9.10.2012 0 Comments

GFI Software kupuje VizualMobile, firmu z oblasti cloudovej správy mobilných zariadení

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), ohlásila strategickú akvizíciu britskej spoločnosti VizualMobile, dodávateľa cloudového, multiplatformového riešenia na správu mobilných zariadení.

Technológia, ktorá v súčasnosti podporuje zariadenia postavené na platforme Android, iOS a Blackberry, sa bude spoločnosťou GFI naďalej rozvíjať a integrovať do jej dvoch hlavných produktových platforiem, GFI MAX RemoteManagement pre poskytovateľov riadených služieb (MSP) a GFI Cloud, webovej platformy pre IT administrátorov zo segmentu malých a stredných firiem (SMB). Očakáva sa, že nová technológia bude dostupná na platforme GFI MAX do konca tohto roka a na platforme GFI Cloud v roku 2013.

„Neustále vyhľadávame nové technológie, ktoré nám môžu pomôcť riešiť problémy našich zákazníkov a zlepšovať naše produkty," povedal Alistair Forbes, generálny manažér obchodnej jednotky GFI MAX v spoločnosti GFI Software. Správa mobilných zariadení z cloudu vytvára veľký potenciál na trhu, ktorý nie je zatiaľ dostatočne ústretový k SMB spoločnostiam, a existujúce riešenia na tomto trhu nie sú navrhnuté s ohľadom na potreby poskytovateľov riadených služieb (MSP). Akvizícia novej technológie posilní naše produkty a umožní nám osloviť rýchlo rastúci dopyt po funkcionalitách na správu mobilných zariadení zo strany SMB firiem."

S trendom rastúcej podnikovej mobility potrebujú poskytovatelia riadených služieb nástroje, ktorými by popri serveroch, pracovných staniciach a laptopoch dokázali monitorovať a spravovať aj mobilné zariadenia. Súčasťou riešení GFI by potom mali byť nasledujúce funkcie:

• Vzdialené uzamknutie či vymazanie mobilného zariadenia.
• Určovanie polohy a „geofencing" (upozorňovanie na opustenie definovanej lokality).
• Informácie o využívaní služieb telefonovania, SMS a dátových služieb (vrátane histórie surfovania na webe) v danom zariadení.
• Zoznam aplikácií a možnosť inštalácie na diaľku.
• Správa profilov, podnikovej politiky a Wi-Fi pripojení na zariadeniach iOS, Android a Blackberry.

„Rozvoj cloudových služieb pre malé spoločnosti vidíme z pohľadu GFI ako strategický smer a podpora mobilných zariadení je jednou z priorít. Akvizícia dopĺňa naše existujúce technológie ochrany proti malwaru a vzdialenej správy zariadení Android, pričom kombinácia všetkých troch technológií nám dáva komplexný súbor funkcionalít pre túto oblasť. Budeme pokračovať v investíciách do technológie VizualMobile a dodávať nové funkcionality do riešení, ktoré sú efektívne, užívateľsky prívetivé a postavené na cloudových technológiách," dodal Forbes.

„Našou ambíciou bolo vždy osloviť čo najširší okruh zákazníkov a dosiahnuť úspech na trhu a ja sa veľmi teším, že spoločnosť GFI si zvolila našu technológiu ako strategické riešenie na správu mobilných zariadení," povedal k akvizícii Tim Lloyd, zakladateľ firmy VizualMobil. „Hľadali sme partnera, ktorý má víziu, schopnosti a zdroje na to, aby posunul našu technológiu na novú úroveň, a z tohto pohľadu sa GFI ukázala ako ideálny partner."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá