Image
23.3.2015 0 Comments

Future is here. Autonómny Mercedes-Benz F 015 testovali v uliciach San Francisca

Mercedes_Benz_F015.jpg Luxusný automobil budúcnosti Mercedes-Benz F 015 predstavila nemecká automobilka už začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas. No nedávno predviedla prototyp aj na testovacej jazde po uliciach San Francisca. Automobil triedy S predstavuje zmes luxusu a moderných technológií.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Automobil je dlhý 5,22 metra, široký viac ako 2 metre a jeho výška presahuje 1,5 metra. Výrobca umiestnil predné a zadné kolesá až na rohy karosérie, a tak dosiahol maximálny možný rázvor 3,6 metra, čo je viac ako v prípade modelov Mercedes-Maybach.


Interiér je kombináciou rôznych materiálov - kovu, skla, dreva a kože. Nachádza sa tu niekoľko dotykových displejov. Celú prednú časť prístrojovej dosky tvorí hlavný displej, ďalšie štyri 4K displeje sú na dverách, jeden na zadnej stene a ešte jeden výklopný medzi zadnými sedadlami. Každý displej je poháňaný samostatným MacBookom. Rozhranie je vytvorené multiplatformovým nástrojom Qt.


Použité technológie, ako je asistent jazdy či adaptívny tempomat, sú rovnaké ako v ostatných vozidlách Mercedes-Benz triedy S. Nový model F 015 však vôbec nepotrebuje vodiča. Je poháňaný hybridným motorom s dojazdom 900 kilometrov, na batériu prejde 200 kilometrov. Vo výbave sú kamery a senzory na sledovanie cesty. So svojím okolím bude komunikovať vizuálne i akusticky.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Výrobca plánuje takýto automobil do preľudneného mesta budúcnosti, kde bude život taký hektický, že automobil bude jedno z mála miest, kde si človek bude môcť dopriať luxus privátneho priestoru.

Zdroj: slashgear.com
techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá