Image
9.6.2014 0 Comments

Glance: Urobte si z bežných hodiniek inteligentné

glance2.png Zdajú sa vám inteligentné hodinky pridrahé? A čo keby ste si urobili smartwatch zo svojich súčasných „neinteligentných" hodiniek? S touto myšlienkou prišla kanadská spoločnosť Kiwi Wearables, ktorá na Kickstarteri nedávno odštartovala svoj projekt Glance.

glance.png

Ide o malý hliníkový doplnok, ktorý si zasuniete pod svoje bežné hodinky a hneď máte k dispozícii potrebné informácie. OLED displej je vybavený technológiou Spritz, ktorá uľahčí čítanie informácií na malom displeji tým, že zobrazuje slová po jednom v rýchlom slede za sebou (450 slov za minútu).

A čo všetko Glance zvládne? Sprostredkuje vám notifikácie z vášho telefónu. Umožní vám rýchlo prečítať prichádzajúce správy, a ak napríklad práve šoférujete, môžete odosielateľovi stlačením jedného tlačidla oznámiť, že mu odpoviete hneď, ako to bude možné. Môžete blokovať nežiaduce hovory a pridať ich do spamového zoznamu. Môžete ním ovládať smart televízor či počítač, napr. spustiť či zastaviť prehrávanie videa, prejsť v prezentácii na ďalší obrázok a pod. Samozrejme, nechýbajú ani funkcie fitnes na podporu zdravého životného štýlu.


Cieľom projektu je vyzbierať 150 000 kanadských dolárov (zhruba 100 700 eur), v súčasnosti je na konte necelých 30 000 CAD, no kampaň potrvá až do 3. júla. Prispievatelia, ktorí venujú aspoň 70 dolárov, by mali Glance dostať už v októbri.

glance3.png

Glance je zatiaľ v štádiu prototypu a je dostupný pre Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a novší, ale ak sa podarí vyzbierať dostatok financií, autori sľubujú aj verzie pre Windows a BlackBerry.

Zdroj: talkandroid.com
kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá