Image
23.9.2016 0 Comments

Novinky od GoPro: Šikovný skladací dron Karma a vodotesná 4K kamera Hero5 s dotykovým displejom

Spoločnosť GoPro predstavila nedávno svoje čerstvé novinky – dve kamery a svoj prvý dron.

Nový dron GoPro Karma má originálny a používateľsky príjemný dizajn, čo mu dáva slušnú šancu presadiť sa na preplnenom trhu. Je malý a skladací, netreba ho zakaždým rozoberať, štyri ramená sa dajú sklopiť tak, že budú priliehať k telu. Po rozložení zasa v priebehu niekoľkých sekúnd zapadnú do správnej polohy. Dron teda možno bez problémov prenášať. Má trojosový gimbal na stabilizáciu videa. Vďaka svojej polohe kamera udržiava vrtule dronu mimo záberu. Zaujímavé je, že stabilizátor sa dá sňať z kvadrokoptéry, pripojiť na priložený grip a používať na zemi na bežné natáčanie videa.

Ovládač je veľmi jednoduchý, pripomína herné ovládače. Má dva joysticky, tlačidlo na vzlet/pristátie a vstavaný dotykový displej, takže nemusíte používať telefón či tablet, ak chcete vidieť, kadiaľ dron letí, prípadne upraviť jeho nastavenia.

Na rozdiel od väčšiny iných dronov Karma nemá integrovanú kameru, môžete s ňou použiť ľubovoľnú kameru GoPro Hero4 alebo Hero5. To sa odrazí aj na cene – samotný dron sa bude predávať za 799 dolárov, no môžete ho kúpiť spolu s niektorou novou kamerou – s modelom Session stojí 329,99 eur a s Hero5 Black 429,99 eur. Kameru potom možno použiť aj samostatne a súčasťou dodávky je aj stabilizátor a batoh. Dron sa dostane na trh 23. októbra.

Nová kamera Hero5 Black prináša dôležitý upgrade – je vybavená dvojpalcovým dotykovým displejom, ktorý predchádzajúcemu vlajkovému modelu Hero4 Black chýbal, hoci kamera strednej triedy Hero4 Silver ním disponovala. Kamera má čip s rozlíšením 12 Mpx a dokáže zhotoviť záznam v rozlíšení 4K so snímkovou frekvenciou 30 FPS.

Hero5 Black je vodotesný do hĺbky 10 metrov bez použitia puzdra, teoreticky by teda mal bezpečne prežiť šnorchlovanie a surfovanie aj v najväčších vlnách. Kamera je kompatibilná so všetkými existujúcimi držiakmi GoPro vrátane toho na drone Karma. Konštrukcia je pogumovaná, mala by teda zniesť aj náraz. Novinka ako prvá kamera GoPro ponúka elektronickú stabilizáciu obrazu, hoci konkurenti majú túto funkciu už celé roky. Výrobca do nej po prvýkrát zabudoval GPS, takže záznamy budú obsahovať polohu, rýchlosť či nadmorskú výšku. Kamera je schopná zhotovovať snímky RAW a WDR (wide dynamic range), zaznamenávať stereofónny zvuk „s pokročilou redukciou šumu vetra“, automaticky odosielať fotografie a videá do cloudu (vyžaduje sa predplatenie novej služby GoPro Plus).

Druhá nová kamera Hero5 Session je menšia a lacnejšia a oproti predchodcovi Hero4 Session prináša výrazné zlepšenia. Má upgradovaný procesor a takisto ako vyšší model dokáže zhotovovať 4K videá pri 30 FPS. Rovnako dostala elektronickú stabilizáciu obrazu, je takisto vodotesná do hĺbky 10 metrov a kompatibilná so všetkými držiakmi GoPro, ale namiesto 12 Mpx má snímač rozlíšenie iba 10 Mpx. Ovládať ju možno aj hlasovo.

Kamera Hero5 Black bude stáť 429,99 eur a Hero5 Session 329,99 eur. Na trhu by sa mali objaviť 2. októbra.

Zdroj: wired.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá