3.8.2012 0 Comments

GT Academy už aj na Slovensku

Program spoločností Nissan a Sony na hľadanie talentov, GT Academy, už dorazil aj na Slovensko. Cieľom tejto súťaže je ponúknuť hráčom konzoly PlayStation príležitosť posadiť sa za volant skutočného športového auta na skutočnej pretekárskej dráhe.

Od spustenia súťaže GT Academy v roku 2008 si zmeralo svoje sily viac než 1,5 miliónov hráčov. Pri súťaži sa využíva hra pre konzolu PlayStation, Gran Turismo, ktorej sa po celom svete predalo viac ako 60 miliónov kusov. Projekt GT Academy bol zatiaľ dostupný len v USA a krajinách západnej Európy. Teraz ale začalo vlastnú verziu v európskom regióne organizovať aj Slovensko, Maďarsko a Česká republika.

Kvalifikačná časť prebehne v období od 1. augusta do 8. septembra. V tejto fáze musí hráči dokončiť merané kolá na populárnej dráhe Deep Forest Raceway za volantom virtuálneho športového automobilu Amuse NISMO 380RS Super Leggera. Svoj najlepší čas na okruhu musí e-mailom zaslať organizátorom, ktorí potom zostavia skupinu 30 najlepších jazdcov pre národné finále súťaže.

30 účastníkov finálového kola sa stretne 29. septembra v Bratislave. Súťažiaci zabojujú o prvú cenu v podobe unikátnej príležitosti sadnúť za volant športového auta 370Z na pretekárskom okruhu Hungaroring.

Účastníci musia mať minimálne 18 rokov, mať platný vodičský preukaz kategórie B a účet v sieti PlayStation@Network registrovaný na Slovensku. Všetci hráči taktiež musia vlastniť konzolu PlayStation 3 a hru Gran Turismo 5.

Podmienky súťaže sú k dispozícii aj na lokálnom webe GT Academy: www.gtacademysk.com.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá