Image
6.10.2016 0 Comments

Goodman a Amazon prehlbujú svoje dlhoročné partnerstvo v Európe

Skupina Goodman, svetový líder v oblasti vlastníctva, rozvoja a správy nehnuteľností na logistické účely, i naďalej prehlbuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Amazon, ktorej vo francúzskom regióne Hauts-de-France poskytne priestory s rozlohou 137 000 m2. V meste Amiens Goodman vybuduje nové logistické centrum s rozlohou 107 000 m2. Americkému gigantovi zároveň prenajme už existujúce priestory v obci Lauwin-Planque, ktorých rozloha je 30 000 m2. Od roku 2006 poskytla skupina Goodman spoločnosti Amazon v Európe priestory na logistické účely s rozlohou presahujúcou jeden milión m2.

V novom logistickom centre v meste Amiens, ktoré sa nachádza medzi Parížom a Lille, bude mať spoločnosť Amazon k dispozícii 107 000 m2 skladovacích a kancelárskych priestorov s LED osvetlením. Stavebné práce budú zahájené začiatkom októbra a skupina Goodman sa pokúsi získať certifikát BREEAM s hodnotením „veľmi dobrý“. Dokončenie logistického centra je naplánované na september 2017.

„Skupina Goodman sa osvedčila ako silný a spoľahlivý partner na poli nehnuteľností. Pri plnení našich požiadaviek už nejedenkrát demonštrovala svoj kreatívny a proaktívny prístup. Práve vďaka nemu sme schopní posilniť našu logistickú sieť vo Francúzsku a zároveň rozšíriť ponuku služieb pre našich zákazníkov,“ uviedol Nicholas Deeks, Amazon EU Real Estate Director.

„Amazon je v celosvetovom meradle jedným z našich najväčších zákazníkov. Sme hrdí na to, že môžeme i naďalej spolupracovať s klientom, s ktorým sú naše cesty spojené už viac ako desať rokov,“ uviedol Philippe Arfi, Goodman Country Director pre Francúzsko. „Spoločne sme dosiahli ďalší dôležitý míľnik, ktorý opätovne potvrdzuje našu pozíciu lídra v poskytovaní nehnuteľností na logistické účely pre spoločnosti pohybujúce sa v oblasti eCommerce,“ dodal.

Amazon predlžuje prenájmy v dvoch lokalitách
Spoločnosť Amazon tento rok obnovila dvojici nájomných zmlúv, ktoré sa týkajú logistických centier v Saran a Montélimar vo Francúzsku. Dohromady ide o priestory s rozlohou 106 000 m2. Obidve nehnuteľnosti vlastní Goodman European Partnership (GEP), hlavná európska investičná zložka skupiny Goodman, ktorá ich zároveň spravuje.

„Predĺženie týchto zmlúv o prenájme potvrdzuje to, že našim zákazníkom poskytujeme služby a riešenia, ktoré sú postavené na kvalite, flexibilite a možnosti dlhodobého využívania, a to dokonca i v takej rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, akou je eCommerce,“ dodal Philippe Arfi.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá