25.3.2014 0 Comments

GFI Software uvádza nový produkt GFI WirelessSentry na správu podnikových WiFi sietí

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), uviedla GFI WirelessSentry (GFI WiSe), cloudové riešenie umožňujúce IT administrátorom jednoducho monitorovať, spravovať a zabezpečovať podnikové bezdrôtové siete, optimalizovať ich výkonnosť a chrániť užívateľov pred bezpečnostnými hrozbami, bez ohľadu na existujúcu hardvérovú platformu.

GFI WiSe využíva cloudovú riadiacu konzolu a senzor inštalovaný na lokálne zariadenie v blízkosti každého prístupového bodu. Po inštalácii senzora WiSe automaticky identifikuje blízke bezdrôtové siete a prístupové body, ktoré potom môžu byť jednoducho monitorované a spravované s využitím intuitívneho dashboardu prístupného prostredníctvom zariadení vybavených webovým prehliadačom.

GFI WiSe spolupracuje s existujúcimi systémami v spoločnosti bez ohľadu na výrobcu či model, čím eliminuje potrebu veľkých investícií do kompatibilného hardvéru. Filozofia riešenia GFI WiSe založená na nezávislosti od hardvérovej platformy je ideálnou voľbou pre SMB firmy, ktoré potrebujú centrálne spravované riešenia umožňujúce riadiť náklady na WiFi pripojenie a pritom mať istotu, že je sieť zabezpečená a chránená pred narušením prístupových bodov.

Vlastnosti a funkcie GFI WiSe zahŕňajú:

  • Nezávislosť od výrobcu hardvéru a prístupových bodov: Nie je potrebné vymeniť existujúce prístupové body, pretože GFI WiSe spolupracuje s akýmkoľvek hardvérom. Výsledkom tohto prístupu sú nízke náklady, minimum upgradov a nezávislosť od konkrétneho dodávateľa.
  • Vzdialená správa WiFi sietí: Cloudová konzola GFI WiSe umožňuje prístup k sieti prakticky odkiaľkoľvek, prostredníctvom webového rozhrania.
  • Hodnotenie a detekcia zraniteľnosti bezdrôtovej siete: Systém detekcie narušenia bezdrôtovej siete (WIDS) v rámci GFI WiSe zvyšuje bezpečnosť prostredníctvom detekcie hrozieb a zraniteľností, vrátane narušenia prístupových bodov z vnútra i zvonku bezdrôtovej podnikovej siete a upozornení IT personálu na existenciu narušenia.
  • Monitorovanie priepustnosti: Senzory GFI WiSe monitorujú bezdrôtové spojenie a prenos dát na prístupovom bode. Tieto senzory zasielajú prostredníctvom zabezpečeného spojenia a v nastavenom intervale na konzolu informácie o využití bezdrôtového pripojenia.
  • VIP monitoring: GFI WiSe umožňuje označiť vybrané zariadenia ako VIP. Tým sa zaistí okamžité odoslanie upozornenia, hneď ako sa tieto zariadenia pripoja k sieti a informácia o ich polohe. S kompletnou znalosťou SSID, prístupového bodu a využívaného zariadenia nie je problém zaistiť potrebnú obchodnú kontinuitu mobilným pracovníkom.
  • Upozornenia v reálnom čase: GFI WiSe umožňuje IT administrátorom a manažérom bezdrôtových sietí monitorovať svoje siete prostredníctvom dashboardu. Okrem toho môžu pracovníci podpory dostávať upozornenia v reálnom čase o kritických či varovných udalostiach prostredníctvom SMS alebo e-mailov. Grafické reportovacie nástroje dovoľujú užívateľom jednoducho získať detailné informácie o využívaní siete a zdieľať ich so zainteresovanými pracovníkmi.

„GFI WiSe je dôležitý nástroj pre IT administrátorov, ktorí môžu vďaka nemu monitorovať, spravovať a zabezpečovať svoje bezdrôtové siete," povedal Sergio Galindo, riaditeľ divízie Infrastructure Business Unit v spoločnosti GFI Software. „Monitorovacia funkcionalita pomáha eliminovať výpadky siete, nástroje na správu umožňujú užívateľom riadiť siete na viacerých lokalitách súčasne a bezpečnostné funkcie chránia sieť - od identifikácie narušiteľa a detekcie klientských zariadení pripojených k sieti až po zisťovanie hrozieb a zraniteľností v sieťach. Toto riešenie predstavuje pre IT administrátorov veľmi jednoduchý spôsob ako monitorovať a spravovať svoje siete za veľmi rozumné náklady."

Rastúca potreba výkonnej správy a dohľadu WiFi sietí v prostredí SMB spoločností je zjavná z najnovšieho nezávislého prieskumu medzi zhruba tisíckou pracovníkov, ktorý robila spoločnosť Opinion Matters a ktorý uvádza, že svoje súkromné mobilné zariadenia používa dnes na prácu už 97 % respondentov. S trendmi BYOD počet mobilných zariadení pripojených k podnikovým sieťam rýchlo narastá, hoci počet zamestnancov zostáva približne rovnaký.

To vytvára ďalšie tlaky na už aj tak napäté zdroje na IT oddelenia malých a stredne veľkých spoločností spravujúcich a zabezpečujúcich WiFi siete, aby sa prispôsobila invázii mobilných zariadení. V rámci rovnakého prieskumu takmer 40 % užívateľov priznalo, že používaním mobilných zariadení obchádzajú existujúce predpisy o zabezpečení dát na pracovisku. Navyše ďalších 20 % nepoužíva žiadne bezpečnostné opatrenia dostupné na svojich mobilných zariadeniach, ako sú napríklad mobilné antivírusy, PIN kódy, prístupové heslá alebo funkcie vzdialeného vymazania, čo z týchto koncových zariadení robí najslabší článok WiFi sietí.

Tieto zistenia ilustrujú potrebu IT administrátorov mať transparentné WiFi siete a schopnosť ich správy a zabezpečenia v situácii, kedy je potrebné zvládnuť nárast počtu zariadení používajúcich rôzne platformy. GFI WiSe je jednoduché inštalovať, vyžaduje minimálnu údržbu a dá sa spustiť v priebehu niekoľkých minút bez nutnosti výmeny akéhokoľvek existujúceho hardvéru. IT administrátori rýchlo získajú prehľad o zariadeniach pripojených do ich siete, o tom, kde, kedy a ako sa užívatelia pripájajú a o využití šírky pásma. Okrem toho GFI WiSe zvyšuje zabezpečenie bezdrôtových sietí a chráni užívateľov pred hrozbami zo strany prístupových bodov napadnutých zvnútra či zvonku podnikovej WiFi siete.

Viac informácií o GFI WiSe a o registrácii na vyskúšanie 30-dňovej testovacej prevádzky zadarmo nájdete na www.gfi.com/wise.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá