9.10.2012 0 Comments

GFI Software kupuje VizualMobile, firmu z oblasti cloudovej správy mobilných zariadení

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), ohlásila strategickú akvizíciu britskej spoločnosti VizualMobile, dodávateľa cloudového, multiplatformového riešenia na správu mobilných zariadení.

Technológia, ktorá v súčasnosti podporuje zariadenia postavené na platforme Android, iOS a Blackberry, sa bude spoločnosťou GFI naďalej rozvíjať a integrovať do jej dvoch hlavných produktových platforiem, GFI MAX RemoteManagement pre poskytovateľov riadených služieb (MSP) a GFI Cloud, webovej platformy pre IT administrátorov zo segmentu malých a stredných firiem (SMB). Očakáva sa, že nová technológia bude dostupná na platforme GFI MAX do konca tohto roka a na platforme GFI Cloud v roku 2013.

„Neustále vyhľadávame nové technológie, ktoré nám môžu pomôcť riešiť problémy našich zákazníkov a zlepšovať naše produkty," povedal Alistair Forbes, generálny manažér obchodnej jednotky GFI MAX v spoločnosti GFI Software. Správa mobilných zariadení z cloudu vytvára veľký potenciál na trhu, ktorý nie je zatiaľ dostatočne ústretový k SMB spoločnostiam, a existujúce riešenia na tomto trhu nie sú navrhnuté s ohľadom na potreby poskytovateľov riadených služieb (MSP). Akvizícia novej technológie posilní naše produkty a umožní nám osloviť rýchlo rastúci dopyt po funkcionalitách na správu mobilných zariadení zo strany SMB firiem."

S trendom rastúcej podnikovej mobility potrebujú poskytovatelia riadených služieb nástroje, ktorými by popri serveroch, pracovných staniciach a laptopoch dokázali monitorovať a spravovať aj mobilné zariadenia. Súčasťou riešení GFI by potom mali byť nasledujúce funkcie:

• Vzdialené uzamknutie či vymazanie mobilného zariadenia.
• Určovanie polohy a „geofencing" (upozorňovanie na opustenie definovanej lokality).
• Informácie o využívaní služieb telefonovania, SMS a dátových služieb (vrátane histórie surfovania na webe) v danom zariadení.
• Zoznam aplikácií a možnosť inštalácie na diaľku.
• Správa profilov, podnikovej politiky a Wi-Fi pripojení na zariadeniach iOS, Android a Blackberry.

„Rozvoj cloudových služieb pre malé spoločnosti vidíme z pohľadu GFI ako strategický smer a podpora mobilných zariadení je jednou z priorít. Akvizícia dopĺňa naše existujúce technológie ochrany proti malwaru a vzdialenej správy zariadení Android, pričom kombinácia všetkých troch technológií nám dáva komplexný súbor funkcionalít pre túto oblasť. Budeme pokračovať v investíciách do technológie VizualMobile a dodávať nové funkcionality do riešení, ktoré sú efektívne, užívateľsky prívetivé a postavené na cloudových technológiách," dodal Forbes.

„Našou ambíciou bolo vždy osloviť čo najširší okruh zákazníkov a dosiahnuť úspech na trhu a ja sa veľmi teším, že spoločnosť GFI si zvolila našu technológiu ako strategické riešenie na správu mobilných zariadení," povedal k akvizícii Tim Lloyd, zakladateľ firmy VizualMobil. „Hľadali sme partnera, ktorý má víziu, schopnosti a zdroje na to, aby posunul našu technológiu na novú úroveň, a z tohto pohľadu sa GFI ukázala ako ideálny partner."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá