Image
9.5.2014 0 Comments

Google Now zvláda reálne situácie

google_now.jpg Vďaka novým funkciám bude mobilný Google Now o niečo užitočnejší. Google Now je aplikácia pre mobilné zariadenia, ktorá dokáže zastať rolu osobného asistenta.

V závislosti od situácie, okolností, ako je poloha oužívateľa, obsah jeho kalendára a mailov, môže pripomenúť udalosť a pomôcť radou. Pripomenutie, že istá udalosť má nastať v určitom mieste a čase, nie je, samozrejme, nič prevratné, ale väčšinou je potrebné, aby používateľ odhadol, s akou rezervou ju pripomenúť.

Dáta, ktoré Google ovláda, však umožňujú automaticky určiť polohu telefónu, nájsť ideálnu trasu vrátane pravdepodobných časov jazdy. Google tak zvyšuje svoje úsilie o maximálne využitie histórie používateľovho správania.

Atualizácia Google Now vyhodnocuje, ktoré produkty používateľ hľadal na internete, a informuje ho, ak sú k dispozícii v reálnom svete k dispozícii niekde v blízkosti jeho aktuálnej polohy. Ak ste hľadali napríklad konkrétnu značku kávovaru, mobil vás upozorní, ak práve pôjdete okolo obchodu, ktorý ho ponúka.

V súčasnosti Google Now funguje iba on-line, konkrétne karty, na ktorých informácie a rady zobrazuje, sú k dispozícii len vtedy, ak je mobil pripojený k internetu. Budúca verzia však má zostať k dispozícii na telefóne, aj keď bude práve mimo pokrytia (na súčasnej verzii jednoducho zmizne). Je to zásadná zmena, ktorú používatelia Google Now s nadšením uvítajú.

Ďalšia reálna situácia, ktorú chce Google Now riešiť, je hľadanie zaparkovaného auta. Pomocou detegovania pohybu telefónu chce asistent rozpoznať, kedy došlo k zastaveniu vozidla a k vystúpeniu, a zaznamenať jeho polohu. Táto informácia bude k dispozícii aj pre ďalšie podobné situácie, napríklad po vystúpení z autobusu.

Všetky spomínané funkcie sú zatiaľ k dispozícii len na platforme Android a k ich nainštalovaniu dôjde až po aktualizácii vyhľadávacej aplikácie Googlu. Ide o postupné zlepšovanie funkcií telefónu, ktoré nemusia uvítať všetci používatelia, pretože ide do značnej miery o ďalší zásah do ich súkromia. Ale prax ukazuje, že pohodlnosť nástroja alebo služby často potlačí akékoľvek námietky.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá