Image
6.10.2016 0 Comments

Goodman a Amazon prehlbujú svoje dlhoročné partnerstvo v Európe

Skupina Goodman, svetový líder v oblasti vlastníctva, rozvoja a správy nehnuteľností na logistické účely, i naďalej prehlbuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Amazon, ktorej vo francúzskom regióne Hauts-de-France poskytne priestory s rozlohou 137 000 m2. V meste Amiens Goodman vybuduje nové logistické centrum s rozlohou 107 000 m2. Americkému gigantovi zároveň prenajme už existujúce priestory v obci Lauwin-Planque, ktorých rozloha je 30 000 m2. Od roku 2006 poskytla skupina Goodman spoločnosti Amazon v Európe priestory na logistické účely s rozlohou presahujúcou jeden milión m2.

V novom logistickom centre v meste Amiens, ktoré sa nachádza medzi Parížom a Lille, bude mať spoločnosť Amazon k dispozícii 107 000 m2 skladovacích a kancelárskych priestorov s LED osvetlením. Stavebné práce budú zahájené začiatkom októbra a skupina Goodman sa pokúsi získať certifikát BREEAM s hodnotením „veľmi dobrý“. Dokončenie logistického centra je naplánované na september 2017.

„Skupina Goodman sa osvedčila ako silný a spoľahlivý partner na poli nehnuteľností. Pri plnení našich požiadaviek už nejedenkrát demonštrovala svoj kreatívny a proaktívny prístup. Práve vďaka nemu sme schopní posilniť našu logistickú sieť vo Francúzsku a zároveň rozšíriť ponuku služieb pre našich zákazníkov,“ uviedol Nicholas Deeks, Amazon EU Real Estate Director.

„Amazon je v celosvetovom meradle jedným z našich najväčších zákazníkov. Sme hrdí na to, že môžeme i naďalej spolupracovať s klientom, s ktorým sú naše cesty spojené už viac ako desať rokov,“ uviedol Philippe Arfi, Goodman Country Director pre Francúzsko. „Spoločne sme dosiahli ďalší dôležitý míľnik, ktorý opätovne potvrdzuje našu pozíciu lídra v poskytovaní nehnuteľností na logistické účely pre spoločnosti pohybujúce sa v oblasti eCommerce,“ dodal.

Amazon predlžuje prenájmy v dvoch lokalitách
Spoločnosť Amazon tento rok obnovila dvojici nájomných zmlúv, ktoré sa týkajú logistických centier v Saran a Montélimar vo Francúzsku. Dohromady ide o priestory s rozlohou 106 000 m2. Obidve nehnuteľnosti vlastní Goodman European Partnership (GEP), hlavná európska investičná zložka skupiny Goodman, ktorá ich zároveň spravuje.

„Predĺženie týchto zmlúv o prenájme potvrdzuje to, že našim zákazníkom poskytujeme služby a riešenia, ktoré sú postavené na kvalite, flexibilite a možnosti dlhodobého využívania, a to dokonca i v takej rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, akou je eCommerce,“ dodal Philippe Arfi.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá