Image
9.6.2014 0 Comments

Glance: Urobte si z bežných hodiniek inteligentné

glance2.png Zdajú sa vám inteligentné hodinky pridrahé? A čo keby ste si urobili smartwatch zo svojich súčasných „neinteligentných" hodiniek? S touto myšlienkou prišla kanadská spoločnosť Kiwi Wearables, ktorá na Kickstarteri nedávno odštartovala svoj projekt Glance.

glance.png

Ide o malý hliníkový doplnok, ktorý si zasuniete pod svoje bežné hodinky a hneď máte k dispozícii potrebné informácie. OLED displej je vybavený technológiou Spritz, ktorá uľahčí čítanie informácií na malom displeji tým, že zobrazuje slová po jednom v rýchlom slede za sebou (450 slov za minútu).

A čo všetko Glance zvládne? Sprostredkuje vám notifikácie z vášho telefónu. Umožní vám rýchlo prečítať prichádzajúce správy, a ak napríklad práve šoférujete, môžete odosielateľovi stlačením jedného tlačidla oznámiť, že mu odpoviete hneď, ako to bude možné. Môžete blokovať nežiaduce hovory a pridať ich do spamového zoznamu. Môžete ním ovládať smart televízor či počítač, napr. spustiť či zastaviť prehrávanie videa, prejsť v prezentácii na ďalší obrázok a pod. Samozrejme, nechýbajú ani funkcie fitnes na podporu zdravého životného štýlu.


Cieľom projektu je vyzbierať 150 000 kanadských dolárov (zhruba 100 700 eur), v súčasnosti je na konte necelých 30 000 CAD, no kampaň potrvá až do 3. júla. Prispievatelia, ktorí venujú aspoň 70 dolárov, by mali Glance dostať už v októbri.

glance3.png

Glance je zatiaľ v štádiu prototypu a je dostupný pre Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a novší, ale ak sa podarí vyzbierať dostatok financií, autori sľubujú aj verzie pre Windows a BlackBerry.

Zdroj: talkandroid.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá