Image
2.8.2012 0 Comments

Google kupuje spoločnosť Wildfire, o ktorú sa zaujímal aj Facebook

google+wildfire.png Vo svete internetového biznisu sa uskutočnila ďalšia veľká akvizícia. Spoločnosť Google kúpila startup Wildfire Interactive. Firma bola založená pred 4 rokmi a ponúka cloudové aplikácie umožňujúce správu a monitorovanie marketingových a reklamných kampaní na sociálnych sieťach, ako je Facebook,Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Foursquare či YouTube. Zamestnáva okolo 400 ľudí a doteraz si získala približne 16 000 zákazníkov. Google tak nadobudne pokročilý softvér umožňujúci spravovať príspevky, videá, monitorovať aktivity, prevádzkovať súťaže a hry, vytvárať štatistiky.

Wildfire doteraz úzko spolupracoval s Facebookom, získal aj investíciu z jeho špeciálneho fondu. Facebook mal dokonca záujem mladú spoločnosť odkúpiť. Google tak bude vlastniť marketingový nástroj fungujúci na konkurenčných platformách a paradoxne tak bude zarábať peniaze na úspechu svojich súperov.

Softvér Wildfire bude predstavovať ďalší prírastok popri produktoch spoločností DoubleClick a Admeld a vlastnom produkte ADX Exchange. Pôvodne však chcel Google kúpiť konkurenčnú spoločnosť Buddy Media, ale tú napokon získal Salesforce.com. Hoci Google ponúkal vyššiu sumu, manažéri startupu sa obávali neschválenia kúpy regulačnými úradmi. O Buddy Media sa zaujímal aj Oracle, no potom uprednostnil kúpu spoločností Vitrue a Involver.

Finančné podmienky akvizície neboli zverejnené, ale na internete sa objavili zvesti, že Google zaplatil za Wildfire 350 miliónov dolárov.

Google zrejme pochopil, že reklama nie je všetko, veľké peniaze sa točia aj v správe a monitorovaní prítomnosti spoločností a značiek na sociálnych sieťach. A z tohto koláča si takisto chce odkrojiť svoj kúsok.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá