Image
9.5.2014 0 Comments

Google Now zvláda reálne situácie

google_now.jpg Vďaka novým funkciám bude mobilný Google Now o niečo užitočnejší. Google Now je aplikácia pre mobilné zariadenia, ktorá dokáže zastať rolu osobného asistenta.

V závislosti od situácie, okolností, ako je poloha oužívateľa, obsah jeho kalendára a mailov, môže pripomenúť udalosť a pomôcť radou. Pripomenutie, že istá udalosť má nastať v určitom mieste a čase, nie je, samozrejme, nič prevratné, ale väčšinou je potrebné, aby používateľ odhadol, s akou rezervou ju pripomenúť.

Dáta, ktoré Google ovláda, však umožňujú automaticky určiť polohu telefónu, nájsť ideálnu trasu vrátane pravdepodobných časov jazdy. Google tak zvyšuje svoje úsilie o maximálne využitie histórie používateľovho správania.

Atualizácia Google Now vyhodnocuje, ktoré produkty používateľ hľadal na internete, a informuje ho, ak sú k dispozícii v reálnom svete k dispozícii niekde v blízkosti jeho aktuálnej polohy. Ak ste hľadali napríklad konkrétnu značku kávovaru, mobil vás upozorní, ak práve pôjdete okolo obchodu, ktorý ho ponúka.

V súčasnosti Google Now funguje iba on-line, konkrétne karty, na ktorých informácie a rady zobrazuje, sú k dispozícii len vtedy, ak je mobil pripojený k internetu. Budúca verzia však má zostať k dispozícii na telefóne, aj keď bude práve mimo pokrytia (na súčasnej verzii jednoducho zmizne). Je to zásadná zmena, ktorú používatelia Google Now s nadšením uvítajú.

Ďalšia reálna situácia, ktorú chce Google Now riešiť, je hľadanie zaparkovaného auta. Pomocou detegovania pohybu telefónu chce asistent rozpoznať, kedy došlo k zastaveniu vozidla a k vystúpeniu, a zaznamenať jeho polohu. Táto informácia bude k dispozícii aj pre ďalšie podobné situácie, napríklad po vystúpení z autobusu.

Všetky spomínané funkcie sú zatiaľ k dispozícii len na platforme Android a k ich nainštalovaniu dôjde až po aktualizácii vyhľadávacej aplikácie Googlu. Ide o postupné zlepšovanie funkcií telefónu, ktoré nemusia uvítať všetci používatelia, pretože ide do značnej miery o ďalší zásah do ich súkromia. Ale prax ukazuje, že pohodlnosť nástroja alebo služby často potlačí akékoľvek námietky.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá