9.10.2012 0 Comments

GFI Software kupuje VizualMobile, firmu z oblasti cloudovej správy mobilných zariadení

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), ohlásila strategickú akvizíciu britskej spoločnosti VizualMobile, dodávateľa cloudového, multiplatformového riešenia na správu mobilných zariadení.

Technológia, ktorá v súčasnosti podporuje zariadenia postavené na platforme Android, iOS a Blackberry, sa bude spoločnosťou GFI naďalej rozvíjať a integrovať do jej dvoch hlavných produktových platforiem, GFI MAX RemoteManagement pre poskytovateľov riadených služieb (MSP) a GFI Cloud, webovej platformy pre IT administrátorov zo segmentu malých a stredných firiem (SMB). Očakáva sa, že nová technológia bude dostupná na platforme GFI MAX do konca tohto roka a na platforme GFI Cloud v roku 2013.

„Neustále vyhľadávame nové technológie, ktoré nám môžu pomôcť riešiť problémy našich zákazníkov a zlepšovať naše produkty," povedal Alistair Forbes, generálny manažér obchodnej jednotky GFI MAX v spoločnosti GFI Software. Správa mobilných zariadení z cloudu vytvára veľký potenciál na trhu, ktorý nie je zatiaľ dostatočne ústretový k SMB spoločnostiam, a existujúce riešenia na tomto trhu nie sú navrhnuté s ohľadom na potreby poskytovateľov riadených služieb (MSP). Akvizícia novej technológie posilní naše produkty a umožní nám osloviť rýchlo rastúci dopyt po funkcionalitách na správu mobilných zariadení zo strany SMB firiem."

S trendom rastúcej podnikovej mobility potrebujú poskytovatelia riadených služieb nástroje, ktorými by popri serveroch, pracovných staniciach a laptopoch dokázali monitorovať a spravovať aj mobilné zariadenia. Súčasťou riešení GFI by potom mali byť nasledujúce funkcie:

• Vzdialené uzamknutie či vymazanie mobilného zariadenia.
• Určovanie polohy a „geofencing" (upozorňovanie na opustenie definovanej lokality).
• Informácie o využívaní služieb telefonovania, SMS a dátových služieb (vrátane histórie surfovania na webe) v danom zariadení.
• Zoznam aplikácií a možnosť inštalácie na diaľku.
• Správa profilov, podnikovej politiky a Wi-Fi pripojení na zariadeniach iOS, Android a Blackberry.

„Rozvoj cloudových služieb pre malé spoločnosti vidíme z pohľadu GFI ako strategický smer a podpora mobilných zariadení je jednou z priorít. Akvizícia dopĺňa naše existujúce technológie ochrany proti malwaru a vzdialenej správy zariadení Android, pričom kombinácia všetkých troch technológií nám dáva komplexný súbor funkcionalít pre túto oblasť. Budeme pokračovať v investíciách do technológie VizualMobile a dodávať nové funkcionality do riešení, ktoré sú efektívne, užívateľsky prívetivé a postavené na cloudových technológiách," dodal Forbes.

„Našou ambíciou bolo vždy osloviť čo najširší okruh zákazníkov a dosiahnuť úspech na trhu a ja sa veľmi teším, že spoločnosť GFI si zvolila našu technológiu ako strategické riešenie na správu mobilných zariadení," povedal k akvizícii Tim Lloyd, zakladateľ firmy VizualMobil. „Hľadali sme partnera, ktorý má víziu, schopnosti a zdroje na to, aby posunul našu technológiu na novú úroveň, a z tohto pohľadu sa GFI ukázala ako ideálny partner."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá