Image
23.3.2015 0 Comments

Future is here. Autonómny Mercedes-Benz F 015 testovali v uliciach San Francisca

Mercedes_Benz_F015.jpg Luxusný automobil budúcnosti Mercedes-Benz F 015 predstavila nemecká automobilka už začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas. No nedávno predviedla prototyp aj na testovacej jazde po uliciach San Francisca. Automobil triedy S predstavuje zmes luxusu a moderných technológií.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Automobil je dlhý 5,22 metra, široký viac ako 2 metre a jeho výška presahuje 1,5 metra. Výrobca umiestnil predné a zadné kolesá až na rohy karosérie, a tak dosiahol maximálny možný rázvor 3,6 metra, čo je viac ako v prípade modelov Mercedes-Maybach.


Interiér je kombináciou rôznych materiálov - kovu, skla, dreva a kože. Nachádza sa tu niekoľko dotykových displejov. Celú prednú časť prístrojovej dosky tvorí hlavný displej, ďalšie štyri 4K displeje sú na dverách, jeden na zadnej stene a ešte jeden výklopný medzi zadnými sedadlami. Každý displej je poháňaný samostatným MacBookom. Rozhranie je vytvorené multiplatformovým nástrojom Qt.


Použité technológie, ako je asistent jazdy či adaptívny tempomat, sú rovnaké ako v ostatných vozidlách Mercedes-Benz triedy S. Nový model F 015 však vôbec nepotrebuje vodiča. Je poháňaný hybridným motorom s dojazdom 900 kilometrov, na batériu prejde 200 kilometrov. Vo výbave sú kamery a senzory na sledovanie cesty. So svojím okolím bude komunikovať vizuálne i akusticky.

Mercedes_Benz_F15_3.jpg

Výrobca plánuje takýto automobil do preľudneného mesta budúcnosti, kde bude život taký hektický, že automobil bude jedno z mála miest, kde si človek bude môcť dopriať luxus privátneho priestoru.

Zdroj: slashgear.com
techtimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá