Image
24.6.2014 0 Comments

Google+ má 3 roky. Čo ďalej? Bude z neho Facebook pre firmy?

ITN_Google plus.jpg Sociálna sieť od Googlu funguje už tri roky. Na konferencii I/O, ktorá sa uskutoční tento týždeň, však tejto službe nie je vyhradená jediná minúta.

Podľa dát z októbra minulého roka mal Google+ asi 300 miliónov aktívnych používateľov. Na prvý pohľad impozantné číslo, ale pri porovnaní s miliardovou používateľskou základňou Facebooku už zase tak dobre nevyzerá.

Nič navyše nenaznačuje to, že by sa v blízkej budúcnosti mohlo niečo zmeniť. Tento rok v apríli z vedenia Googlu odišiel Vic Gundotra, ktorý bol zodpovedný práve za Google+. Jeho odchod vyvolal otázky ohľadne budúcnosti celej služby.

Podľa oficiálneho plánu konferencie I/O sa má hovoriť len o Androide, Chrome, cloude alebo Google Play. Google+, ktorý bol spustený 28. júna 2011, na zozname tém nenájdete.
Hovorca Googlu Liz Markmanová odmietla prezradiť, či na Google+ príde reč aspoň počas úvodnej prednášky.

To, že o tejto sieti nie je zmienka v oficiálnom harmonograme konferencie, však podľa nej neznamená, že by Google chcel nejako meniť svoju podporu tomuto projektu. Tohtoročná konferencia sa vraj bude odohrávať vo voľnejšom duchu - tak, aby sami vývojári mohli prichádzať s vlastnými témami, ktoré ich zaujímajú. Reč na Google+ teda nakoniec možno príde.

Čo však bude so službou ďalej? Podľa známeho analytika Ezru Gottheila by mal Google úplne zmeniť svoj spôsob myslenia. „Google+ by potenciálne mohol byť skvelým nástrojom na skupinovú spoluprácu, nie klasickou sociálnou sieťou," myslí si Gottheil, podľa ktorého by sa spoločnosť nemala snažiť konkurovať Facebooku, ale vrhnúť svoje úsilie iným smerom.

Analytik IDC Scott Strawn zastáva názor, že záujem Googlu o sieť postupne skôr klesá. „Vic Gundotra je preč a firma dala jasne najavo, že so službou má iné plány," povedal Strawn. Podľa Patricka Moorheada z Moor Insights & Strategy je zase možné, že Google proste len pripravuje pre Google+ novú stratégiu a logicky tak väčšiu publicitu zatiaľ odsúva.

Ďalší oslovení komentátori očakávajú, že zásadná zmena príde s príchodom nového šéfa. Aký je teda ďalší možný vývoj služby Google+? Spoločnosť sa z nej pravdepodobne bude snažiť urobiť niečo viac než len konkurenta Facebooku. Odlíšiť by sa mohla napríklad väčšou integráciou s ďalšími službami Googlu, ako sú Google Apps a Gmail. Tým by sa Google+ stal atraktívnejším pre firemných zákazníkov, ktorým, naopak, nemá Facebook veľmi čo ponúknuť.

Zdroj: ComputerWorldMohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá