Image
9.6.2014 0 Comments

Glance: Urobte si z bežných hodiniek inteligentné

glance2.png Zdajú sa vám inteligentné hodinky pridrahé? A čo keby ste si urobili smartwatch zo svojich súčasných „neinteligentných" hodiniek? S touto myšlienkou prišla kanadská spoločnosť Kiwi Wearables, ktorá na Kickstarteri nedávno odštartovala svoj projekt Glance.

glance.png

Ide o malý hliníkový doplnok, ktorý si zasuniete pod svoje bežné hodinky a hneď máte k dispozícii potrebné informácie. OLED displej je vybavený technológiou Spritz, ktorá uľahčí čítanie informácií na malom displeji tým, že zobrazuje slová po jednom v rýchlom slede za sebou (450 slov za minútu).

A čo všetko Glance zvládne? Sprostredkuje vám notifikácie z vášho telefónu. Umožní vám rýchlo prečítať prichádzajúce správy, a ak napríklad práve šoférujete, môžete odosielateľovi stlačením jedného tlačidla oznámiť, že mu odpoviete hneď, ako to bude možné. Môžete blokovať nežiaduce hovory a pridať ich do spamového zoznamu. Môžete ním ovládať smart televízor či počítač, napr. spustiť či zastaviť prehrávanie videa, prejsť v prezentácii na ďalší obrázok a pod. Samozrejme, nechýbajú ani funkcie fitnes na podporu zdravého životného štýlu.


Cieľom projektu je vyzbierať 150 000 kanadských dolárov (zhruba 100 700 eur), v súčasnosti je na konte necelých 30 000 CAD, no kampaň potrvá až do 3. júla. Prispievatelia, ktorí venujú aspoň 70 dolárov, by mali Glance dostať už v októbri.

glance3.png

Glance je zatiaľ v štádiu prototypu a je dostupný pre Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a novší, ale ak sa podarí vyzbierať dostatok financií, autori sľubujú aj verzie pre Windows a BlackBerry.

Zdroj: talkandroid.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá