Image
24.6.2014 0 Comments

Google+ má 3 roky. Čo ďalej? Bude z neho Facebook pre firmy?

ITN_Google plus.jpg Sociálna sieť od Googlu funguje už tri roky. Na konferencii I/O, ktorá sa uskutoční tento týždeň, však tejto službe nie je vyhradená jediná minúta.

Podľa dát z októbra minulého roka mal Google+ asi 300 miliónov aktívnych používateľov. Na prvý pohľad impozantné číslo, ale pri porovnaní s miliardovou používateľskou základňou Facebooku už zase tak dobre nevyzerá.

Nič navyše nenaznačuje to, že by sa v blízkej budúcnosti mohlo niečo zmeniť. Tento rok v apríli z vedenia Googlu odišiel Vic Gundotra, ktorý bol zodpovedný práve za Google+. Jeho odchod vyvolal otázky ohľadne budúcnosti celej služby.

Podľa oficiálneho plánu konferencie I/O sa má hovoriť len o Androide, Chrome, cloude alebo Google Play. Google+, ktorý bol spustený 28. júna 2011, na zozname tém nenájdete.
Hovorca Googlu Liz Markmanová odmietla prezradiť, či na Google+ príde reč aspoň počas úvodnej prednášky.

To, že o tejto sieti nie je zmienka v oficiálnom harmonograme konferencie, však podľa nej neznamená, že by Google chcel nejako meniť svoju podporu tomuto projektu. Tohtoročná konferencia sa vraj bude odohrávať vo voľnejšom duchu - tak, aby sami vývojári mohli prichádzať s vlastnými témami, ktoré ich zaujímajú. Reč na Google+ teda nakoniec možno príde.

Čo však bude so službou ďalej? Podľa známeho analytika Ezru Gottheila by mal Google úplne zmeniť svoj spôsob myslenia. „Google+ by potenciálne mohol byť skvelým nástrojom na skupinovú spoluprácu, nie klasickou sociálnou sieťou," myslí si Gottheil, podľa ktorého by sa spoločnosť nemala snažiť konkurovať Facebooku, ale vrhnúť svoje úsilie iným smerom.

Analytik IDC Scott Strawn zastáva názor, že záujem Googlu o sieť postupne skôr klesá. „Vic Gundotra je preč a firma dala jasne najavo, že so službou má iné plány," povedal Strawn. Podľa Patricka Moorheada z Moor Insights & Strategy je zase možné, že Google proste len pripravuje pre Google+ novú stratégiu a logicky tak väčšiu publicitu zatiaľ odsúva.

Ďalší oslovení komentátori očakávajú, že zásadná zmena príde s príchodom nového šéfa. Aký je teda ďalší možný vývoj služby Google+? Spoločnosť sa z nej pravdepodobne bude snažiť urobiť niečo viac než len konkurenta Facebooku. Odlíšiť by sa mohla napríklad väčšou integráciou s ďalšími službami Googlu, ako sú Google Apps a Gmail. Tým by sa Google+ stal atraktívnejším pre firemných zákazníkov, ktorým, naopak, nemá Facebook veľmi čo ponúknuť.

Zdroj: ComputerWorldNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá