Image
29.4.2015 0 Comments

G4: Najambicióznejší smartfón od LG – koža, kvalitný foťák, výborný displej a Google Office so 100 GB

LG-G4.jpg Spoločnosť LG Electronics (LG) včera predstavila svoj najnovší prémiový smartfón LG G4 určený pre náročných zákazníkov. Na prvý pohľad upúta ručne opracovaná koža použitá na zadnom paneli telefónu, ktorá je odolná proti vlhkosti, vode, teplotám i pôsobeniu času. Má trvalú pružnosť a pevnosť, ale zároveň je prirodzená a vytvára si originálnu patinu. Pri jej spracovaní nie sú použité žiadne chemikálie. Vďaka tomu sa aj ľahko drží v ruke.

LG G4 je až o 20 % odolnejší proti nárazom pri páde priamo displejom na zem. Vonkajší vzhľad telefónu sa odráža aj v softvéri používateľského rozhrania. Ikony so zaguľatenými rohmi kopírujú línie dizajnu Slim Arc telefónu, farby Smart Notice sa automaticky menia podľa personalizovaného home screenu.

Nastavenie ostrenia, uzávierky, ISO, expozície či vyváženie bielej už nie sú výsady len sólo fotoaparátov. Presne tieto parametre možno nastaviť aj pri fotografovaní s LG G4. Kvalitné fotografie zaobstaráte vďaka 16 megapixelom v širokouhlom pomere 16: 9 a clona F1.8 umožňuje až o 80 % vyšší prechod svetla než pri predchádzajúcom modeli LG G3. Zlepšený OIS 2.0 a stabilizácia obrazu dopĺňa profesionálny režim (Manual Mode), ktorý ocenia aj naozaj nároční fotografi. Formát fotografií sa dá nastaviť buď na RAW bez straty detailov, alebo JPEG.

LG-G4-cz-leather-black.jpg

Predný fotoaparát je 8-megapixelový, vhodný na kvalitné selfie a skupinové fotografie. Nová funkcia Gesture Interval Shot umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách, čo výrazne zvyšuje šance na vydarený výsledok.

Presné farby zaisťuje senzor Color Spectrum Sensor (CSS), ktorý je prvýkrát použitý v mobilnom telefóne. CSS určuje farby podľa hodnoty RGB danej svetlom scény aj odrazom od objektov. Takto je nastavená vyváženosť bielej farby a farba blesku, čím vznikajú fotografie s farbami blízkymi realite. Jasná oranžová namiesto červenej alebo žltkastá biela sú tak minulosťou.

5,5-palcový displej G4 využíva technológiu IPS Quantum Display. Farby sú o 20 % lepšie, obraz o 25 % jasnejší a o polovicu kontrastnejší. Quad HD displej a technológie Advanced In-Cell Touch (AIT) kombinujú LCD a dotykový senzor v jedinej vrstve. Vďaka tomu sú farby lepšie reprodukované a aj citlivosť na dotyk je vyššia. Displej je kalibrovaný pre štandard DCI (Digital Cinema Initiatives).

Kapacita batérie 3000 mAh a procesor Qualcomm Snapdragon 808 X10 LTE zaistí celodenné použitie telefónu. LG G4 prichádza takisto s predinštalovaným softvérom Google Office. Majitelia telefónu navyše získajú zadarmo na dva roky prídavných 100 GB na Google Drive.

LG-G4-cz-Ceramic-white.jpg

Pri vývoji používateľského prostredia UX 4.0 sa spoločnosť LG zamerala na poľudštenie zložitých technológií a priblíženie sa čo najviac k zákazníkom. LG G4 ponúkne tieto nové vlastnosti:

Quick Shot: Na fotografovanie telefónom netreba spúšťať aplikáciu, stačí dvakrát po sebe stlačiť tlačidlo na zadnom paneli telefónu. Fotoaparát sa spustí v šestine sekundy.

Galéria: Nová galéria fotografií umožňuje rýchle prehliadanie v náhľadoch aj podľa času. Memories automaticky zoraďujú fotografie a videá podľa miesta.

Event Pocket: Jednoduché používanie jedného kalendára pomocou preťahovania udalostí a stretnutí medzi rôznymi kalendármi.

Smart Notice: Sofistikované a personalizované pripomienky počasia alebo cesty sa vytvárajú podľa návykov majiteľa telefónu.

Quick Help: Hľadanie odpovedí na otázky ohľadom používania LG G4 je priamo v pravom rohu notifikačného centra Smart Notice.

Kľúčové špecifikácie

• Čipová súprava: Qualcomm Snapdragon 808 s X10 LTE
• Displej: 5,5 palca, Quad HD IPS Quantum Display (2560 × 1440, 538 ppi)
• Pamäť: 32 GB eMMC ROM / 3 GB LPDDR3 RAM / slot microSD
• Fotoaparát: zadný 16 Mpx s clonou F1.8 a OIS 2.0 / predný 8 Mpx s clonou F2.0
• Batéria: 3000 mAh (vyberateľná)
• Operačný systém: Android 5.1 Lollipop
• Rozmery: 148,9 × 76,1 × 6,3-9,8 mm
• Hmotnosť: 155 g
• Sieť: 2G / 3G / 4G / 4G + / VoLTE ready
• Pripojenie: Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) / Bluetooth 4.1 LE / NFC / USB 2.0
• Farby kože: čierna, hnedá, červená
• Farby: čistá biela (Ceramic White) s diamantovým vzorom, metalická sivá (Metallic Gray) a lesklá zlatá (Shiny Gold)
• Ostatné: Professional Mode, Gesture Interval Shot, Quick Shot

Nový smartfón LG G4 bude dostupný na Slovensku od začiatku júna za odporúčané maloobchodné ceny:

• LG G4 Metallic 657 EUR
• LG G4 s koženým krytom 707 EUR

Predpredaj smartfónu LG G4 na Slovensku sa začne 28. 4. o 16:30 a potrvá do 1. 6. 2015 21:00. Odporúčané maloobchodné ceny LG G4 v rámci on-line predobjednávok u vybraných partneroch sú:

• G4 Metallic verzia 580 EUR
• G4 s koženým krytom 618 EUR

Nízka odporúčaná cena na predobjednávky platí len v Slovenskej republike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá