14.6.2016 0 Comments

Generálnym riaditeľom spoločnosti ARBES Technologies sa stal Michal Houštecký

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti ARBES Technologies, popredného českého tvorcu a dodávateľa informačných systémov pre bankovníctvo a finančníctvo, sa od júna stal Michal Houštecký (37), ktorý doteraz riadil divíziu podnikových informačných systémov a divíziu bankových informačných systémov, ktorých produkty sa radia k vlajkovým produktom spoločnosti. Na poste generálneho riaditeľa tak nahradil Jána Denemarka, ktorý firmu úspešne viedol uplynulé 3 roky.

Medzi hlavné priority Michala Houšteckého v pozícii generálneho riaditeľa patrí predovšetkým rozvoj a podpora existujúcich produktov, ale aj vývoj nových produktov a služieb s cieľom vytvorenia ucelenej ponuky pre tuzemský aj zahraničný trh.

"Softvérové ​​riešenia ARBESu už 25 rokov využívajú popredné bankové a finančné inštitúcie nielen v Českej republike. Chceme si nielen udržať existujúcu veľmi dobrú pozíciu, ale priniesť našim klientom nové moderné, ucelené a komplexné riešenia, profesionálne služby a poradenstvo založené na dlhodobých skúsenostiach našich IT špecialistov. Ideme cestou podpory moderných technológii a rozširovaní know-how do nových smerov. Sme si vedomí faktu, že pôsobíme na trhu, ktorý doslova beží vpred, vývoj je rýchly a mnohokrát ťažko predvídateľný a mojím želaním je, aby spoločnosť ARBES Technologies aj v takto dynamickom odvetví obstála", uviedol Michal Houštecký. 

Michal Houštecký vyštudoval Vysokú školu manažérskej informatiky a ekonomiky v Prahe a odbor Informačné technológie a manažment v Bankovom inštitúte. Svoje prvé profesné skúsenosti zbieral ako SAP R/3 konzultant v spoločnostiach Slovakodata, Varias či T-Mobile. V T-Mobile neskôr pôsobil ako senior špecialista controllingových a manažérskych systémov. Roku 2011 nastúpil do spoločnosti ARBES Technologies na pozíciu manažéra oddelenia Business Intelligence, kde bol zodpovedný za produktovú stratégiu BI, pre-sales aktivity, marketing, projektové riadenie a organizačné riadenie oddelenia. Po dvoch rokoch strávených v tejto úlohe prevzal v roku 2013 vedenie celej divízie podnikových informačných systémov, ktorá okrem BI riešení ponúka zákazníkom z oblasti finančníctva, zdravotníctva a obchodu aj osvedčené podnikové informačné systémy a špecializované systémy pre leasingové a faktoringové spoločnosti. Za jeho pôsobenia sa začalo divízií natoľko dariť, že v roku 2015 prevzal riadenie najväčšej a najnáročnejšie divízie bankových informačných systémov. Tejto úlohy sa zhostil natoľko dobre, že bol menovaný do úlohy generálneho riaditeľa celej spoločnosti.

Michal Houštecký je ženatý, voľný čas najradšej trávi s rodinou pri cestovaní, športe a degustácií dobrých vín. Zaujíma sa o nové trendy v informačných technológiách.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá