15.3.2013 0 Comments

GTS Slovakia so ziskom EBITDA 15,9 mil. EUR za rok 2012

Spoločnosť GTS Slovakia, popredný telekomunikačný poskytovateľ integrovaných komunikačných riešení a služieb dátových centier, zverejnila auditované hospodárske výsledky za rok 2012. GTS Slovakia dosiahla v minulom roku celkové výnosy vo výške 47 mil. EUR, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1,1 %. Zisk pred započítaním daní, úrokov, odpisov a amortizácie (EBITDA) vzrástol o 9 % na 15,9 mil. EUR, čo predstavuje 34 % z celkových výnosov. Investičné náklady dosiahli hodnotu 7,3 mil. EUR.

„Sme veľmi radi, že aj napriek celkovému nepriaznivému vývoju v telekomunikačnom sektore sme úspešní v získavaní nových zákazníkov, čím celkovo zvyšujeme ich počet. Napriek súčasnej veľkej cenovej erózii sa nám vďaka neustálemu zavádzaniu nových produktov a zákazníckych riešení darí udržiavať si výnosy, dokonca ich mierne zvyšovať. Zásluhou optimalizácií a investícií do nových technológií sa nám aj minulý rok podarilo zvýšiť efektivitu, čoho dôkazom je 9 % rast zisku EBITDA," uviedol Stanislav Molčan, Country manager GTS Slovakia.

Rok 2012 sa niesol v znamení nových služieb a inovácií v technológiách. Novinkou minulého roka bolo spustenie novej videokonferenčnej služby v HD kvalite, GTS Videoconference. Prostredníctvom tejto služby GTS Slovakia zabezpečovala, napríklad, videomost z Vatikánu do Bratislavy počas 11. ročníka medzinárodnej konferencie ITAPA.

GTS prinieslo na trh i služby Data Storage a Backup založené na technológii Cloud - dve nové manažovateľné riešenia úložísk pre vysoko zabezpečenú a spoľahlivú správu dát a ich replikáciu.

Vedúce postavenie GTS v oblasti telekomunikačných riešení potvrdili i prestížne ceny - ocenenie za najlepšieho poskytovateľa veľkoobchodných telekomunikačných služieb v strednej a východnej Európe udelené časopisom Capacity magazine, ktoré získala GTS už po piaty krát a ocenenie MEF (Metro Ethernet Forum) za svoje ethernetové služby získala už druhý rok po sebe.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá