3.8.2012 0 Comments

GT Academy už aj na Slovensku

Program spoločností Nissan a Sony na hľadanie talentov, GT Academy, už dorazil aj na Slovensko. Cieľom tejto súťaže je ponúknuť hráčom konzoly PlayStation príležitosť posadiť sa za volant skutočného športového auta na skutočnej pretekárskej dráhe.

Od spustenia súťaže GT Academy v roku 2008 si zmeralo svoje sily viac než 1,5 miliónov hráčov. Pri súťaži sa využíva hra pre konzolu PlayStation, Gran Turismo, ktorej sa po celom svete predalo viac ako 60 miliónov kusov. Projekt GT Academy bol zatiaľ dostupný len v USA a krajinách západnej Európy. Teraz ale začalo vlastnú verziu v európskom regióne organizovať aj Slovensko, Maďarsko a Česká republika.

Kvalifikačná časť prebehne v období od 1. augusta do 8. septembra. V tejto fáze musí hráči dokončiť merané kolá na populárnej dráhe Deep Forest Raceway za volantom virtuálneho športového automobilu Amuse NISMO 380RS Super Leggera. Svoj najlepší čas na okruhu musí e-mailom zaslať organizátorom, ktorí potom zostavia skupinu 30 najlepších jazdcov pre národné finále súťaže.

30 účastníkov finálového kola sa stretne 29. septembra v Bratislave. Súťažiaci zabojujú o prvú cenu v podobe unikátnej príležitosti sadnúť za volant športového auta 370Z na pretekárskom okruhu Hungaroring.

Účastníci musia mať minimálne 18 rokov, mať platný vodičský preukaz kategórie B a účet v sieti PlayStation@Network registrovaný na Slovensku. Všetci hráči taktiež musia vlastniť konzolu PlayStation 3 a hru Gran Turismo 5.

Podmienky súťaže sú k dispozícii aj na lokálnom webe GT Academy: www.gtacademysk.com.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá