3.8.2012 0 Comments

GT Academy už aj na Slovensku

Program spoločností Nissan a Sony na hľadanie talentov, GT Academy, už dorazil aj na Slovensko. Cieľom tejto súťaže je ponúknuť hráčom konzoly PlayStation príležitosť posadiť sa za volant skutočného športového auta na skutočnej pretekárskej dráhe.

Od spustenia súťaže GT Academy v roku 2008 si zmeralo svoje sily viac než 1,5 miliónov hráčov. Pri súťaži sa využíva hra pre konzolu PlayStation, Gran Turismo, ktorej sa po celom svete predalo viac ako 60 miliónov kusov. Projekt GT Academy bol zatiaľ dostupný len v USA a krajinách západnej Európy. Teraz ale začalo vlastnú verziu v európskom regióne organizovať aj Slovensko, Maďarsko a Česká republika.

Kvalifikačná časť prebehne v období od 1. augusta do 8. septembra. V tejto fáze musí hráči dokončiť merané kolá na populárnej dráhe Deep Forest Raceway za volantom virtuálneho športového automobilu Amuse NISMO 380RS Super Leggera. Svoj najlepší čas na okruhu musí e-mailom zaslať organizátorom, ktorí potom zostavia skupinu 30 najlepších jazdcov pre národné finále súťaže.

30 účastníkov finálového kola sa stretne 29. septembra v Bratislave. Súťažiaci zabojujú o prvú cenu v podobe unikátnej príležitosti sadnúť za volant športového auta 370Z na pretekárskom okruhu Hungaroring.

Účastníci musia mať minimálne 18 rokov, mať platný vodičský preukaz kategórie B a účet v sieti PlayStation@Network registrovaný na Slovensku. Všetci hráči taktiež musia vlastniť konzolu PlayStation 3 a hru Gran Turismo 5.

Podmienky súťaže sú k dispozícii aj na lokálnom webe GT Academy: www.gtacademysk.com.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá