Image
24.2.2014 0 Comments

Google a Apple bojujú proti klonom hry Flappy Birds

flappy_bird.jpg Po stiahnutí úspešnej hry Flappy Birds sa objavilo na internete veľké množstvo jej klonov. Ak do vyhľadávania na Google Play či App Store zadáte výraz Flappy, vo výsledku sa vám ponúknu hry Flappy Fish, Flappy Pig alebo Splashy Fish. No zopár vývojárov hlásilo, že Google aj Apple sa snažia proti klonom hry bojovať. Usilujú sa odstraňovať hry, ktoré zjavne stavajú na náhlej popularite Flappy Birds.

Minulý týždeň napríklad Ken Carpenter zo štúdia Mind Juice Media uverejnil na svojom Twitteri informáciu, že Apple odmietol jeho hru Flappy Dragon s odôvodnením, že názov aplikácie sa pokúša využiť popularitu inej aplikácie. Na jeho tweet reagovalo niekoľko ďalších vývojárov, ktorí tvrdili, že sa im dostalo podobnej odpovede od Googlu či Applu. Niektorí z ich uvažujú o tom, že svoju hru pošlú znova pod zmeneným názvom.

carpenter.jpg

Hovorca Applu uviedol, že spoločnosť neodmieta hry so slovom Flappy v názve, ale tie tituly, ktoré sa snažia získať zákazníkov naznačovaním toho, že aplikácia je spojená s pôvodnou hrou, prípadne ju má nahradiť. Google vraj Carpentera v reakcii na jeho Flappy Dragon napomenul, aby nepoužíval irelevantné alebo zavádzajúce údaje či názvy. Vývojárovi sa napokon podarilo dostať hru do Google Play pod zmeneným názvom Derpy Dragon a v súčasnosti je k dispozícii na stiahnutie.

Zdá sa, že aj Apple sa rozhodol zakročiť proti klonom Flappy Birds. A táto snaha sa netýka len nových titulov. Napríklad hra Flappy Bee, ktorá sa ako jedna z prvých pokúsila využiť úspech Flappy Birds, je teraz dostupná ako Jumpy Bee. Nie je však známe, či sa zmena názvu uskutočnila v reakcii na žiadosť Applu.

Vyzerá to tak, že Apple aj Google začínajú reagovať na vlnu „flappy" hier vo svojich obchodoch. Vývojári, ktorí do nich dostali svoje hry ešte začiatkom roka, dosiahli úspech. Tí ostatní, ktorí sa teraz snažia rýchlo zarobiť, majú jednoducho smolu.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá