21.3.2014 0 Comments

GFI Software uvádza GFI Cloud s inovovaným monitorovaním výkonnosti

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), oznámila inováciu funkcií na monitorovanie výkonnosti a ďalšie funkcionality v rámci GFI Cloud, IT platformy pre malé a stredne veľké spoločnosti, ktorá umožňuje IT administrátorom jednoducho spravovať a zabezpečovať servery, pracovné stanice, laptopy a mobilné zariadenia z jednotného a intuitívneho, webového užívateľského rozhrania.

Dnes na bedrách IT administrátorov leží celý rad zodpovedností, vrátane podpory podnikových sietí a koncových užívateľov. Asi najdôležitejšou úlohou je udržiavať maximálnu dostupnosť systémov a služieb. Preto teraz GFI Cloud prichádza s detailnejším pohľadom na výkonnosť serverov a pracovných staníc prostredníctvom monitorovania využitia CPU, pamäte a diskového výkonu. To im umožňuje identifikovať a riešiť výkonnosť podnikovej siete ešte predtým, než začne ovplyvňovať celkovú produktivitu.

Ďalšími novými funkciami sú výkonnejšie reportovacie nástroje, ktoré organizáciám poskytujú prehľad o všetkých softvérových riešeniach v rámci siete a monitorujú efektivitu podnikovej politiky využívania webového prístupu. Administrátori budú mať teraz prístup k reportom obsahujúcim upozornenia v prípade, že dôjde k porušovaniu pravidiel využívania webu zo strany koncových užívateľov.

Okrem toho teraz GFI Cloud obsahuje, s podporou oceňovaného riešenia GFI LanGuard 2014, možnosť automatizovaného patch managementu, ktorý dokáže aktualizovať softvér od viac ako 20 výrobcov tretích strán vrátane Adobe. Popri všetkých aktualizáciách Microsoftu a viac ako 50 aplikáciách tretích strán podporuje GFI Cloud aktualizácie 12 najzraniteľnejších aplikácií za rok 2013, čo z neho robí základný nástroj pre administrátorov, ktorí chcú udržať svoje siete zabezpečené a aktualizované.

Služby GFI Cloud dnes poskytujú SMB podnikom pokročilú antivírusovú a antimalvérovú ochranu, patch management, zabezpečenie webového prístupu, monitoring siete, zaistenie kontinuity služieb a správu IT infraštruktúry. Všetky tieto služby dávajú administrátorom možnosť monitorovať stabilitu svojich podnikových sietí a optimalizovať konfigurácie serverov a pracovných staníc s cieľom zlepšiť výkonnosť.

Akákoľvek z týchto služieb môže byť nasadená flexibilne a škálovateľne tak, aby najlepšie vyhovovala obchodným potrebám SMB podniku. GFI Cloud taktiež integruje systém pre vzdialený prístup TeamViewer, ktorý v rámci GFI Cloud automaticky umožňuje prístup k vzdialenému počítaču na jedno kliknutie, čo IT administrátorom dovoľuje vyriešiť problémy včas a rýchlo.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá