14.6.2016 0 Comments

Generálnym riaditeľom spoločnosti ARBES Technologies sa stal Michal Houštecký

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti ARBES Technologies, popredného českého tvorcu a dodávateľa informačných systémov pre bankovníctvo a finančníctvo, sa od júna stal Michal Houštecký (37), ktorý doteraz riadil divíziu podnikových informačných systémov a divíziu bankových informačných systémov, ktorých produkty sa radia k vlajkovým produktom spoločnosti. Na poste generálneho riaditeľa tak nahradil Jána Denemarka, ktorý firmu úspešne viedol uplynulé 3 roky.

Medzi hlavné priority Michala Houšteckého v pozícii generálneho riaditeľa patrí predovšetkým rozvoj a podpora existujúcich produktov, ale aj vývoj nových produktov a služieb s cieľom vytvorenia ucelenej ponuky pre tuzemský aj zahraničný trh.

"Softvérové ​​riešenia ARBESu už 25 rokov využívajú popredné bankové a finančné inštitúcie nielen v Českej republike. Chceme si nielen udržať existujúcu veľmi dobrú pozíciu, ale priniesť našim klientom nové moderné, ucelené a komplexné riešenia, profesionálne služby a poradenstvo založené na dlhodobých skúsenostiach našich IT špecialistov. Ideme cestou podpory moderných technológii a rozširovaní know-how do nových smerov. Sme si vedomí faktu, že pôsobíme na trhu, ktorý doslova beží vpred, vývoj je rýchly a mnohokrát ťažko predvídateľný a mojím želaním je, aby spoločnosť ARBES Technologies aj v takto dynamickom odvetví obstála", uviedol Michal Houštecký. 

Michal Houštecký vyštudoval Vysokú školu manažérskej informatiky a ekonomiky v Prahe a odbor Informačné technológie a manažment v Bankovom inštitúte. Svoje prvé profesné skúsenosti zbieral ako SAP R/3 konzultant v spoločnostiach Slovakodata, Varias či T-Mobile. V T-Mobile neskôr pôsobil ako senior špecialista controllingových a manažérskych systémov. Roku 2011 nastúpil do spoločnosti ARBES Technologies na pozíciu manažéra oddelenia Business Intelligence, kde bol zodpovedný za produktovú stratégiu BI, pre-sales aktivity, marketing, projektové riadenie a organizačné riadenie oddelenia. Po dvoch rokoch strávených v tejto úlohe prevzal v roku 2013 vedenie celej divízie podnikových informačných systémov, ktorá okrem BI riešení ponúka zákazníkom z oblasti finančníctva, zdravotníctva a obchodu aj osvedčené podnikové informačné systémy a špecializované systémy pre leasingové a faktoringové spoločnosti. Za jeho pôsobenia sa začalo divízií natoľko dariť, že v roku 2015 prevzal riadenie najväčšej a najnáročnejšie divízie bankových informačných systémov. Tejto úlohy sa zhostil natoľko dobre, že bol menovaný do úlohy generálneho riaditeľa celej spoločnosti.

Michal Houštecký je ženatý, voľný čas najradšej trávi s rodinou pri cestovaní, športe a degustácií dobrých vín. Zaujíma sa o nové trendy v informačných technológiách.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá