Image
23.3.2015 0 Comments

Future is here. Autonómny Mercedes-Benz F 015 testovali v uliciach San Francisca

Mercedes_Benz_F015.jpg Luxusný automobil budúcnosti Mercedes-Benz F 015 predstavila nemecká automobilka už začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas. No nedávno predviedla prototyp aj na testovacej jazde po uliciach San Francisca. Automobil triedy S predstavuje zmes luxusu a moderných technológií.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Automobil je dlhý 5,22 metra, široký viac ako 2 metre a jeho výška presahuje 1,5 metra. Výrobca umiestnil predné a zadné kolesá až na rohy karosérie, a tak dosiahol maximálny možný rázvor 3,6 metra, čo je viac ako v prípade modelov Mercedes-Maybach.


Interiér je kombináciou rôznych materiálov - kovu, skla, dreva a kože. Nachádza sa tu niekoľko dotykových displejov. Celú prednú časť prístrojovej dosky tvorí hlavný displej, ďalšie štyri 4K displeje sú na dverách, jeden na zadnej stene a ešte jeden výklopný medzi zadnými sedadlami. Každý displej je poháňaný samostatným MacBookom. Rozhranie je vytvorené multiplatformovým nástrojom Qt.


Použité technológie, ako je asistent jazdy či adaptívny tempomat, sú rovnaké ako v ostatných vozidlách Mercedes-Benz triedy S. Nový model F 015 však vôbec nepotrebuje vodiča. Je poháňaný hybridným motorom s dojazdom 900 kilometrov, na batériu prejde 200 kilometrov. Vo výbave sú kamery a senzory na sledovanie cesty. So svojím okolím bude komunikovať vizuálne i akusticky.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Výrobca plánuje takýto automobil do preľudneného mesta budúcnosti, kde bude život taký hektický, že automobil bude jedno z mála miest, kde si človek bude môcť dopriať luxus privátneho priestoru.

Zdroj: slashgear.com
techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá