Image
9.5.2014 0 Comments

Google Now zvláda reálne situácie

google_now.jpg Vďaka novým funkciám bude mobilný Google Now o niečo užitočnejší. Google Now je aplikácia pre mobilné zariadenia, ktorá dokáže zastať rolu osobného asistenta.

V závislosti od situácie, okolností, ako je poloha oužívateľa, obsah jeho kalendára a mailov, môže pripomenúť udalosť a pomôcť radou. Pripomenutie, že istá udalosť má nastať v určitom mieste a čase, nie je, samozrejme, nič prevratné, ale väčšinou je potrebné, aby používateľ odhadol, s akou rezervou ju pripomenúť.

Dáta, ktoré Google ovláda, však umožňujú automaticky určiť polohu telefónu, nájsť ideálnu trasu vrátane pravdepodobných časov jazdy. Google tak zvyšuje svoje úsilie o maximálne využitie histórie používateľovho správania.

Atualizácia Google Now vyhodnocuje, ktoré produkty používateľ hľadal na internete, a informuje ho, ak sú k dispozícii v reálnom svete k dispozícii niekde v blízkosti jeho aktuálnej polohy. Ak ste hľadali napríklad konkrétnu značku kávovaru, mobil vás upozorní, ak práve pôjdete okolo obchodu, ktorý ho ponúka.

V súčasnosti Google Now funguje iba on-line, konkrétne karty, na ktorých informácie a rady zobrazuje, sú k dispozícii len vtedy, ak je mobil pripojený k internetu. Budúca verzia však má zostať k dispozícii na telefóne, aj keď bude práve mimo pokrytia (na súčasnej verzii jednoducho zmizne). Je to zásadná zmena, ktorú používatelia Google Now s nadšením uvítajú.

Ďalšia reálna situácia, ktorú chce Google Now riešiť, je hľadanie zaparkovaného auta. Pomocou detegovania pohybu telefónu chce asistent rozpoznať, kedy došlo k zastaveniu vozidla a k vystúpeniu, a zaznamenať jeho polohu. Táto informácia bude k dispozícii aj pre ďalšie podobné situácie, napríklad po vystúpení z autobusu.

Všetky spomínané funkcie sú zatiaľ k dispozícii len na platforme Android a k ich nainštalovaniu dôjde až po aktualizácii vyhľadávacej aplikácie Googlu. Ide o postupné zlepšovanie funkcií telefónu, ktoré nemusia uvítať všetci používatelia, pretože ide do značnej miery o ďalší zásah do ich súkromia. Ale prax ukazuje, že pohodlnosť nástroja alebo služby často potlačí akékoľvek námietky.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá