facebookom, získal aj investíciu z jeho špeciálneho fondu. Facebook mal dokonca záujem mladú spoločnosť odkúpiť. Google tak bude vlastniť marketingový nástroj fungujúci na konkurenčných platformách a paradoxne tak bude zarábať peniaze na úspechu svojich súperov.

Softvér Wildfire bude predstavovať ďalší prírastok popri produktoch spoločností DoubleClick a Admeld a vlastnom produkte ADX Exchange. Pôvodne však chcel Google kúpiť konkurenčnú spoločnosť Buddy Media, ale tú napokon získal Salesforce.com. Hoci Google ponúkal vyššiu sumu, manažéri startupu sa obávali neschválenia kúpy regulačnými úradmi. O Buddy Media sa zaujímal aj Oracle, no potom uprednostnil kúpu spoločností Vitrue a Involver.

Finančné podmienky akvizície neboli zverejnené, ale na internete sa objavili zvesti, že Google zaplatil za Wildfire 350 miliónov dolárov.

Google zrejme pochopil, že reklama nie je všetko, veľké peniaze sa točia aj v správe a monitorovaní prítomnosti spoločností a značiek na sociálnych sieťach. A z tohto koláča si takisto chce odkrojiť svoj kúsok.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá