Image
26.8.2016 0 Comments

Fujifilm predstavuje nový objektív FUJINON XF23mmF2 R WR

Kompaktný, ľahký, elegantný širokouhlý objektív ktorý váži len 180g a ponúka rýchly autofocus. Konštrukcia je utesnená voči nepriaznivému počasiu, prachu a umožní použitie aj pri nízkych teplotách.

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) ohlasuje uvedenie nového objektívu Fujinon XF23mm F2 R WR. Ide o nový širokouhlý objektív s podobnou veľkosťou a konštrukciou ako má XF35mm F2. Vnútorný AF systém využíva krokový motor na ovládanie zaostrovania a ponúka tiché a rýchle automatické zaostrovanie. Novinka by mala byť dostupná koncom Septembra 2016*.

Objektív je vyhotovený z kovu a poskytuje pocit prvotriednej kvality a robustnosti. Clonový i zaostrovací krúžok boli navrhnuté pre optimálnu funkčnosť. Objektív je odolný nepriaznivému počasiu, prachu a je ho možné použiť pri teplotách až do -10°C, čo z neho robí ideálnu voľbu pre fotografovanie v exteriéroch.

2. Hlavné črty

(1) Vysoká kvalita obrazu

  • Objektív sa skladá z desiatich prvkov v šiestich skupinách, vrátane dvoch asférických členov. Asférické prvky sú používané ako súčasť zaostrovacej skupiny, aby sa minimalizovalo kolísanie výkonu medzi rôznymi ohniskovými vzdialenosťami.

(2) Kompaktný, ľahký a nenápadný objektív

  • Objektív váži len 180g.
  • Kovové vyhotovenie prezentuje jedinečnú kvalitu a odolnosť.
  • Kompaktné a štýlový tvar takmer úplne eliminuje mechanickú vinetáciu pri použití optického hľadáčika vo fotoaparátoch FUJIFILM X-Pro2 a X-Pro1.

 (3) Rýchly a tichý autofocus

  • Vnútorný AF systém používa krokový motor pre tiché a rýchle automatické zaostrovanie. V kombinácii s fázovou detekciou AF systému FUJIFILM X-Pro2, X-T2 dokáže objektív zaostriť už do 0,05 sekundy*.

* Interné merania pri metodike v súlade s pokynmi CIPA, s režimom High Performance

(4)  Odolný nepriazni počasia, prachu, schopný pracovať pri teplotách až -10 ° C

  • Konštrukcia objektívu je utesnená voči poveternostným vplyvom, proti vnikaniu prachu a umožňuje použitie pri teplotách do -10°C. Pri použití s utesneným telom (napr. X-Pro2, X-T1 a X-T2) môžete teda pokojne fotografovať aj v ľahkom daždi alebo prašnom prostredí.

(5) Dodatočné príslušenstvo

  • Na tento objektív je možné použiť slnečnú clonu "LH-XF35-2", ktorá je tiež použiteľná na XF35mm F2 R WR. Po príchode striebornej verzie objektívu sa plánuje uviesť aj strieborná slnečná clona.

3.Špecifikácia

Typ

FUJINON LENS XF23mmF2 R WR

Konštrukcia objektívu

10 prvkov v 6 skupinách (vrátene 2 asférických členov)

Ohnisková vzdialenosť
(35mm ekvivalent)

f=23mm (35mm)

Uhol záberu

63.4°

Min clona

F2

Max clona

F16

Počet lamiel clony

9(zaoblené)
1/3EV (19 krokov)

Zaostrovacia vzdial.

22cm~∞

Max. priblíženie

0.13x

Rozmery:
Priemer x dĺžka (cca.)

Φ60mm x 51.9mm

Hmotnosť (cca.)
(bez krytiek, clony )

180g  

Veľkosť filtra

Φ43mm

Príslušenstvo v balení

Krytka FLCP-43 
Zadná bajonetová krytka 
RLCP-001 slnečná clona 
Handrička

 

FUJINON XF23mm F2 R WR

MOC – 499,- Eur
Dostupnosť – black - koniec Sept 2016 / silver – Január 2017

Autor: TS Fujifilm

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá