11.1.2013 0 Comments

GFI Software posilňuje oblasti hodnotenia zraniteľnosti a softvérových aktualizácií

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), dnes oznámila, že jej produkt GFI LanGuard teraz podporuje funkcionality hodnotenia zraniteľnosti a softvérových aktualizácií pre počítače postavené na platforme Mac OS X*. Najnovšia verzia oceňovaného komplexného softvéru pre patch management, hodnotenie zraniteľnosti a audítovania podnikových sietí pre SMB spoločnosti teraz tiež obsahuje širšie portfólio reportovacích nástrojov pre zhodu s najrôznejšími odvetvovými štandardami. Vďaka tomu môžu IT administrátori generovať efektívne, špecifické reporty pre deväť najdôležitejších predpisov, vrátane PCI-DSS (bezpečnostný štandard pre platobné karty), SOX (Sarbanes-Oxley), HIPAA (zdravotné poistenie) či FISMA (správa zabezpečenia informácií).

Trendy ako BYOD (Bring Your Own Device) urobili z hodnotenia zraniteľnosti podnikových infraštruktúr kritický komponent na zaistenie bezpečnosti sietí. Administrátori sa snažia regulovať masívny príliv externých hardvérových zariadení na pracovisko, ktoré sú pripájané do podnikových sietí, vrátane mobilných telefónov, tabletov a notebookov fungujúcich na najrôznejších operačných systémoch ako Windows a Mac OS X. Musia si byť istí, že tieto novo pripájané zariadenia nevytvárajú nové zraniteľnosti a neohrozujú tak bezpečnosť sieťovej infraštruktúry v podniku.

V roku 2012 laboratóriá GFI Labs zistili, že útočníci prechádzajú od využívania zraniteľností v operačných systémoch k využívaniu zraniteľností v aplikáciách tretích strán, ako je Java nebo Adobe. Prieskum GFI ukázal, že 75 % útokov sa zameriava na zraniteľnosti v rámci týchto aplikácií, čo kladie mimoriadny dôraz na patch management ako na kritickú súčasť bezpečnostnej politiky.

„Sledujeme stále väčší záujem o naše produkty zo strany užívateľov systémov Mac," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu, GFI Česká republika a Slovensko. „Podnikové siete sú často tvorené mixom najrôznejších zariadení a nový GFI LanGuard je pripravený podporovať tieto súčasné trendy. Kombinácia softvérových aktualizácií pre platformy Mac a PC, audit všetkých zariadení a hodnotenie zraniteľnosti umožňuje IT administrátorom udržať zabezpečenie podnikovej siete na vysokej úrovni."

GFI LanGuard ponúka skenovanie zraniteľnosti, patch management a audítovanie siete a softvéru v rámci jedného riešenia umožňujúceho IT profesionálom skenovať, detegovať, vyhodnocovať a reagovať na potenciálne bezpečnostné riziká na svojich sieťach s minimálnym administrátorským úsilím. GFI LanGuard tiež umožňuje administrátorom riadiť všetky nároky na softwarové aktualizácie na viac ako 2 500 zariadeniach z jedinej konzoly - t. j. mať prehľad o všetkých zariadeniach pripojených na sieť, prijímať upozornenia na zmeny typu notifikácie na novo inštalovanú aplikáciu, mať istotou aktuálnej verzie antivírusového softvéru, a byť v súlade so špecifickými predpismi prostredníctvom automatizovaného patch managementu, ktorý eliminuje potenciálnu zraniteľnosť na sieti. GFI LanGuard vykonáva viac ako 50 000 checkov operačných systémov, aplikácií a zariadení a je možné ho integrovať s viac ako 2 500 bezpečnostnými aplikáciami.

Viac informácií nájdete na http://www.gfi.cz/lannetscan/.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá