15.3.2013 0 Comments

GTS Slovakia so ziskom EBITDA 15,9 mil. EUR za rok 2012

Spoločnosť GTS Slovakia, popredný telekomunikačný poskytovateľ integrovaných komunikačných riešení a služieb dátových centier, zverejnila auditované hospodárske výsledky za rok 2012. GTS Slovakia dosiahla v minulom roku celkové výnosy vo výške 47 mil. EUR, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1,1 %. Zisk pred započítaním daní, úrokov, odpisov a amortizácie (EBITDA) vzrástol o 9 % na 15,9 mil. EUR, čo predstavuje 34 % z celkových výnosov. Investičné náklady dosiahli hodnotu 7,3 mil. EUR.

„Sme veľmi radi, že aj napriek celkovému nepriaznivému vývoju v telekomunikačnom sektore sme úspešní v získavaní nových zákazníkov, čím celkovo zvyšujeme ich počet. Napriek súčasnej veľkej cenovej erózii sa nám vďaka neustálemu zavádzaniu nových produktov a zákazníckych riešení darí udržiavať si výnosy, dokonca ich mierne zvyšovať. Zásluhou optimalizácií a investícií do nových technológií sa nám aj minulý rok podarilo zvýšiť efektivitu, čoho dôkazom je 9 % rast zisku EBITDA," uviedol Stanislav Molčan, Country manager GTS Slovakia.

Rok 2012 sa niesol v znamení nových služieb a inovácií v technológiách. Novinkou minulého roka bolo spustenie novej videokonferenčnej služby v HD kvalite, GTS Videoconference. Prostredníctvom tejto služby GTS Slovakia zabezpečovala, napríklad, videomost z Vatikánu do Bratislavy počas 11. ročníka medzinárodnej konferencie ITAPA.

GTS prinieslo na trh i služby Data Storage a Backup založené na technológii Cloud - dve nové manažovateľné riešenia úložísk pre vysoko zabezpečenú a spoľahlivú správu dát a ich replikáciu.

Vedúce postavenie GTS v oblasti telekomunikačných riešení potvrdili i prestížne ceny - ocenenie za najlepšieho poskytovateľa veľkoobchodných telekomunikačných služieb v strednej a východnej Európe udelené časopisom Capacity magazine, ktoré získala GTS už po piaty krát a ocenenie MEF (Metro Ethernet Forum) za svoje ethernetové služby získala už druhý rok po sebe.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá